İlkay: "Ben Alman'ım!" - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

İlkay: "Ben Alman'ım!"

Cevap: İlkay: "Ben Alman'ım!"

Yahu bankaları hortumlayanlar bile bu kadar tepki görmemişti. Bu çocuk daha yahu konuşabilir böyle. Biz her futbolcuyu yetişkin sanıyoruz yanılıyoruz.

Mesela Mesut Özil hicbirzaman "Ben Almanim" demedi. Burda büyüdüm, alistim, mutluyum, arkadaslarim burda dedi.

Buna saygi duyarim.

herkesin kendi hayati vardir, buna laf atmak saygisizlik tir, adam almanim desin, fransizim desin, hollandaliyim desin, bize ne?! yeterki turkiye ye laf atmasin yada iki yuzlu olmasin yeter, ne olmak istedigi onu baglar bizi degil!

Para-Kariyer icin ülkesini degistirenler var, en fazla 1-2 kez oynar. Zaten vasat bir futbolcu Almanya'ya göre. Serdar-Ilkay-Inler-Derdiyok-Özil bunlar bizde olsa cok iyi bir milli takimimiz olurdu o ayri konu.

Başlık düzeltilsin.. Haber farklı başlık farklı... Almanımla Almanyalıyım arasında bir savaş sebebi kadar fark var :b5:

Bende Almanyaliyim, ama Türküm. Almanyali olmak Alman olmak degildir. Ben ama Ilkay'in seviyesine gelebilseydim Nuri, Hamit gibi A Milli Takimi secerdim tabii ki.

adam alman.. dogru soylemis..

Hidayet Turkoglu, Mehmet Okur, Huseyin Besok, Ersan Ilyasova gibi Turk basketboluna damgasini vurmus oyuncular ben Turk'um deyince gocunmayanlar, Ilkay Alman olunca mi gocunuyor?

Bu yukarda saydigim adamlarin hepsi Turkiye'de dogmus ama dedeleri hep disardan gelmis oyuncular.. Bu adamlar Turk ve ben bunu gururla kabul ediyorum.. Ilkay'in Alman olmasina hangi hakla karsi cikiyorsunuz..

ben Turkiye'de dogdum, ve kendimi Turk olarak goruyorum.. gormekten de ote, koken olarak Turk olmadigim halde Turk'um.. Var mi bi diyeceginiz? yok!

o zaman ilkay konusunda da konusmayacaksiniz..

adam alman.. dogru soylemis..

Hidayet Turkoglu, Mehmet Okur, Huseyin Besok, Ersan Ilyasova gibi Turk basketboluna damgasini vurmus oyuncular ben Turk'um deyince gocunmayanlar, Ilkay Alman olunca mi gocunuyor?

Bu yukarda saydigim adamlarin hepsi Turkiye'de dogmus ama dedeleri hep disardan gelmis oyuncular.. Bu adamlar Turk ve ben bunu gururla kabul ediyorum.. Ilkay'in Alman olmasina hangi hakla karsi cikiyorsunuz..

ben Turkiye'de dogdum, ve kendimi Turk olarak goruyorum.. gormekten de ote, koken olarak Turk olmadigim halde Turk'um.. Var mi bi diyeceginiz? yok!

o zaman ilkay konusunda da konusmayacaksiniz..

Alman oldugunu demiyor, Almanyali oldugunu diyor. Yani Türk oldugunu inkar etmiyor, ama mekaninin Almanya oldugunu belirtiyor.

almancam yok ama yukarda birisi ceviri yanlis "almanim" demis seklinde duzeltti..

Arastirdim, haklisin.

BILD: Hatten Sie Probleme mit der Zugehörigkeit? Also der Frage: Bin ich jetzt Türke oder Deutscher?

Gündogan: „Darüber habe ich mir nie Gedanken gemacht. Ich bin ja in Gelsenkirchen geboren. Und ich spreche besser Deutsch als Türkisch. Nur als ich mich entscheiden musste, ob ich für die deutsche oder türkische Nationalelf spielen möchte, kam die Frage auf. “

BILD: Und warum haben Sie sich für Deutschland entschieden?

Gündogan: „Das war eigentlich ganz einfach: Ich bin Deutscher und habe immer für den DFB gespielt...“

Gelsenkirchen dogumluyum, Almancam Türkcem'den daha iyi diyor, ve sonra neden Almanya'yi sectiginine cevabi "Almanim".

Kendisi bilir, tek Almanlarin gözüne girmek icin yapiyordur böyle, burada (Almanya) issiz olsa, devlet yardimiyla gecinse, ne kadar "Almanim" dese bile Türk olarak gecer.

Üst Alt