Üye Görüşü - İlk 11'deki 3. Yerli Tercihiniz? - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Üye Görüşü İlk 11'deki 3. Yerli Tercihiniz?

Demirbay olur, maçına göre de kaanla 3 lü çıkarız. BAY'da oynar
Yani yol uzun ne olacağını bilemeyiz kadromuz baya alternatifli oldu.
Biri tutmazsa biri mutlaka tutar.
Yunus'dan geçen sene pek verim alamadik rashica çıktı oynadı.
Seferovic aldık ne olur nolmaz diye icardi aldık. Seferovic yeter deseydik şampiyon olamazsık

Kerem-Abdül banko.
Seneye çok maç olacak.
Zorluk derecesi daha düşük maçlarda Angelino yerime Kazımcan’ı kullanırız. Nelsson’u dinlendirmek içim Kaan’ı kullanırız. Boey’i dinlendirmek için de Kaan’ı kullanabiliriz. Torreira ve Parades’i dinlendirmek için Berkan’ı kullanırız. Kupada yerli kaleci oynar. Yunus oynar. Barış zaten Zaniolo, Rachica, Icardi’yi yedekler. Kerim Demirbay da gelirse elimiz iyice rahatlar zaten.

Sorunun cevabına gelirsek: benim ilk tercihim sırayla Angelino ve Boey’i dinlendirmek olurdu temelde. O yüzden Kazımcan ve Kaan’ı oynatırım.

Barış Alper, Berkan, Kazımcan, Yunus eğer transfer edilirse Kerem Demirbay bazen yerli yedek kaleci gibi form ve rotasyon durumuna göre seçenek çok.

Okan Buruk nasıl karar verirse saygı duyacağım elbette.

Kerem ile Abdülkerim'in oynayacağı konusunda neredeyse herkes hemfikir zaten.

Benim 3. yerli tercihim Kazımcan olurdu, sol beke Angelino değil de Kazımcan ile rekabete girecek daha düşük profilli bir isim alınsaydı. Ama elinde Angelino varsa o oynar, Kazımcan değil.

Kerem Demirbay pek tuttuğum bir oyuncu değil.

Elinde Zaniolo ve Rashica varken Barış Alper süre alır ama daha çok Kerem'i yedekler diye düşünüyorum.

Merih'i alabileceğimizi sanmıyorum ama alsak da Nelsson kadar iyi olabileceğini düşünmüyorum. Abdülkerim'in yanına daha dengeli bir stoper lazım, Çağlar da olmayacağına göre, Kaan da kurulması hayal edilen takımın ilk 11'inde sırıtacağına göre stoperimiz yabancı olmalı.

Uğurcan dışında kaleyi Muslera'dan alabilecek bir kaleci yok bence. Hatta konudan bağımsız iddia ediyorum, Muslera'dan sonra gelecek ilk kalecinin işi baya zor olacak.

Şu anki koşullarda bana mantıklı gelen, son Fenerbahçe maçında olduğu gibi, ön alan baskısını çok iyi yapan Torreira ile Berkan ikilisini kullanmak, önlerine de Parades'i boşverip ya Sneijder gibi safkan bir 10 ya da dribblingçi bir 8.5 almak. Tabi Berkan yine de baya bir sırıtacaktır ama işleyen bir sistemin parçası olabilir.

Okan Buruk nasıl karar verirse saygı duyacağım elbette.

Kerem ile Abdülkerim'in oynayacağı konusunda neredeyse herkes hemfikir zaten.

Benim 3. yerli tercihim Kazımcan olurdu, sol beke Angelino değil de Kazımcan ile rekabete girecek daha düşük profilli bir isim alınsaydı. Ama elinde Angelino varsa o oynar, Kazımcan değil.

Kerem Demirbay pek tuttuğum bir oyuncu değil.

Elinde Zaniolo ve Rashica varken Barış Alper süre alır ama daha çok Kerem'i yedekler diye düşünüyorum.

Merih'i alabileceğimizi sanmıyorum ama alsak da Nelsson kadar iyi olabileceğini düşünüyorum. Abdülkerim'in yanına daha dengeli bir stoper lazım, Çağlar da olmayacağına göre, Kaan da kurulması hayal edilen takımın ilk 11'inde sırıtacağına göre stoperimiz yabancı olmalı.

Uğurcan dışında kaleyi Muslera'dan alabilecek bir kaleci yok bence. Hatta konudan bağımsız iddia ediyorum, Muslera'dan sonra gelecek ilk kalecinin işi baya zor olacak.

Şu anki koşullarda bana mantıklı gelen, son Fenerbahçe maçında olduğu gibi, ön alan baskısını çok iyi yapan Torreira ile Berkan ikilisini kullanmak, önlerine de Parades'i boşverip ya Sneijder gibi safkan bir 10 ya da dribblingçi bir 8.5 almak. Tabi Berkan yine de baya bir sırıtacaktır ama işleyen bir sistemin parçası olabilir.
Şu Kerem Demirbayı ara sıra özetlerde izlemişimdir de neden kimse istemiyor ? Neyi kötü ve bu adam sürekli oynayan bir adam Leverkusen gibi takımda.

Şu Kerem Demirbayı ara sıra özetlerde izlemişimdir de neden kimse istemiyor ? Neyi kötü ve bu adam sürekli oynayan bir adam Leverkusen gibi takımda.
Bu arada ben de çok izlediğimi iddia edemem ama bence istenmemesinin sebebi daha çok oynadığı bölge ile ilgili, oraya ben de dahil istemeyenler daha kaliteli bir isim bekliyor herhalde. Ama geniş kadroda isterim, iyi bir alternatif olur.

Bu arada ben de çok izlediğimi iddia edemem ama bence istenmemesinin sebebi daha çok oynadığı bölge ile ilgili, oraya ben de dahil istemeyenler daha kaliteli bir isim bekliyor herhalde. Ama geniş kadroda isterim, iyi bir alternatif olur.
As oyuncu olarak alındığını kimse söylemedi zaten bence Belki oliveira ile forma rekabeti için isteniyordur orasınıda bilmiyorum . Paredes deniyor birde kerem deniyor kerem gelecekse paredes gelmeyecek mi acaba oluyor insanlar bence tamamen benim görüşüm türk statüsünde olması yüzünden ucuz maliyetli şekilde alınıyor.

Seneye ilk 11 de yeri garanti olan isimler

Nelsson
Boey
Angelino
Torreira
Zaniolo
Icardi

Oliveira/Transfer
Rashica/Transfer-Barış/Yunus

Yunus bu performans ile mevkisinin üçüncüsü konumda olur.

Rashica gelirse bol bol Barış'ı izleriz. Zira Barış'ta defansif açıdan katkı yapıyor Rashica kadar olmasa da. Ve bence fiziksel kapasitesi sebebi ile ondan daha faydalı hucüm istatistiği de yapabilir düzenli oynar, sakatlık veya formsuzluk yaşamazsa.

Kerem ve Bardakçı'nın yeri bence garanti, ama kötü durum için Emin ve Kaan'da aportta bekleyecek. Kerem'in tarafı için alternatif de pek yok açıkçası biraz yine Yunus joker gibi olacak.

Benim kadro içinden tahminim

Kerem
Bardakçı
Barış şeklinde

--------------------Muslera--------------------------
-Boey------Nelsson-------Bardakçı------Angelino-
----------Torreira------------Transfer----------------
---Barış-------------Zaniolo---------------Kerem----
----------------------Icardi----------------------------

Ama CL de başarı için Barış veya Bardakçı'dan daha iyisi bulunursa değerlendirilmeli.

Özellikle CL seviyesinde kanat oynayacak kişinin hücum repartuarı çok geniş olmalı. Oraya 6-7 yıl önce ki Alexis Sanchez performansı verecek birini bulabilsek mesela Muslere yerine Uğurcan'ı isterim.

sürekli degisecektir. bu sene cok fazla maca cikacagiz, okan hoca sürekli birilerini dinlendirecektir.
yerli yedek kaleci, berkan, kazimcan, kaan, baris alper, yunus arasinda degisir ücüncü yerli isim

9+2'ye göre plan yapıyoruz. Biz de Fenerbahçe de öyle gözüküyor ki bu iki kulüp bir konuda anlaşırsa TFF uygular. Olmadığı durumda da üçüncü oyuncuyu rotasyon belirler ama ben Icardi'nin arkasında Yılmaz-Zaniolo-Aktürkoğlu üçlüsünü görebileceğimizi düşünüyorum.

Zaniolo imkansız yedek olmaz.
Bakın şu isimlerin yeri garanti
Muslera
Boey
Nelson
Abdülkerim
Angelino
Lucas
Icardi
Kerem
Zaniolo
Bu 9 kişi net garanti oynayacak.