Hukukçular Son Noktayı Koydu "Seçim Olacak" - Sayfa 23 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Hukukçular Son Noktayı Koydu "Seçim Olacak"

Cevap: Galatasaray'lı Hukukcular şuanda Futbol Gündemi'ndeler l Lig TV Canlı

kayyuma gitse nolur sanki kayyum kötü bisey

srfydn Şeref Aydın N.

bakiyorum da milleti endiseli bir telas almis. merak etmeyin secim yapilacak. oyle ya da boyle yeni baskan ve yonetim belirlenecek. sabir.

Twitter

srfydn Şeref Aydın N.

bakiyorum da milleti endiseli bir telas almis. merak etmeyin secim yapilacak. oyle ya da boyle yeni baskan ve yonetim belirlenecek. sabir.

Bende diyorum biraz sakin olun..Medyanında amacı belli,Sürekli farklı haber çıkarıyorlar..Hukukculardan daha iyimi biliyorlar.

ben artik takmiyorum valla.yeter valla her dakika her yerden ayri ses geliyor.en iyisi bekleyip görmek.saliya ne kaldi

BENCE 14 MAYISA kadar hicbir haber falan takip etmemek lazım BEYNIM DAGILDI LAN!

Şeref Aydının transferden gelen egosu Hukuğada el atmasına neden olmuş demek :)

arkadaşlar ligtv programı 2 saat izledim gayet düzgün ve aydınlatıcı şeyler söylediler, Davalar ve seçim ayrı olaylar zaten bunu herkes biliyor, Adnan Polatın buna rağmen seçimi iptal etme hakkı varmış ama buna da olanaksız etik değil böyle birşey yapamaz dediler... hukuki olarak seçimin yapılmasına kesinlikle bir engel yokmuş.. ayrıca hapse girerim şöyle olur böyle olur demesi tamamen hikaye... divan kurulu başkanı ve hukuk profesörleri de davayı açanları hepimizi biliyoruz metinleri, sebepleri, avukatları bile aynı bunlar birilerinin yönlendirilmesiyle açılmış biz bunu anlamayacak kadar boş adamlar değiliz herkes ayağını denk alsın dedi....

Sokla sevinci ayni dakikada yasadim,icisleri bakanligindan gelen yazida mahkeme kesinlesene kadar secim yapilamaz yaziyormus ligtvye göre,ama Bahriye göre Polat istifa edecekmis.

arkadaşlar ligtv programı 2 saat izledim gayet düzgün ve aydınlatıcı şeyler söylediler, Davalar ve seçim ayrı olaylar zaten bunu herkes biliyor, Adnan Polatın buna rağmen seçimi iptal etme hakkı varmış ama buna da olanaksız etik değil böyle birşey yapamaz dediler... hukuki olarak seçimin yapılmasına kesinlikle bir engel yokmuş.. ayrıca hapse girerim şöyle olur böyle olur demesi tamamen hikaye... divan kurulu başkanı ve hukuk profesörleri de davayı açanları hepimizi biliyoruz metinleri, sebepleri, avukatları bile aynı bunlar birilerinin yönlendirilmesiyle açılmış biz bunu anlamayacak kadar boş adamlar değiliz herkes ayağını denk alsın dedi....

palavra çıktılar. tahminim bir "abi" bunları gönderdi oraya onlarda o "abi"lerini kırmayacak şekilde konuştular. yoksa bakanlıktan nasıl mesaj gelir...

Sokla sevinci ayni dakikada yasadim,icisleri bakanligindan gelen yazida mahkeme kesinlesene kadar secim yapilamaz yaziyormus ligtvye göre,ama Bahriye göre Polat istifa edecekmis.
polat istifa etmez usta, gökten sopayla etseler bu adam istifa etmez.

palavra çıktılar. tahminim bir "abi" bunları gönderdi oraya onlarda o "abi"lerini kırmayacak şekilde konuştular. yoksa bakanlıktan nasıl mesaj gelir...

ne yaptın ya.. gönderdi dediğin kişiler Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar, önemli isimlerden Oğuz İmregün, Türker Aslan bunların birileri git dedi diye gidecek adamlar değil...Polatın ipliğini ortaya çıkarmak için çıktılar ve bence gayet de iyi konuştular...

ne yaptın ya.. gönderdi dediğin kişiler Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar, önemli isimlerden Oğuz İmregün, Türker Aslan bunların birileri git dedi diye gidecek adamlar değil...Polatın ipliğini ortaya çıkarmak için çıktılar ve bence gayet de iyi konuştular...

iyi de.. bakanlıktan açıklama nasıl geldi o zaman. programı dinledim radyodan. 5dk sonra bu açıklama geldi. böyle bişiyin yanından bile geçmediler.

iyi de.. bakanlıktan açıklama nasıl geldi o zaman. programı dinledim radyodan. 5dk sonra bu açıklama geldi. böyle bişiyin yanından bile geçmediler.

zaten programı izlerken geldi haber son dk diye hiç biri panik olmadı, bunda bi yanlışlık var bu aktaran insan yanlış okumuş ya da yanlış anlamış, ortada bi tedbir var tedbir bi dava boyunca 30 kere kalkar tekrar konabilir dedi.. ya da bunu böyle algılanması için biri servis etti dedi.. diğer haber sitelerinin hiçbirinde görmedim böyle bişey bahri havadıra göre polak öbür gün istanbuldaydı biglia 3 kere Galatasaray a geldi! bu konularda her ne kadar kızsak da ntvspor daha sağlam...

Polat yönetimine tepki!

Polat yönetimine tepki!​

"Bu arkadaşlarımızı yönetim olarak genel kurul seçti, onlar ise şimdi kulübü dava ediyorlar. İnanılır gibi değil''​

29/04/11 18:18​

Galatasaray'da kulübün önde gelen isimlerinden Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar, Mali Genel Kurul Divanı Başkanı Türker Arslan, Prof. Dr. Oğuz İmregün ve Prof. Dr. Hamdi Yasaman, yönetimin Mali Genel Kurul'da idari yönden ibra edilmemesinin ardından girilen seçim süreci ile ardından açılan davalarla ilgili görüşlerini aktardı.

Lig TV'de yayınlanan Futbol Gündemi programına katılarak açıklamalarda bulunan isimlerden Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar, bazı üyelerin ve son olarak da yönetim kurulunun kulübe yönelik açtığı davalara tepki göstererek, ''Bunlar Galatasaray tarihinde olmamış işlerdir. Bu arkadaşlarımızı yönetim olarak genel kurul seçti, onlar ise şimdi kulübü dava ediyorlar. İnanılır gibi değil'' dedi.

Çözüm için herkesi samimi olmaya davet eden Aktar, bir an önce seçime gidilmesinin şart olduğunun altını çizerken, ''İlan edildiği gibi 14 Mayıs'ta seçim yapılması, yeni yönetimin seçilmesi ve 7 gün içinde de devir teslimin yapılmasıyla bu iş biter. Polat ve arkadaşlarının anlayamadıkları, hissedemedikleri konular var. Ali Sami Yen Stadı'nın vedasında, Türk Telekom Arena'nın açılışında, Kardemir Karabükspor maçında, Mali Genel Kurul'un öncesinde gösterilen reaksiyonları göremediler. Mesajları alamadılar. Yapılmış bir sürü mali ve idari hatanın, mali bölümü genel kurulda görmemezlikten gelindi. Yalan yanlış futbolcular alındı, bir sürü paralar verildi, hocalar getirildi. Genel Kurul, efendice mali ibrayı verdi ancak idari ibrayı vermedi. Manası, (Sizin 1 sene daha bu kulüpte görev yapmanız zarar getirir) demektir'' diye konuştu.

Adnan Polat tarafından taraflı davranmakla suçlanması konusuna sert tepki veren İrfan Aktar, şunları söyledi:

''Bu kurul bağımsızdır ve kıdeminiz dolunca üye olabiliyorsunuz. Galatasaray Kulübü'nü rencide eden, küçük düşüren insanlara karşı kimin reaksiyon göstermesini bekliyorlar. Ben o reaksiyonu gösteriyorum. Galatasaray bir kültür kurumundan gelmiştir. Bu büyük kurumun yönetiminde bulunmak çok şereflidir ama dikkatli olmak lazım. Boş konuşmamak, saçma sapan laf etmemek lazım. Herkes kurallara dikkat edecek. Daha verdiğin seçim ilanını okumamışsın. Tüzüğü bilmiyor. Seçim davetiyesi önümde. Önce seçim çağrısı yapılıyor, sonra vazgeçmeye çalışılıyor. Açtıkları dava, idari ibrasızlığın kaldırılması ve devamı olarak da seçimin yapılmaması yönünde. Bir birinden farklı şeyler. Arkadaşlarımız, ilan ettikleri seçimin arkasında dursunlar. Galatasaray Kulübü'ne daha fazla zarar vermeyelim. Dava haberini bugün görünce, kafamdan kaynar sular döküldü. Bugüne kadar böyle bir davranış yok. Malın sahibi Genel Kurul, vekili ise yönetim. Koltuklar bizim değil, geçiciyiz. Yalan yanlış işlerle maalesef kulübü çok küçük düşürdüler ve rencide ettiler. Girişimleri hiç makul ve uygun değil. Yönledirilmiş davaları anlayamayacak kadar da saf değiliz. Şu anda yeni bir yönetim seçerek, bu dava konularını tamamen kapatarak bize yakışanı yapma mecburiyetimiz var. Dışarda milyonlarca insan, ne olacak bu Galatasaray'ın hali diye konuşuyor. Biz bu laflara muhatap olacak bir kulüp değiliz.''

TÜRKER ARSLAN

Mali Genel Kurul Toplantısı'nın divan başkanlığını yapan Türker Arslan ise davalarla seçim sürecinin uzatılabileceğini söylerken, yönetimin bu yetkisinin de bulunduğunun altını çizdi.

İlk olarak, tüzüğün 28. maddesine dayanarak yönetim kurulunun kendi isteğiyle olağanüstü kongreye gitme kararı aldığını, ancak davalarda sanki 87. maddeye dayanarak idari ibrasızlık nedeniyle böyle bir karar verildiğinin ileri sürüldüğünü anlatan Türker Arslan, ''Eğer 3 Mayıs'ta mahkemenin vereceği olası bir kararı genelleştirerek seçime gidemeyiz derseniz, bu durum uzun süre devam eder'' derken, ''Yönetim kurulunun, her an yasal engelleri gerekçe göstererek, (Genel Kurul Toplantısını yapmaktan vazgeçtim. İleri bir tarihe attım) deme yetkisi var. Bu belki etik olmaz ama imkansız değil'' ifadelerini kullandı.

Mali Genel Kurul'da idari ibrasızlık oylamasının sayımıyla ilgili kendisine yöneltilen eleştirilere cevap veren Arslan, ''Ben defalarca genel kurul idare ettim. Aradaki oy farkını görebilecek kadar tecrübem var. Mahkemeye verilen dilekçelerde, genel kurul başkanlığının, yapmadığı bir oylamayı yapmış gibi zapta geçtiği ileri sürülüyor. Yani biz 2 bin kişinin önünde sahtekarlık yapmışız. Davaya müdahil olma talebimizi zaten mahkemeye ve savcılığa bildirdik. Karşılarında olup, her türlü açıklamayı yapacağız'' dedi.

Arslan ayrıca, sarı-kırmızılı kulübün bu davalarla kaybedecek bir günü bile olmadığını söyleyerek, ''Galatasaray'da seçim olmadan bu işin düzelme şansı yok. Mutlaka seçim yapılmalı ve yapılmasına yasal engel de yok bana göre. Yönetimin tüzüğün 28. maddesine göre aldığı bir olağanüstü seçim kararı var. Eğer yapılmaz ise gerçekten zor günler Galatasaray'ı bekler'' diye konuştu.

OĞUZ İMREGÜN

Adnan Polat yönetiminin Disiplin Kurulu başkanlığını yapan ve ibrasızlık sonrası tepki olarak istifa eden Prof. Dr. Oğuz İmregün, yönetime mahkemeye gitmeyi kendisinin önerdiğini aktardı.

Polat'a, ibrasızlıkla ilgili 1 aylık süre dolmadan mahkemeye gitmesi gerektiğini söylediğini anlatan İmregün, ''Daha önce açılan 3 davanın hiçbir anlamı yoktu. Tedbir talebinin hiçbir gereği yoktu. Yönetimin dava açabilmesi için 27 Nisan'a kadar süresi vardı. İbra etmeme kararının iptalini talep ederlerdi. Seçim kararı da tüzüğün 28. maddesine göre alındığı için rahat rahat yaparız toplantıyı. Şimdi ilk davaları açan adamlar, bu davalarından feragat ederlerse, yönetimin davası reddedilirdi. (Davayı açın) dememin sebebi bu. Seçimi bitiririz, o dava da sürer. Mevcut durumun uzaması, Galatasaray'a ihanettir'' dedi.

Bu işin çözümünün 3 Mayıs'ta görülecek davada olduğunu savunan İmregün, ''Mahkemenin, tüzüğün hangi maddelerine göre seçim kararı alındığını ve nasıl sonuçlar doğurduğunu anlaması ne kadar mümkün bilmiyorum. İki ayrı madde var ortada. Ayrıca 3 kişinin davaları var. Eğer yönlendirme varsa, aynı yönlendirmeyle vazgeçmeleri sağlanabilir. Seçime gidilir ve herkes de ***** alır. Bence tedbir kararından vazgeçsinler, herkesin şerefi kurtulmuş olur'' görüşünü aktardı.

HAMDİ YASAMAN

Galatasaray Kulübü Divan Kurulu üyesi olan tanınmış hukukçu Prof. Dr. Hamdi Yasaman da Adnan Polat ve yöneticilerin açtığı davada, sadece ibrasızlık kararının iptalinin değil, seçim kararı için de tedbir istendiğini belirtirken, daha önceki 3 davayı da Adnan Polat'a yakın isimlerin açtığını kaydetti.

Bu davaların, yönetimin zafiyet göstermeye devam ettiğinin bir kanıtı olduğunu savunan Yasaman, bu şekilde davaların sürmesi halinde mali ibranın da ortadan kalkabileceği imasında bulunarak, ''Mali olarak ibra edildi ama gösterilen bilançoya göre yapıldı bu. Gösterilmeyen bilançoları, hesaplardaki usulsüzlükleri, problemleri ileri sürerek dava açılabilir. Bunları herkes göz ardı etti ama iş buralara gelirse, genel kurulun ibra kararını vermesi, Polat yönetimini mali yönden kurtarmaz. Dava açmaya engel değildir. Bu davalar olursa, önünü alamazsınız'' ifadelerini kullandı.

Yasaman, kendisine göre, tüzüğün 28. maddesine dayanarak yönetimin kendi isteğiyle Olağanüstü Genel Kurul kararı aldığını ve seçimin yapılmasında bir engel olmaması gerektiğini sözlerine ekledi.

HTSPOR

Üst Alt