Igor Tudor Resmen Kovuldu! - Sayfa 18 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Igor Tudor Resmen Kovuldu!

Bana sorma da yanlis seyleri savunuyorsun

Diyorsun ki Bruma tabii kuser kadroya alinmadi

Gomis tabii zam ister gol atti

Profesyonellik bu degildir, ama sen bunu profesyonellik adi altinda savunuyorsun

Profesyonellik sozlesmeye ve hocaya saygiyi gerektirir.

Terim egosu yuzunden yuvasini satip gitti, hem de dusmanimiz olan bir adamin yanina gitti ve siritarak poz verdi. Balik hafizali olmayalim.

Terimin egosu değil aysalın egosu yüzünden oldu o.

Hocalarda topçuya saygı gösterecek önüne gelen her topçuya atar yapma hakkın yok terim neden rodriyle sıkıntılı değil yada donkla önce hoca düzgün olucak sonra topçular bu hep böyledir.

Hayir Tudor varken basiretsiz bir yonetim vardi ve maaslari odemiyordu.

Yonetim degisikliginde derhal odemeler yapilmaya baslandi hatta Badou'nun bonservisi oraya gitti. Devam falan etmedi yani.

Hatta Muslera'nin Abdurrahim'i Florya'da gorunce oooo paralar odenecek dedigine dair bir haber bile vardi.

Feghouli daha gecen demec verdi Tudor'a da cok sey borcluyum diye. Gomis zaten fotograf falan paylasti gidince, tesekkur etti. Belhanda'yla da arasi iyi diye saniyordum ama yaniliyor olabilirim.

Ozetle futbolcularla arasinin cok bozuk oldugu bizim edindigimiz bir izlenim, gercegi yansittigina dair somut bir kanit yok elimizde.

Kaldi ki adam yonetme problemi oldugunu 100 kere soyledim. Benim savundugum sey sampiyonlukta pay sahibi oldugudur. Kalirsa sampiyon olacagimiz degil. Onu bilemeyiz. Dunyanin en dandik hocasi bile gelip sampiyon yapabilir, futbol bu.
Fatih hoca Dursun döneminde geldi.
Tabii yönetimin degismesi cok sürmedi bu dogru, ama sen su an bile maaslarin gecikmesiz ödendigini mi düsünüyorsun?
Oyuncularin yaptigi aciklamalardan yola cikmiyorum, her ne kadar Tudor hakkinda gittikten sonra bir cok aciklama olsa bile.
Daha cok saha ici davranislari, takimin saha icinde olumsuz bir durumda helva gibi dagilip hic bir reaksiyon vermemesi.
Ben katkisi oldugunu düsünmüyorum, aksine kurdugu kadroyu hatali ve pahali görüyorum.
O paralara daha iyi bir is ortaya cikarilabilir, sampiyonluk bu kadar zora girmez daha kolay kazanilabilir idi.
Fenerin basinda Aykut olmasina, Besiktasin sampiyonlar ligi ile mesgul olmasina ve Basaksehir gibi sampiyonluk yarisi tecrübesi olmayan bir takim olmasina ragmen zar zor sampiyon olduk.

Terimin egosu değil aysalın egosu yüzünden oldu o.

Hocalarda topçuya saygı gösterecek önüne gelen her topçuya atar yapma hakkın yok terim neden rodriyle sıkıntılı değil yada donkla önce hoca düzgün olucak sonra topçular bu hep böyledir.

Terim ve Aysal'in ego catismasi yuzunden oldu

Tamam bence de adam yonetimi konusunda Terim cok daha iyi hatta dunyanin sayili hocalarindan. Bunu yuz kere soyledim cildirtma beni.

Soyledigim sey, bak yine diyorum, Tudor'un iyi hoca oldugu falan degil. Soyledigim sey Tudor'un sampiyonlukta pay sahibi oldugu. Buna karsi bir sey soylemeyeceksen alintilayip uzatma artik.

Sanki ben hocaysa kizmalidir demisim gibi yapiyorsun.

Terim ve Aysal'in ego catismasi yuzunden oldu

Tamam bence de adam yonetimi konusunda Terim cok daha iyi hatta dunyanin sayili hocalarindan. Bunu yuz kere soyledim cildirtma beni.

Soyledigim sey, bak yine diyorum, Tudor'un iyi hoca oldugu falan degil. Soyledigim sey Tudor'un sampiyonlukta pay sahibi oldugu. Buna karsi bir sey soylemeyeceksen alintilayip uzatma artik.

Sanki ben hocaysa kizmalidir demisim gibi yapiyorsun.

Son olarak yazıyorum hocalara topçuya göre azıcık fazla imtiyaz veriyorsun cevap yazmana gerek yok biliyorsun zaten.

Fatih hoca Dursun döneminde geldi.
Tabii yönetimin degismesi cok sürmedi bu dogru, ama sen su an bile maaslarin gecikmesiz ödendigini mi düsünüyorsun?
Oyuncularin yaptigi aciklamalardan yola cikmiyorum, her ne kadar Tudor hakkinda gittikten sonra bir cok aciklama olsa bile.
Daha cok saha ici davranislari, takimin saha icinde olumsuz bir durumda helva gibi dagilip hic bir reaksiyon vermemesi.
Ben katkisi oldugunu düsünmüyorum, aksine kurdugu kadroyu hatali ve pahali görüyorum.
O paralara daha iyi bir is ortaya cikarilabilir, sampiyonluk bu kadar zora girmez daha kolay kazanilabilir idi.
Fenerin basinda Aykut olmasina, Besiktasin sampiyonlar ligi ile mesgul olmasina ve Basaksehir gibi sampiyonluk yarisi tecrübesi olmayan bir takim olmasina ragmen zar zor sampiyon olduk.

Gecikmeli odeniyor olabilir ama Abdurrahim Albayrak & Mustafa Cengiz futbolcularin en azindan icini rahatlatmistir, odenecegine dair. Hatta acikcasi ben gecikmeli odendigini falan da dusunmuyorum, haberler cikardi cunku.

Acikcasi oyunculara harcanan para icin Tudor'u degil, yonetimi suclamak gerek. Oyuncu tercihleri bence de daha iyi olabilirdi ama abartildigi kadar kotu degil, o kadar kotu olsa ilk sene beraber oynayan bu topcular sampiyon olamazdi. Zaten ilk haftalarda oynadigimiz oyun dusunulunce oyuncu kalitesi anlasiliyor.

Halamin biyigi olsa amcam olurdu rtas. Ben soyle olsaydi boyle olsaydilarinda degilim isin. Ben diyorum ki gecen sene 34 mac oynayarak sampiyon olduk, 16 macini bu adam oynatti. Sampiyonlukta da bu yuzden elbette payi vardir. Cunku denildigi gibi "sicip batirsa" o takim 18 haftada sampiyonluga yuruyemezdi.

Son olarak yazıyorum hocalara topçuya göre azıcık fazla imtiyaz veriyorsun cevap yazmana gerek yok biliyorsun zaten.

Aynen oyle cunku benim gozumde kulup hiyerarsisinde hoca topcunun ustundedir.

Topcu hocanin dedigini yapmakla mukelleftir. Tabii ki topcu hocaya gidip "Hocam beni niye oynatmiyorsunuz, ne yapmam gerek?" diyebilir, ya da "Hocam beni oynatmamaniz adil degil." seklinde isyan bile edebilir, ama bu sebeple kulube kusup terk etmek isterse profesyonelligi sorgulanmalidir. Simariklik yapiyordur.

Bu yuzden Garry Rodrigues'e tapiyorum resmen.

Gecikmeli odeniyor olabilir ama Abdurrahim Albayrak & Mustafa Cengiz futbolcularin en azindan icini rahatlatmistir, odenecegine dair. Hatta acikcasi ben gecikmeli odendigini falan da dusunmuyorum, haberler cikardi cunku.

Acikcasi oyunculara harcanan para icin Tudor'u degil, yonetimi suclamak gerek. Oyuncu tercihleri bence de daha iyi olabilirdi ama abartildigi kadar kotu degil, o kadar kotu olsa ilk sene beraber oynayan bu topcular sampiyon olamazdi. Zaten ilk haftalarda oynadigimiz oyun dusunulunce oyuncu kalitesi anlasiliyor.

Halamin biyigi olsa amcam olurdu rtas. Ben soyle olsaydi boyle olsaydilarinda degilim isin. Ben diyorum ki gecen sene 34 mac oynayarak sampiyon olduk, 16 macini bu adam oynatti. Sampiyonlukta da bu yuzden elbette payi vardir. Cunku denildigi gibi "sicip batirsa" o takim 18 haftada sampiyonluga yuruyemezdi.
Ben farkli, sampiyonlugu tehlikeye atanin, zora sokanin kendisi oldugunu düsünüyorum.
Hem kurdugu kadro ile, hem de ortaya koydugu sacmaliklar ile.

Ben farkli, sampiyonlugu tehlikeye atanin, zora sokanin kendisi oldugunu düsünüyorum.
Hem kurdugu kadro ile, hem de ortaya koydugu sacmaliklar ile.

Diyecek hicbir sey yok o zaman. Bence sayilarla bile aciklanabilir.

16 macta 32 puan aldi, mac basina 2 puan aldi yani. Kotu bir performans degil bu.

Eger biz Bayern gibi surekli sampiyon olan bir takim olsaydik derdim ki evet sampiyonlugu zora soktu. Ama acikcasi bu takim iki yildir sampiyonluga oynamiyordu dogru duzgun, Tudor'la sampiyonluga oynadi.

Tabii alinan topcularin da etkisi var ama sadece topcular oynadi, Tudor bir sey yapmadi demek cok sacma olur.

Diyecek hicbir sey yok o zaman. Bence sayilarla bile aciklanabilir.

16 macta 32 puan aldi, mac basina 2 puan aldi yani. Kotu bir performans degil bu.

Eger biz Bayern gibi surekli sampiyon olan bir takim olsaydik derdim ki evet sampiyonlugu zora soktu. Ama acikcasi bu takim iki yildir sampiyonluga oynamiyordu dogru duzgun, Tudor'la sampiyonluga oynadi.

Tabii alinan topcularin da etkisi var ama sadece topcular oynadi, Tudor bir sey yapmadi demek cok sacma olur.
Peki öbür türlü sorayim.
Sampiyonluk son maca kaldi malum.
Sampiyonluk kacsa idi, Tudor da bundan sorumlu olacak miydi?

Peki öbür türlü sorayim.
Sampiyonluk son maca kaldi malum.
Sampiyonluk kacsa idi, Tudor da bundan sorumlu olacak miydi?

Tabii ki, Hatta Imparator'dan cok Tudor yuzunden kacti diyecektik

Cunku Imparator'dan daha cok puan kaybetmis olacakti daha az mac oynamasina ragmen

Zaten ben Terim kadar katkisi var falan da demedim sampiyonluga. Sampiyonlukta payi var dedim.

Sampiyonlukta katkisi olan bir adama da boyle sovmek, kariyerinin bitmesini istemek yakisik almiyor bence.

Sovulecekse Turkiye'ye gelip Basaksehir'e iyi takim falan demesine sovmek gerek.

Tabii ki, Hatta Imparator'dan cok Tudor yuzunden kacti diyecektik

Cunku Imparator'dan daha cok puan kaybetmis olacakti daha az mac oynamasina ragmen

Zaten ben Terim kadar katkisi var falan da demedim sampiyonluga. Sampiyonlukta payi var dedim.

Sampiyonlukta katkisi olan bir adama da boyle sovmek, kariyerinin bitmesini istemek yakisik almiyor bence.

Sovulecekse Turkiye'ye gelip Basaksehir'e iyi takim falan demesine sovmek gerek.
Anladim.
Farkli düsünüyoruz.
Tesekkürler vakit ayirdigin icin.

Ne demek yaw ben tesekkur ederim

Sence sampiyon olamasaydik Terim yuzunden mi olacakti?

Ya da basarisizlik Tudor'un, basari Terim'in mi olacakti?
Sampiyonluk kacsa idi benim icin sorumlusu Tudor olacakti.
Cünkü benim olayim kurulan kadronun dogru ve yeterli olmamasi, elimizde olan cift haneli puan farkinin sacma sapan bir inat yüzünden harcanmis olmasi ve bu yüzden sampiyonlugun zora sokulmus olmasi.
Fatih hoca bu dezavantajlar ile mücadele etti, puan dezavantaji ve kadro dezavantaji.
Bir oyuncunun satilmasi sonrasi ikinci bir oyuncunun sakatlanmasi ile birlikte orta sahanin nerede ise cökmesi.

Keske gelmeseydide Bruma sözlesmesini uzatsaydi. Brumadan para gelmezse Belhanda ve Feghouli gelmezdi ve ucuz bir 10 numara gelirdi sanirim.

Ucuz 10 numara + Bruma >>>> Arap wonder duo. Ve beraber maaslari zaten toplam belki 4,5 milyon olurdu. Feghouli ve Belhanda 7,2 milyon aliyorlar.

3-4 hafta daha kalsa Rodrigez gibi bir oyuncu da elimizde olamayabilirdi,yeteekli topçulara düşmanmış gerçekten.

Eleştirilecek,başarısız olduğu çok mevzu var doğrudur

Bir de başarılı olduğu mevzulara bakalım.Takımın kanserli hücrelerini sevdi attı.Bir çok taraftar,medya tepki vermesine rağmen geri durmadı.Belki Bruma mevzusu yanlış sayılabilir ama onda tek payı onun oynadığını düşünmüyorum.Dursun ve ekibinin oyuncu alma,satma işlerinde ki yaptığı oyunları hepimiz biliyoruz

O kadar hoca geldi dediniz yüreği yetmez gitti Selçuk'u kesti.Bir çok medya adamı tepki verdi geri durmadı.Uzun zamandır kimsenin cesaret edemediği bir şeyi yine Tudor yaptı

Takımın ilk haftada ki oyunu ortasahada ki mücadele Terim'in 2012 Galatasaray'ından sonra belki de ilk kez gördük.Takım umut vadediyordu

Fb maçında ise belki de uzun senelerdir kimsenin başaramadığı bir şeyi başarma noktasına gelmişti

Tudor'un şanssızlığı belki de tarihte böylesi az rastlanır bir fikstürle karşı karşıya kaldı.Ts-Başakşehir-Bjk deplasmanlarını arka arkaya oynamak hiç bir hoca için kolay değil.Bu kariyerinin hele başında hoca için daha zordur

Futbolcuların maaş sıkıntısı vardı yine de tek kelime edip bizim böyle sorunlarımız var diyip kaos çıkartacak ortam yaratmadı bu bile bence takdiri hak ediyor

Sanki hocayı başkası istemiş gibi yerden yere vuruldu.Beden hocası kadar sahip çıkılmadı bunda en büyük pay tabi Sneijder'i yollamasından kaynaklı hocaya tepkiydi kanımca

Neyse en azından şunu öğrenmiş olduk ki bizde böyle potansiyel hocalar iş yapmaz,yapamıyor taraftar yeterince sabırlı değil

Tudor'un daha bir çok şeyi öğrenmesi şart.Medya oyunlarına çok yenik düştü.Apo'nun milli takımın kariyerinde yaptığı basın toplantılarını hatırlayın bir de şimdi medyayı manipule etmesine bakın bunlar zamanla tecrübe edilebilecek şeyler

Kalsaydı başarılı olurdu,olmazdı orasını kestirmek güç ben şahsen kalmasını istememin tek sebebi geçmiş yıllarda yapmış olduğumuz bir birinin benzeri hamlelerdi

Kendisine bundan sonra ki kariyerinde başarılar diliyorum

@Emre Bari

trabzona ilkel futbol oynuyorlar deyip başak karşısında doldur boşalt kadrosu çıkarmasaydı kendisini özlemle anardım ama tutarsız bir karakter maalesef

Üst Alt