İddianame Yayınlandı | PDF - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

İddianame Yayınlandı | PDF

Cevap: İddianame Yayınlandı | PDF

İlhan Yüksel Ekşioğlu ifadesinde; Görüşmede geçen para konusunun kulübe alınan malzemeler ile ilgili ödemeler olduğunu belirtmiştir.

Tamer Yelkovan ifadesinde; Görüşmede geçen para konusunun İlhan Yüksel Ekşioğlu’na vereceği para olduğunu, bu parayı verip vermediğini, şahsa ne amaçla vereceğini bilmediğini, kilosuna 100 lira verdik sözü ile muhtemelen futbolculara maçla ilgili verilen parayı kast ettiğini, kendisinden para istendiğinde para sağladığını, paranın nereye kullanıldığı bilmediğini belirtmiştir.

Murat Şahin ifadesinde; Daha önce Fenerbahçe Spor Kulübünde futbol oynadığını, halen Kasımpaşa Spor kalecisi olduğunu, anılan maçta oynamadığını, bu maça dönük kendisine şike teklifinde bulunulmadığını, adı geçen şahısların şike amaçlı kendisiyle irtibat kurmadıklarını, Mehmet Yenice’nin Fenerbahçe-Ankarügücü maçı öncesinde kendisiyle irtibata geçerek şike konusunda aracılık yapması için teklifte bulunduğunu, bu teklifini kabul etmediğini beyan etmiştir.

Murat Sahin..

383864_257637600958056_100001354545354_639917_1590292877_n.jpg

tehditle şike ha ulan yazıklar olsun size be yıllar tiyatro izledik demek

Türk futbolunu bu hale getirenler amatöre kadar gidin

arkadaşlar ingilizcesi iyi olanlar , herkes belli önemli kısımları çevirip , gönderebildiği her yere göndersin..başta UEFA'ya gönderelim

mobese görüntüsü bile varmis saniyelerini bile yazmislar. adamlar bitti harbiden 15 senenin b..ku ortaya cikti. sergen-tümerin satin alinmasi falan..

Cumhuriyet Başsavcılığımızın 2008/1756 sayılı soruşturma dosyası (Ergenekon soruşturması) kapsamında 03.08.2008 günü kollukta ifadesi alınan Gizli Tanık Poyraz (Kl:69, Dizi:205); "...Sergen Yalçın Beşiktaş'a geçti. O yıllarda, Beşiktaş’la Fenerbahçe’nin çok iddialı bir maçı vardı. Fenerbahçe veya Beşiktaş’tan hangisi yenerse o şampiyon olacaktı. Bu maçtan önce Sedat Peker, Sergen Yalçın aracılığıyla Beşiktaşlı futbolcuları yanına çağırdı. Hatırladığım kadarıyla 3 yada 4 futbolcu geldi. Benim bildiğim kadarıyla bu futbolcular Tümer ve Sergen Yalçın idi. Diğerlerinin isimlerini hatırlamıyorum. Sedat Peker bunlara hitaben "maçı kaybedin, nasıl kaybediyorsanız kaybedin, o sizin sorununuz" dedi ve gönderdi. Ben bu olaya bizzat şahit olduğum için çok merak ettim, normalde maç izlemediğim halde, Beşiktaş-Fenerbahçe maçını özellikle seyrettim. Gerçekten de Beşiktaş-Fenerbahçe maçında Beşiktaş kaybetti. Maçı izlediğim kadarıyla Tümer maça çıkmamak için her türlü çirkefliği yaptı, maç başladığı sırada yedek kulübesinde oturuyordu. Yedek kulübesinden hakeme müdahale etmeye çalışıyordu. Hakem onu uyarmaya geldiğinde yüzüne tükürdü ve bunun üzerine Tümer yedek kulübesindeyken kırmızı kart gördü ve bu maçı Beşiktaş kaybetti (25 Nisan 2004 günü nönü Stadında oynanan Beşiktaş-Fenerbahçe derbisinde Tümer Metin hakeme tükürerek kırmızı kartla oyundan atılmış

serefsizler tümerle sergeni satin aldiniz diyorduk alin belgesi ! 2004 sampiyonluguda gitti , sergenle tümer ortaya ciksin...
bunu biz yapsak şampiyonluğumuzu hemen alırlardı. Fenerin 2004 şampiyonluğuda geri alınmalı. Uyuma MALİİİ:

Ayrıca peker-aziz bağlantısı 2 yıllık değilmiş. 2000den beri yani 10 yıldır bu adamların neler yaptığını araştırsalar. tüm şampiyonlukları alınır.

İskender Alın müdafi eşliğinde alınan savcılık beyanında; 15.05.2011 günü oynanan Trabzon-İBB maçından önce bazı Fenerli yöneticilerin teşvik konusunda Yusuf Turanlı’ya ulaştıkları, kendisinin Yusuf Turanlı ile bu amaçla buluştuğu, ardından bazı takım oyuncularıyla teşvik konusunu konuştuğu, maçta yenilmeleri nedeniyle kendisine para ödemesi yapılmadığı iddiasıyla ilgili olarak, “Yusuf Turanlı bu maçtan önce bana Fenerbahçe’nin teşvik göndereceğini söyledi. Bir fiyat konuşulmadı. Takım arkadaşlarınızla konuşun dedi. Ibrahim’le aynı odada kalıyoruz. Kendisine de zaten bu teklif götürülmüştü. Ben kimseye söylemedim. Ibrahim’de kimseye söylemedi. Yusuf Turanlı’ya ise bize baskı yapmaması için tamam dedik. Şuan hatırlamadığım bazı isimleri kendisine söyledim. Bu şahıslara ulaştığımı, anlaştığımı söyledim. Ancak böyle birşey olmadı. Peşimizi bıraksın düşüncesiyle yapmışız gibi kendisine söyledik. Bu hususta İbrahim’le de aynı şekilde karar verip davrandık. Olay bu şekilde olmuştur…14.05.2011 günü saat 21.00 sıralarında yapılan mesajlaşmalarda Yusuf bana teşvik amaçlı kimlerle irtibat kurduğumu soruyordu. Bende takım arkadaşlarım Cihan Haspolatlı, Mahmut Tekdemir, Metin Depe ve Holmen'in isimlerini vermiştim. Ancak bu şahıslarla benim bir görüşmem olmadı. Sadece arkadaşlarımla irtibat kurduğuma inanmasını istiyordum. Ben o haftaki Trabzon maçında oynamak istiyordum. Bunun amacı büyük maç olmasından kaynaklıydı. Ayrıca kupa maçında iyi oynamıştım. Bu maçta oynamak hususundaki ısrarım iddia edildiği gibi teşvik anlaşmasından kaynaklı değildir…Üzerime atılı şike eylemlerine konu maçlardan… Trabzon maçında teşvik pirimi verme vaadinde bulunuldu. Menajerim Yusuf Turanlı’ya bunu kabul ettiğimi ve bu amaçla bazı takım arkadaşlarımla görüştüğümü söyledim. Fakat bunu söylerken amacım kendisini inandırıp başımdan savmaktı. Bu maçı da kaybettik. Ben çok az oynadım. Bu süreçte hiçbir maddi menfaat temin etmedim.” demiştir.

yobo nereye gitti diye soranlara cevap

Yobo mutlaka konussun onunla” yazdığı. (tape:3036)

(İlhan Ekşioğlu’nun Abdullah Başak’tan aldığı Sivasspor kadrosu hakkında konuştuğu, kastedilen futbolcunun Nijerya uyruklu Mıcheal Eneramo olduğu, Nijerya uyruklu Fenerbahçeli futbolcu Michael Yobo’nun Eneramo ile şike konusunda konuşmasını istediği anlaşılmaktadır.)

Üst Alt