İlkay: "Ben Alman'ım!" - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

İlkay: "Ben Alman'ım!"

Cevap: İlkay: "Ben Alman'ım!"

72007_308514739255386_1850583554_n.jpg

Bizim maçı izlemiş.(Konuyla pek alakası yok ama paylaşayım dedim)

Almansan adını değiştir TÜRK ismini kullanma, almansan soyadını değiştir TÜRK soyadını kullanma, adamsan TÜRKİYE' ye geldiğinde kıvırma.

Kıl olurum böylelerine.

Sorun kendini alman veya türk hissetmek değil, sorun milliyetini kullanarak makam ve mevkii sahibi olmaya çalışmaktır. Bunlar kutsal değerlerdir, alınıp satılamaz.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Pek de üzülmüyorum açıkçası.Almanya'yı seçmeleri en doğal hakları.Adamların üstünde 1 gram emeğimiz yok.

Zaten milli takımın yarısından fazlası gurbetçi.Bu ne zamana kadar böyle gidecek acaba.

Gayet normal hele ortada Mesut örneği varken iyi futbolcuların bizim tarafı seçmesi artık zor gözüküyor.Bizim futbol için ülke olarak çok çalışmamız gerekiyor. Bu takım altyapılarıyla olacak iş değil. Altyapı işini ilköğretim seviyesine indirmeyediğimiz sürece daha Almanya'ya çok gider geliriz.

kariyer acisindan gayet mantikli.

Kendisi acisindada buna kimsenin bir lafi olamaz.

amma bunu acikca soylemeli kokenini danmamali.

Birsey olmazda sadece kimse yemez .Ana baba Turk sen Alman nasil olacak derler.

biuzim buralara bir garip hemde hastalik denilen bir sey var.

Ulke icinde diyor nerdensin? mesala Bakulu biri diyor Genceli felan,kotu durum aslinda

Bazida diyorki daha evlenmedim?Yani Karim nerelise bende oraliyim ;)

ulan su gurbetciler türkiyeye gelir donuna kadar kaziklarsiniz, hakaret eder dalga gecersiniz milliyetci olmazsiniz.. sonra adam ben türk degilim dedigi zamanda milliyetci takilirsiniz..

bilmem farkindamisiniz ama her gecen sene dahada az gurbetci geliyor türkiyeye gelende binpisman olup geri dönüyor..

1-2 jenereasyon sonra türküm diyen kalmayacak cogu genc/cocuk türkce bile bilmiyor...

bence alisin böyle aciklamalara..

Üst Alt