Üye Görüşü - İlk 11'deki 3. Yerli Tercihiniz? | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Üye Görüşü İlk 11'deki 3. Yerli Tercihiniz?

Zaniolo'nun kaldığı , rachica ' nin da geldiği varsayimda 3. Yerli işi kafa karistirmiyor değil.Keza angelinho ile birlikte kazimcanin da yedekte bekleyecegi aşikar.

Sezonun ilk maçına çıkıyorsunuz ,3 ihtimal var.

Muslera yerine türk kaleci , Okan hoca nin defalarca Muslera varsa Muslera oynar demeçleri vardı. Ugurcan gelse bile ki ts nin birakmayacagini dusunuyorum Muslera yedek bekleme işine ne der muamma.

Defansta Nelsson gidicek deniyor , yerine Kaan yada Merih in monte edilmesi.

Gelelim zurnanın zırt dediği yere.. Zaniolo kaldı diyelim , rachica da gelicek görünüyor. Zaniolo mertensin yerine 10 numara oynar diye düşünüyorduk ama ya rachicayi kesip , zanioloyu sağa monte edicek , ortada kerem demirbay olacak , rachica yedek beklicek ? Ya da zaniolo yedek beklicek ( o kadar değerli bir adam yedek bekletilir mi?) Rashica kanatta devam edicek , ortada kerem oynayacak..

Bu denklemde, en mantıklı şey zanioloyu degerinde 30-35 e satmak olacak gibi duruyor, keza geçen sene yeni geldin ayağına beklettin ama kamp yemiş bi zanioloyu tüm sezon yedek bekletemezsin , FB medyası yer adamı. Onu satıp , rasciha yi sağa monte edip ortada kerem ile oynamak olacak.

Ya da Muslera artık dinlenmeye başlıcak. Ne düşünüyorsunuz?

Yerli stoperde en iyi alternatif Ozan Kabak
Yerli orta sahada en iyi alternatif Kerem Demirbay

başka bir seçenek bulamadım, ha ben davinson sanchez'e 8 bayılıp yabancı sınırından yiyeceğime yerli stopere giderim en azından bir tesellisi olur yerli olduğundan.

Nöbetteki Mesajımdan alıntı:
Muslera
Boey Nelsson Apo Angelino
Torreira .....
Zaniolo ..... Kerem
İcardi
Geçen yıla göre Mertens ve Sergio direkt girmek için bekleyen ''yabancı'' oyuncular olacak.
10 numara veya 8 numaraya yerli oyuncu almazsak problemler yaşayacağız, 10 numaraya yerli almak pek ihtimal dahilinde durmuyor o yüzden Paradesten vazgeçip Kerem Demirbay alma ihtimalimiz yüksek görünüyor.
Veya yerli bir stoper nelsson yerine alınacak ama ordada adam yok maalesef.

Bakalım FB hatrına 9+2 yapma ihtimalleride var yabancı sınırını.

Paredes-Ozan Kabak olabilir ancak ordada Ozan ne kadar olur veya bırakırlar mı zaten muamma.

40 yaşındayım daha şöyle dolu dolu bir yerli kaleci hatırlamıyorum bizim kalede. Yabancı kaleciden max verim alan kulup banko bizizdir ama yerli kaleciden tam tersi. Nelsson gidecekse merihi devşirsinler kaanla idare edecek ikisi artık.

Inlesin Tüm Ülke Zaferinle Şanlı Galatasaray

Her mac form durumuna göre degisir, avrupa maclari var sıkışık fikstur mevcut. Avrupa haricinde ideal 11 olmasina gerek yok
Fener maclarini kazanan kadrolara bakin

bu arada tekrar yazayım 1 haftadır yazdığım gibi.

yabancı sınırının 9+2 olma ihtimali hala var.
TFF 'nin yerli-yabancı tescil açıklamasını sitesinden yapmasına ve protokolleri açıklamasına rağmen olabilir.

bu arada tekrar yazayım 1 haftadır yazdığım gibi.

yabancı sınırının 9+2 olma ihtimali hala var.
TFF 'nin yerli-yabancı tescil açıklamasını sitesinden yapmasına ve protokolleri açıklamasına rağmen olabilir.
Bizi net kurtarır bu gerçekleşirse. Ama itler köpekler bizim seviyemize çıkmak yerine bizi kendi seviyelerine çekmek istedikleri için izin vermezler heralde buna.

Kaleci transferi düşünüyorlar hala.
''Hala'' bir yabancı stoper daha düşünüyorlar tandemi Yabancı-Peres yapma düşünceleri var.
Mert Müldürü alacaklar ama rotasyon.

Ferdi-İsmail %100 2 Türkleri , 11'de zaman zaman MHY,Mert,Stoper den 3. yerliyi çıkartacak olsalarda çok transfer yaparlarsa bu iş onlarında ellerini daraltacak.
Bizim Kerem Demirbay haberleri falan çok iyi oldu bu konuda , nasıl olsa gs birini çözecek diyor olabilirler.

9+2'ye küçük it jk karşı çıkar.
Mert-Salih-Cenk-dönünce Tayyip- ve diğerleri ,,,, fakir oldukları için onlar diğer takımları yanına çekme eğiliminde bulunacaklardır.
Nitekim başlarında da şenor var.
Fb bunu istemiyormus. Ali Koç istemezse yaptırmaz gibi duruyor
Bizi net kurtarır bu gerçekleşirse. Ama itler köpekler bizim seviyemize çıkmak yerine bizi kendi seviyelerine çekmek istedikleri için izin vermezler heralde buna.

Benim görüşüm açık ve net. Dün de yazdım bunu. Burada herkese sorsam atanın ve tutanın iyi olmadan şampiyon olamazsın der ama ne hikmetse kaleyi ne vereceği bilinmeyen bir yerliye vermek için can atıyor. İlerideki düşük performans maç kaybettirmez ama kaledeki kötü performans maç kaybettirir. Geçen sezon yerli kaleci olmalı diyen tüm arkadaşlarımın Muslera sakatlandığında kaleye Okan geçtiğinde Muslera bir an önce iyileşsin diye dua ettiğini adım gibi biliyorum.
Yerli kaleciler içerisinde Muslera nın performansına en yakın isim Uğurcan. Ki Trabzon onu kesinlikle vermeyecektir. Onun dışında her kim olursa olsun yüreğimiz ağzımızda olacağız.
Ben de zaniolo nun değerini bulması durumunda giderse üzülmeyeceğimi belirtmiştim.
Bunun dışında mevcut kadroda Sergio yerine Berkan adapte edilmeye çalışılıyor gibi. Bir önceki hazırlık maçında en fazla süre alan oyunculardan biriydi kendisi ve iyi de oynadı bence.
Bay mertens yerinde sahaya sürülebilir gibi de geliyor bana. İcardi ye yakın oynayarak hava toplarında üstünlük sağlayabileceği ve etrafına top indirebileceği düşüncesi hakim olabilir. Bir de ileride istenilen presi karşılayabilecek bir oyuncu.
Nelson kalırsa Nelson oynar ama giderse Kaan ya da başka bir yerli oyuncu düşünebilir teknik heyet. Ülke futbolunun son zamanlarda en aktif oyuncu yetiştirdiği bölge orası malum. Çağlar, ozan, Merih, Abdülkerim gibi yurt dışında da iş yapabilecek isimler yetiştirildi.
Ancak başta söylediğimi tekrarlıyorum. Diğer oyuncuları kesmemek için yerli ve ne yapacağı belirsiz bir kaleci koymak çok büyük bir kumar olur.

Üst Alt