Henry Onyekuru'nun Maliyeti Belli Oldu - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Henry Onyekuru'nun Maliyeti Belli Oldu

Opsiyon olmayınca futbolcunun kulübe aidiyeti de olmuyor... Askerlik gibi, son aylar hayalarını sallandırır.

Bize verilen ceza ortada

800 Bin euro'ya bonservisi ile Alinacak Galatasaray seviyesinde bir oyuncu mevcut piyasa'da yok

800 Bin kiralama ücreti + 1.2 milyon yillik ile maliyeti 2 milyon euro ama 1 yillik kontrat oldugunu unutmamak lazim

Sonuc olarak kiralik oyuncular almak zorundayiz, kiralik bedeli 800 bin euro olunca sat/al dengesini korumak daha kolay oluyor

Mesela carole'u 1 milyon'a bile satacak olursak sat/al dengesi korumus olacagiz

İçim rahatladı; bu transfer gerçekleşmese üzülürdüm. Bruma' dan da, Garry' den de daha yüksek potansiyelde bir futbolcu, sporcu karakteri yüksekse, şansı da yardım ederse EPL de iyi bir kariyer yapmasını çok muhtemel görüyorum...

Makul bir satın alma opsiyonunu pek umamıyordum ama aynı şartlarda 1 yıl daha kiralama opsiyonu gibi bir madde çok iyi olurdu. Neyse artık, inşaallah takıma çok katkısı olur, kulübü benimser, kendisini camiaya sevdirir. Hayırlı uğurlu olsun(y)...

Üst Alt