İlkay: "Ben Alman'ım!" - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

İlkay: "Ben Alman'ım!"

Cevap: İlkay: "Ben Alman'ım!"

Ya neyini eleştiriyorsunuz Ülke'de yaşayan insanlar (özellikle medya maymunları) ben Türküm demiyor demem de diyor.. İlkay'a kızmaya kimsenin hakkı yok!!

Özil'e çok fena küfürler hakaretler etmiştim forumda ama çocuğun ne kadar haklı olduğunu Nuri'ye bakınca anlıyorum. Hatta bir yasa getirilmeli Türkiye'de yetişmemişse milli forma giymemeli. Yabancı sınırından daha etkili olur bu.

Almanya'da ki topçulara göz dikmek yerine kendi oyuncularımıza yönelelim.

Almanya'da doğsun,Almanya'da eğitim görsün,Almanya'da topçu olsun, gelsin bizim milli takımı seçsin yok öyle şey.

Eminim Sercan,Töre falan seçilmeyeceklerini anlayıp Türk milli takımını seçtiler.

İyi topçu olup bizim milli takımı seçeceklerini sanmıyorum. Bi Nuri örneği var onuda Terim herhalde apar topar kadroya sokmuştu.

Ama şunu da belirtmeliyim ki İlkay tam bir overrated. ÇÖP OĞLU ÇÖP.

Türk anne baba 'dan Almanya'da doğup Alman olamazsınız. Türk kökenli Alman vatandaşı olursunuz. Alman gibi de hissedebilirsiniz bu gayet normal ona lafım yok. Mesut Özil böyle demişti zaten. İlkay yanlış telaffuz etmiş ama.

Anan Türk, baban Türk. Ama sen Almansın. Saygı duymak gerek diyenlere de katılmıyorum. Kökünü inkar eden adamdan hayır gelmez.

En iyisini yapmış. Bizimkiler belki alt yapıya falan daha çok önem verir. 70 milyondan çıkan iyi topçu sayısı 3-4.

Anan Türk, baban Türk. Ama sen Almansın. Saygı duymak gerek diyenlere de katılmıyorum. Kökünü inkar eden adamdan hayır gelmez.

para/ kariyer icin gecmisini kökünü satanlardan ne tür hayir bekliyebiliriz ki? benim sinirlendigim nokta bizim medya bunlari türk olarak göstermesi, adamlar verdikleri karar la göstermisler iste türk olmadiklarini/ kendilerini türk olarak hissetmediklerini

Gayet normal hele ortada Mesut örneği varken iyi futbolcuların bizim tarafı seçmesi artık zor gözüküyor.Bizim futbol için ülke olarak çok çalışmamız gerekiyor. Bu takım altyapılarıyla olacak iş değil. Altyapı işini ilköğretim seviyesine indirmeyediğimiz sürece daha Almanya'ya çok gider geliriz.

bende olsam bende almanyayı seçerim

böyle yapınca hemen vatan haini ilan ediliyor yazık böyle ülkeye

Bu eğitim sistemi ile hiç bir zaman spor ülkesi olamayacağız. Çocuklar daha 10 yaşında nasıl liseye gidebilirim diye düşünüyor , liseye gidenler nasıl ünive giderim düşünüyor. Okulu asıp spora önem verenler ya sporcu olacak yada işssiz güçsüz boş bir brey. Yani bizden bir halt olmaz.

Bazilari saygi edinmek icin yag cekerler, bazilari entegre olduklari halde köklerini unutmazlar.

Ilkay yag cekenlerden. Almanlar sever böylelerini.

Bende Almanya´da dogup büyüdüm, ama kendimi hicbirzaman Alman gibi hissetmedim.

Burda ölmeyecegim. Özel kolejlerde güzel bir is bulursam, Türkiye´ye mutlaka dönecegim.

Bu eğitim sistemi ile hiç bir zaman spor ülkesi olamayacağız. Çocuklar daha 10 yaşında nasıl liseye gidebilirim diye düşünüyor , liseye gidenler nasıl ünive giderim düşünüyor. Okulu asıp spora önem verenler ya sporcu olacak yada işssiz güçsüz boş bir brey. Yani bizden bir halt olmaz.

Sadece eğitim sistemi ile de alakalı değil, ailelerle de alakalı bişey. Birçok aile çocukları spora yönelmeyi istese de kısıtlıyor. "Okulunu oku sonra ne yaparsan yap" gibi sözler falan. Sporun da nankör bi meslek olması bunun sebebi tabi ki. Bi sakatlık geçirsen kariyerin bitebilir "neden okul okumadım" diyebilirsin. Aileler için de zor yani...

Bazilari saygi edinmek icin yag cekerler, bazilari entegre olduklari halde köklerini unutmazlar.

Ilkay yag cekenlerden. Almanlar sever böylelerini.

Bende Almanya´da dogup büyüdüm, ama kendimi hicbirzaman Alman gibi hissetmedim.

Burda ölmeyecegim. Özel kolejlerde güzel bir is bulursam, Türkiye´ye mutlaka dönecegim.

Ama işte senin aile yaşantınla İlkay'ın aile yaşantısı aynı olmayabilir. Herkesi kendi yaşantınızı göz önünde bulundurarak değerlendiriyorsunuz.

Sadece eğitim sistemi ile de alakalı değil, ailelerle de alakalı bişey. Birçok aile çocukları spora yönelmeyi istese de kısıtlıyor. "Okulunu oku sonra ne yaparsan yap" gibi sözler falan. Sporun da nankör bi meslek olması bunun sebebi tabi ki. Bi sakatlık geçirsen kariyerin bitebilir "neden okul okumadım" diyebilirsin. Aileler için de zor yani...

Tamam işte aynı şeyden bahsediyoruz. Eğitim sistemi spora engel olduğu için ailelerde haklı olarak çocuklarını tabiki kısıtlamak zorunda kalıyor. İlkokulda kaliteli Beden Eğitimi öğretmenleri sayesinde spora yatkın çocuklar keşfedilebilir. Ama yok yani haftada 1 saat beden eğitimi dersi var okullarda :)

Ama işte senin aile yaşantınla İlkay'ın aile yaşantısı aynı olmayabilir. Herkesi kendi yaşantınızı göz önünde bulundurarak değerlendiriyorsunuz.

Almanya´da yasamaktan memnunum, kültürüne alistim, mutluyum demek ayri. Ben Almanim demek ayri.

Kabul edemiyorum bunu. Almanlar tarafindan adam yerine konmayan kisiler, ben Almanim dedigi zaman cildiriyorum.

Bildigin yag cekme bu.

Üst Alt