İddianame Yayınlandı | PDF - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

İddianame Yayınlandı | PDF

Cevap: İddianame Yayınlandı | PDF

Eskişehirspor teknik direktörü Bülent Uygun’un da örgüt üyesi olarak faaliyet gösterdiği, sadece takımının oynadığı müsabakalarda değil, diğer takımların oynadığı müsabakalarda da örgüt lehine olacak şekilde şike faaliyetleri içerisinde bulunduğu,

Bunu komple okuyun panpalar :D

çerçevesinde 25.04.2011 günü Sami Dinç’le Erdem Konyar arasında yüzyüze yapılan bir görüşmede “Ya ağrım var falan deyip oynamasın ya, ya da bom bk oynasın, bi daha, dayanamaz gol atar …hep beraber olmaz yani” şeklindeki sözlerde ifade edildiği gibi ya şahsın Fenerbahçe maçında oynamaması yada çok kötü oynaması şeklinde teklifte bulunulduğu, menajer Erdem Konyar’ın; Emenike’nin; müsabakada kötü oynaması, müsabakanın Fenerbahçe lehine sonlanması, bunun karşılığında da para alması ve Fenerbahçe’ye transferinin yapılması konusunda örgüt üyeleri ile anlaştığı, bu süreçte; Emenike’ye vaat edilen paranın müsabaka öncesi Erdem Konyar’a teslim edildiği, Emenike’nin; Karabükspor’un Fenerbahçe ile yapacağı müsabakadan bir hafta önce 02.05.2011 günü oynanan Ankaragücü – Karabükspor müsabakasında sakatlanarak oyundan çıkması üzerine örgüt lideri Aziz Yıldırım’ın; Emenike’nin bu sakatlığının; Fenerbahçe maçında oynamamasına sebep olabileceğini düşünerek Şekip Mosturoğlu’nu arayıp rahatsızlığını dile getirdiği, Şekip Mosturoğlu’nun da Sami Dinç ile birlikte Erdem Konyar’la irtibata geçerek şahsın konu ile ilgilenmesini istediği, Erdem Konyar’ın; Karabükspor’un en önemli forveti Emenike’nin Fenerbahçe maçında sakatlığını öne sürerek oynamayıp bu suretle maçın Fenerbahçe lehine sonuçlanmasına katkıda bulunmayı planladığını aktardığı, kendisinin kontrolü dışında gerçekleşen bu taktik değişikliği sebebiyle örgüt lideri Aziz Yıldırım tarafından azarlanan Sami Dinç’in de Erdem Konyar’a tepki gösterip “Ben hiç şeyi kontrol edemiyorum dedim o parayı da verecek dedim bitti benim abi,…,getirin paşa paşa abi bir hafta sonra ne aldıysan ver abi” diyerek şahıstan önceden verilen parayı geri istediği, ancak devam eden süreçte şahısların, Emenike’nin; sakatlığını öne sürerek müsabakada oynamaması üzerinde anlaştıkları, Karabükspor kulübü doktorlarının müsabakada oynamasına mani herhangi bir sağlık problemi olmadığını söylemesine rağmen Emenike’nin bu sakatlığını öne sürerek 08.05.2011 günü oynanan Fenerbahçe maçında oynamak istemediği, bu süreçte Karabükspor yetkililerinin de Fenerbahçe yöneticisi Alaeddin Yıldırım’ın Emenike ile görüştüğünü öğrenmeleri üzerine şahsın örgüt ile görüşerek şike konusunda anlaşmış olabileceğinden ve bu anlaşmada Erdem Konyar’ın aracılık ettiğinden şüphelenerek Emenike’nin Erdem Konyar ile görüşmesini sınırlandırmaya çalıştıkları, oynanan maçta Emenike’nin Karabükspor takım kadrosunda yer almadığı, Aziz Yıldırım’ın; Emenike’nin müsabakada oynamamasından memnun olduğu, Emenike’nin müsabaka öncesi vaat edildiği gibi ligin bitiminin hemen akabinde Fenerbahçe’ye transfer edildiği, bu şekilde örgüt tarafından Emenike ile transfer şikesi yapıldığı, şahısların bu konu ile ilgili yürüttükleri tüm illegal faaliyetler esnasında iletişimin dinlenmesi ve kayda alınması çalışmalarına karşı aşırı duyarlı davranarak önem atfettikleri görüşmeleri kendileri ile doğrudan irtibatı olmayan otel telefonu, ankesörlü telefon vb. sabit hatlar üzerinden gerçekleştirdikleri,

Örgütün şike ve teşvik faaliyetlerinde genellikle para ödemesi yaptığı, nadiren ise Fenerbahçe takımına transfer edilme vaadinde bulunulduğu, transfer şikesi yolunun örgüt tarafından profesyonelce kullanıldığı, ekseriyetle bu futbolculara; oynadıkları takımların Fenerbahçe futbol takımıyla yapacağı maçtan önce müsabaka haftasında transfer vaadinde bulunulduğu, bu vaadden sonra anlaşma sağlanamasa dahi futbolculara; büyük takımda oynama, elde ettiği gelirin çok daha fazlasını kazanma, tanınma, şöhret ve çevre edinme imkanı sunularak kafalarının karıştırıldığı, bu yolla şike yapılan müsabakada futbolcunun kötü oynamasının, teşvik primi verilen maçta ise iyi oynamasının hedeflendiği (Bir sporcuya kendi takımı ile oynayacağı maçtan önce de tranfer teklif getirilebilir. Ancak bu teklif getirilirken kendi kulübüne karşı iyi oynamaması veya hiç oynamaması gibi spor ahlakına aykırı düşebilecek ve müsabaka sonucunu etkileyebilecek nitelikte öneriler yapılamaz. Yapıldığı takdirde bunun şike/şikeye teşebbüs olarak nitelenmesi olanağı ortaya çıkar. Aşağıda ayrıntılı şekilde irdelendiği üzere; Fenerbahçe SK yöneticileri veya bağlantılı şahıslar tarafından Emenike, Sezer Öztürk, Sercan Yıldırım, Serdar Kulbilge ve Mahmut Boz; Beşiktaş SK yöneticileri ve teknik kadro tarafından da İbrahim Akın ve İskender Alın isimli futbolculara bu içerikte transfer tekliflere yapıldığı belirlenmiştir.)

Şike ve teşvik konusunda genellikle kaleci ve forvet pozisyonunda oynayan futbolcuların seçildiği, kimi zaman ise teknik direktör ve kulüp yöneticileri ile bağlantının sağlandığı, rakip takım futbolcularından Sercan Yıldırım, Gökçek Vederson, İbrahim Akın, Ümit Karan, Sezer Öztürk, Korcan Çelikay, Mehmet Yıldız, Serdar Kulbilge, İskender Alın, Mahmut Boz, Murat Şahin ve Emmanuel Emenike gibi futbolcuların örgütle anlaşarak şike/teşvik primi faaliyetlerine girdikleri,

Örgütün şike faaliyetlerini gizleyebilme adına basını yönlendirdiği ve örgüt lehine olacak şekilde haberler yaptırdığı, (Kl:27, Dizi:100-106 arası)

Örgüt üyelerinin olası bir polis çalışmasına karşı son derece duyarlı hareket ettikleri, kendi aralarında şifreli konuşmalar yaptıkları, Aziz Yıldırım’ı; bir numara, şirket ceosu, futbolcuyu; inşaat işçisi, mağdur, müvekkil, Ali Kıratlı’yı; rüzgar, şekerli, hakemi; hakim, parayı; gram, şike parası almayı; kahve içme, futbol maçını; tarla, taş ocağı, inşaat, mahkeme, proje, dava gibi kelimelerle şifreledikleri, cep telefonlarıyla görüşmek yerine bulundukları yerde sabit telefon araştırarak o hat üzerinden görüştükleri, teknik takip imkanı bulunmadığı

vay azizim vay

Daha okumaya başlamadım ama yazılan yorumlara bakınca hala bişey yapılmayacaksa fenere yuh diyorum.

Zombi filmlerinde yayılan enfeksiyon gibi yayılmalı bu iddaname; özellikle Avrupa'ya :ka21:

Hakan Bilal Kutlualp 10.08.2011 günlü kolluk ifadesinde; Bülent İbrahim İşçen’in; Aziz Yıldırım’ın her daim yanında ve ona en yakın isimlerden birisi olduğunu, Sedat Peker’in adamları olarak piyasada gezen şahıslarla samimi olduğunu bildiğini, 2004 yılı içerisinde futbolcu transferlerinde kendisinin görevli olduğunu, Olgun Peker'in kendisini aradığını ve Aziz Yıldırım'ın referansıyla transferlerde yardımcı olmak istediğini söylediğini, kendisinin de menajer aracılığı ile transfer yapmak istemediğini söylediğini, görüşmeden bir saat sonra Bülent İbrahim İşçen’in aradığını ve “Olgun seni aramış, adam yardımcı olmak istiyor, bu adamlarla çalış, adama ters yapmışsın adam bozulmuş, bu adam (Sedat Peker’i kastederek) REİS’in adamı, bunlara yardımcı ol, futbolcularla ikna meselesinde sorun olursa yardımcı olur” dediğini, kendisinin menajere ihtiyacı olmadığını söylediğini, bunun üzerine Bülent'in “yanlış yapıyorsun, bu adamlara ters yapma, sıkıntı olur” gibisinden konuştuğunu, ertesi gün Aziz Yıldırım'ın aradığını ve Olgun Peker’i kastederek “bu adamların sana faydası olacaksa ters yapma, bunlardan faydalanmaya çalış, Fenerbahçe’nin haklarına halel gelmeden bunlardan istifade etmeye çalış” dediğini beyan etmiştir.

delikanli fenerli hakan bilal kutlualp .

Cumhuriyet Başsavcılığımızın 2008/1756 sayılı soruşturma dosyası (Ergenekon soruşturması) kapsamında 03.08.2008 günü kollukta ifadesi alınan Gizli Tanık Poyraz (Kl:69, Dizi:205); "...Sergen Yalçın Beşiktaş'a geçti. O yıllarda, Beşiktaş’la Fenerbahçe’nin çok iddialı bir maçı vardı. Fenerbahçe veya Beşiktaş’tan hangisi yenerse o şampiyon olacaktı. Bu maçtan önce Sedat Peker, Sergen Yalçın aracılığıyla Beşiktaşlı futbolcuları yanına çağırdı. Hatırladığım kadarıyla 3 yada 4 futbolcu geldi. Benim bildiğim kadarıyla bu futbolcular Tümer ve Sergen Yalçın idi. Diğerlerinin isimlerini hatırlamıyorum. Sedat Peker bunlara hitaben "maçı kaybedin, nasıl kaybediyorsanız kaybedin, o sizin sorununuz" dedi ve gönderdi. Ben bu olaya bizzat şahit olduğum için çok merak ettim, normalde maç izlemediğim halde, Beşiktaş-Fenerbahçe maçını özellikle seyrettim. Gerçekten de Beşiktaş-Fenerbahçe maçında Beşiktaş kaybetti. Maçı izlediğim kadarıyla Tümer maça çıkmamak için her türlü çirkefliği yaptı, maç başladığı sırada yedek kulübesinde oturuyordu. Yedek kulübesinden hakeme müdahale etmeye çalışıyordu. Hakem onu uyarmaya geldiğinde yüzüne tükürdü ve bunun üzerine Tümer yedek kulübesindeyken kırmızı kart gördü ve bu maçı Beşiktaş kaybetti (25 Nisan 2004 günü nönü Stadında oynanan Beşiktaş-Fenerbahçe derbisinde Tümer Metin hakeme tükürerek kırmızı kartla oyundan atılmış

serefsizler tümerle sergeni satin aldiniz diyorduk alin belgesi ! 2004 sampiyonluguda gitti , sergenle tümer ortaya ciksin...

adszmsc.jpg

sadasdasdas.jpg

Güzelmiş.

2011 GÜNÜ YAPILAN FENERBAHÇE MALİ GENEL KURULUNDA MUHALİFLERİN SİNDİRİLMESİ AMACIYLA BASKI YAPILMASI:

oha lan adamlara bak her b.. karismislar.

bu trabzonspor yonetiminin sabrina hayranim adamlar sampiyonlugunuzu çaldi kadronuz dagildi sampiyonlar ligine gore kadro yapilmadi vs vs hak yemek çok kotu birsey obur tarafta ne yapacaksin acaba azize !

Aziz Yılmaz 11.08.2011 günlü kolluk ifadesinde; Aziz Yıldırım'ın kulüp içerisinde otoritesini kurabilmek adına legal ve illegal her yolu mübah gördüğünü, kurullarda ve kongrelerde adamlarının salonun her yerinde gezdiğini, üyelere gözdağı verme amaçlı boks şubesi sporcularının da kapı giriş ve çıkışlarında fedai olarak dikildiğini, kendisinin de yer aldığı son kongrede A.Markanoğlu, R.Eyüboğlu, I.Eyigüngör ve H.Belgü’nün oturduğu yerin hemen arkasına adamı olarak bilinen Bülent İşçen ve birkaç adamın oturmasının, diğer üyelere gözdağı olarak algılanmasına yol açtığını, Aziz Yıldırım'ın çevresine aldığı adamlarla kulüp üyelerine baskı ve korku verdiğini, kendisine fiili bir saldırı olmadığını ancak psikolojik bir baskı olduğunu, karşı geldiği için hedef gösterildiğini belirtmiştir(Kl:66, Dizi:83-87 arası).

o reis aziz bile konusmus :)

manisaspor - trabzonspor macinda sike yapilmis trabzon 2-1 yenmisti , 500.000 dolar basmislar kenan yarali serefsizine..

18.02.2011 günü saat:22.02’de Aziz Yıldırım’ı, Hikmet Karaman’ın aradığı görüşme;

Hikmet: “Hikmet hoca ben,…Abiler geldi ...görüştüm ben arkadaşlarla,…o hastaneden bir şey arkadaşımız olursa bir yardımcı olursanız sevinirim başkanım”, Aziz: “Konuşacağım ben yarın gereken ... tamam ben hallederim”, (tape:1370)

Adam gibi adam Hikmet Karaman diyen renktaslara gelsin.

Üst Alt