Hazırlık Maçı | Thun 1-1 Galatasaray | M.S | 12 Temmuz | D-Smart - Sayfa 26 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Hazırlık Maçı | Thun 1-1 Galatasaray | M.S | 12 Temmuz | D-Smart

takımda hayat var mı? forvet ve orta saha eksikliği belli oluyor mu? seneye ligde ne yaparız? maçı izleyenler bir özet geçse.

CSlXNWRWcAAYN4M.jpg:large

takimdaki bazi herifleri reise havale etmeli

koray: sakatlandi gerci ama rezil bi topcu oldugunu gostermistir
donk: kim aldiysa allah belasini vere
tarik: yukariya bkz
salih dursun: ayi gibi beli donmuyor
sabri: o da ayi gibi, gayriciddi bir adam
olcan: ilerde tek bir faideli maci yok geldiginden beri
Lan salih dursun hala bizde mi , ben resmen shift del yapmışım adamı .
Yuh Veysel'i de geri alalim

__☆______☆_______☆_______☆__
Sent by Note 4, sponsored by Prandelli.

Takip edenler için şöyle bir açıklık getireyim. Birhan ile Gökay pozisyon olarak yakın olsalarda oyun tipi olarak farklı oyuncular.

Birhan 15-16 yaşına kadar bir öne libero iken fiziki standartlarını geleceği yer belli olduğu için daha çok ortaya dönmüştür ama net bir 8 numara değildir. en faydalı olacağı yer 3 lü orta sahada iç diye tabir etiğimiz bölgelerdir. Teknik yönden sıkıntısı yoktur. press gücü yüksektir (sağ taç çizgisine yakın bölgede 3 tane baskı sonrası top kaybına zorladığı pozizyonlar örnek), aynı zamanda 2 yada 3 farklı pozisyonda oyunun yönünü sağ kanada değiştirdiği paslarda en sevdiği işlerdendir. Yani kısacası Birhan klasik bir 8 numara gibi bir senede 10 asist yapacak adam değildir ama geride oyunu iyi yönlendiren bir oyuncudur.

Gökay ise şu an yaş grubu için net bir 8 numara ama allah vergisi ile fiziki olarak daha üstündür 2 yaş bile küçük olsa. Asist yapar, topla oynamayı daha çok sever, pas ve oyun görüşü yüksektir. Bir arkadaş Renato Sanches yazmış ama benzerlikleri yoktur. Sanches in oyunu top hakimiyeti ve toplu driblingler üzerine kurulu iken. Gökay daha statik ama daha görerek oynamaya çalışan pas oyununa yatkındır

Millet Gökay deyince yazınızı dikkatle okudum ..

Statik demişsiniz ya ondan da cacık olmaz..

Avrupa şampiyonasını izledik koşmayana ekmek yok..

statik derken koşmayan değil. Sanches ile karşılaştırma yapılmış ona açıklık getirdim. biri topla dribling özelliği olan biri daha çok topu yönlendiren bir oyuncu anlamında. Kendi yaş grubu maçlarını ölçülse %90 her maç en çok koşan 2 oyuncu içindedir.

Millet Gökay deyince yazınızı dikkatle okudum ..

Statik demişsiniz ya ondan da cacık olmaz..

Avrupa şampiyonasını izledik koşmayana ekmek yok..

Üst Alt