İlkay: "Ben Alman'ım!" - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

İlkay: "Ben Alman'ım!"

Cevap: İlkay: "Ben Alman'ım!"

Moritz gelip kendimi Turk hissediyorum deyince Turk bayragi dovmesi yaptirinca nasil hosumuza gidiyorsa boyle olaylar da zorumuza gitmeyecek adamin kendisini baglar herkes kendi secimini kendi yapar kendini daha cok Alman hissediyor olabilir bunun kizilacak kusulecek bir yani yok .

Reis hayir olmamis dedirten olay irk mevzusu. Istesende cinsiyetini ve irkini degistiremezsin.Alman gibi hissetmek baska Alman oldugunu iddia etmek baska.Yoksa isteyen istedigi gibi hissedebilir.Bende secilmis irk olan siyah kardeslerimizin irkin dan olmak istiyorum ama olamiyorum.

Değiştirirsin veya değiştiremezsin. Adam ben Alman'ım dedi diyelim. Ne olacak ve ne sakıncası var bunun? Neyin tartışması yapılıyor garip gerçekten..

Dünyada iki tane çok belirgin ırk var. Çekik gözlüler ve zenciler.. Çekik gözlü gelip ben ingilizim dese olmaz, belirgin çünkü ne olduğu.. Ama onun haricindeki insanlar 3 aşağı 5 yukarı birbirine benzer. Bazı coğrafyadaki insanların teni sarıdır, bazıları renkli gözlüdür ama dediğim bu iki ırk hariç keskin ayrımlar yoktur.

Yani isteyen ırkını farklı söyleyebilir, kimsenin de genini değiştirmek gibi bi derdi yok ama şu ırkı farklı söylemine sadece aşırı milliyetçiler takılıyor sanırım.. :)

adam haklı. Alışmak lazım bu duruma.

Sorun tamamen siyasetten kaynaklanıyor.

Almanyaya işçi göçünün 50. yılını kutlandı geçtiğimiz aylarda ama hiçbir hükümetimiz Almanyada ki soydaşlarımız için düzgün bir çalışm yapmadı bir proje üretmedi.

Soydaşlarımız orada yıllarca dışlandı, tukaka edildi, saldırıya maruz kaldı ..

Hükümetlerimiz 50 yılda değişti gitti, eskiler gitti yeniler geldi sonra eskiler tekrar başa geldi yetmedi 3'lü koalisyonlar kuruldu ama bir tanesi çıkıpta '' gurbetçilerimiz için birşeyler yapalım orada çok yalnız kaldılar '' demedi.

Dolayısıyla hata Türkiyenin hatası..

Gurbetçilerimizi bir koloniye dönüştüremedik. Yaşadıkları acılara terk ettik onları. Onların çocukları şimdi yavaş yavaş asimine olmaya başladılar. Almanların programıda bu yönde zaten.

Fakat biz hala birşey yapmıyoruz! Sonrada çıkıp '' neden gurbetçi futbolcular Almanyayı, İsviçreyi, Avusturyayı tercih ediyor '' deme cüretini kendimizde buluyoruz. Kimse kusura bakmasın ama bunu diyenler halt ediyorlar!

Hiç kendinizi bir gurbetçi yerine koydunuz mu? orada neler yaşadılar neler yaşıyorlar diye düşündünüz mü?

Hatayı kendimizde arayalım birazda....

Almanya'da Yabancı, Türkiyede ALAMANCI oldu bizim gurbetçilerimiz. Kendi soydaşlarımıza sırt çevirdik biz...

Şimdi '' almanım '' , '' Avusturyalıyım, İsviçreliyim '' diyebilirler sadece saygı duymamız lazım.

İlkay sadece şunu yapmasın : Mesut gibi '' bana türkiye ile ilgili soru sormayın '' vs.. demesin yeterli..

Değiştirirsin veya değiştiremezsin. Adam ben Alman'ım dedi diyelim. Ne olacak ve ne sakıncası var bunun? Neyin tartışması yapılıyor garip gerçekten..

Dünyada iki tane çok belirgin ırk var. Çekik gözlüler ve zenciler.. Çekik gözlü gelip ben ingilizim dese olmaz, belirgin çünkü ne olduğu.. Ama onun haricindeki insanlar 3 aşağı 5 yukarı birbirine benzer. Bazı coğrafyadaki insanların teni sarıdır, bazıları renkli gözlüdür ama dediğim bu iki ırk hariç keskin ayrımlar yoktur.

Yani isteyen ırkını farklı söyleyebilir, kimsenin de genini değiştirmek gibi bi derdi yok ama şu ırkı farklı söylemine sadece aşırı milliyetçiler takılıyor sanırım.. :)

Birsey olmazda sadece kimse yemez .Ana baba Turk sen Alman nasil olacak derler.

Birsey olmazda sadece kimse yemez .Ana baba Turk sen Alman nasil olacak derler.

Yese ne olacak, yemese ne olacak. :)

Örneğin bi adam çıktı karşıma almanım dedi, bu adam bunu dedikten sonra bana ne 7 sülalesinin ne olduğundan.. Araştıracak halim yok. Kim neyi kabul ediyosa şahsıyla ilgili olay odur.

Türkiye'de sülalesi kürt, ermeni, gürcü, çerkez olup Türk'üm diyene bu sorgulama yapılmıyor ama aksi durumlarda hemen hainlik muhabbetine giriliyor. Azıcık empatiye davet ediyorum sizleri..

Aurelio türk milli takim icin oynadinda birsey yok, Ilkay almanya milli takim icin oynadi takdirde ooouuuvvvvvvv :asd:

Bu TFF'de is yok.

Yok, bize Alt Yapi icin profesyonel elemanlar gerekli.

Yabanci ülkelerden getirsinler.. avrupa'da , hele hollanda, almana, ve ispanya bu Isi artik biliyorlar.

Bize Scott Piri Reis gibi, cokca elemanlar gerekli Alt yapiya..fizik durum icin, ve teknik/futobl bilgi icin...

Nedemisler? ,,Balik istiyene balik verme, baligi nasil tutacani ögret." :ayatollah:

Yese ne olacak, yemese ne olacak. :)

Örneğin bi adam çıktı karşıma almanım dedi, bu adam bunu dedikten sonra bana ne 7 sülalesinin ne olduğundan.. Araştıracak halim yok. Kim neyi kabul ediyosa şahsıyla ilgili olay odur.

Türkiye'de sülalesi kürt, ermeni, gürcü, çerkez olup Türk'üm diyene bu sorgulama yapılmıyor ama aksi durumlarda hemen hainlik muhabbetine giriliyor. Azıcık empatiye davet ediyorum sizleri..

Hocam Kurt Kurdum Cerkez Cerkezim Alman Almanim desin kimsede kimseyi otekilestirmesin.Nihayetinde herks insan.Ama birde realite var.Dunyanin bnce en dangalakca seyi irkcilik .Bir insan Turk dogdu use Turktur.Nasilki her kesin kendi irkindan olmasini istemek yda en ustun irkin kendi irki oldugunu iddia etmek irkciliksa mensubu oldugu irki reddetmekte benm gozmde irkciliktir ve sacmadir.Ilkayda goz onunde biri oldugu icin insanlar gorusunu ifade ediiyor.Ilkay isterse Marsli olsun benlk sorun yok aslinda.

Hocam Kurt Kurdum Cerkez Cerkezim Alman Almanim desin kimsede kimseyi otekilestirmesin.Nihayetinde herks insan.Ama birde realite var.Dunyanin bnce en dangalakca seyi irkcilik .Bir insan Turk dogdu use Turktur.Nasilki her kesin kendi irkindan olmasini istemek yda en ustun irkin kendi irki oldugunu iddia etmek irkciliksa mensubu oldugu irki reddetmekte benm gozmde irkciliktir ve sacmadir.Ilkayda goz onunde biri oldugu icin insanlar gorusunu ifade ediiyor.Ilkay isterse Marsli olsun benlk sorun yok aslinda.

Neden reddetmek ırkçılık onu anlamıyorum, açıklarsanız memnun olurum.

Kimse kimsenin hayatını yaşamıyor. Adam bi mevzu, bi olay yaşar. Mensup olduğu ırkından iğrenebilir. Bu aklıma gelen basit bi örnek.. Ve bunun neticesinde reddeder. Takılacak bi durum değil bana kalırsa, sizin de neden takıldığınızı anlamadım zaten..

Ayrıca hiçbirimiz safkan değiliz, hiçbirimiz mete han'ın torunu da değiliz. Bu ırk meselesi başlı başına tartışılması gereken bir konu zaten.. Neyse konuyu dağıtmamak en iyisi sanırım..

Neyse artık sende Mesut Özil gibi Alman milli marşı çalarken sakız çiğnersin İlkay Almansın ya :D

Bir insan Turk dogmaz.. Kurt de dogmaz.. Cografyalar ve yerlesik duzenler irklari yaratir..

Turkiye cumhuriyeti 300-500 yil daha varligini surdururse bugun cerkez, laz, gurcu, ermeni olanlar 500 yil sonra bunu hatirlamayacaklar bile..

Sen de aslinda Turk degilsin.. Sen sadece Turk'ten once ne oldugunu unutmus bi insansin.. Adini desifre etmek istemiyorum yurtdisinda bi arkadasim hintliler'den nefret ediyordu.. yaptirdigi bir genetik test ile 3000 yil kadar once kendinde bulunan bir geni tasiyan insanlarin sadece hindistan civarinda oldugunu ogrendi.. yani adam nefret ettigi hintlilerle akraba cikti.. iyi mi :asd:

ilkay'i gectim torunu falan kesin Alman olacak.. bundan emin ol..

İlkay haklı,onun yerinde olsam ben de Almanya'yı seçerdim. Doğduğundan beri Almanya'da,Türkiye'de bir ay bile geçirmemiştir.

Aurelio,Kazım,Hamit vb. Türkiye'yi seçince bir şey yok;Tasci,Ozil,Gundogan Almanya'yı seçince günah keçisi...

Almanya da doğup, büyüsem,göz önünde olsam,Mesut gibi bende Türkiyede ki düzeni göz önüne alarak Almanya'yı seçerim.Buna tepki verilecek birşey yok.Alman'ım da diyebilir onu bağlar.Zaten Nuri'nin de hala neden bizim milli takımı seçmiş anlamadım.Almanya adına oynasa şimdi çok farklı bir durum da olabilirdi.Adam hala ırkçının arkasından forma bekliyor.Nuri--> Dortmund,Madrid,Liverpool, Emre(ırkçı)--> Fenerbahçe,A.Madrid(Müzmin yedek).

Mesut'dan beter cikti buda.

Anan, baban Türk sen nasil Alman oluyorsun?

Mesut en azindan öyle hissediyorum dedi.

burda TFF yada Turkiye sapkasini cikarip onune koymasi lazim ben neyi yanlis yapiyorum?

durmadan Almanyadan, Fransadan, Hollandadan cikan topculara sulaniyoruz.. eyvallah bunlar turkte.. niye Turkiyeden bu kalitede topcu cikmiyor diye kendine soran yok..

ben Hollanda'da kaliyorum.. inanmiyorumki bu ilkay'in kendini Alman hissetigini.. kariyeri icin boyle konusuyor.. ben olsam bende belki oyle konusurdum.. kusura bakmayin.. profesyonellikte duygusalliga yer yok..

Nuri Sahin duygusal davrandida neoldu? Milli Takim'da dogru duzgun mac oyniyamiyor.. belki suanda Mesut Ozil'den basarili olurdu Almanya'yi secseydi..

ha Nuri Sahin'e helal olsun ama Nuri'de her yedek oldugunda pisman oluyordur.. heleki Dortmuntta sampiyon olurken bile yedekti bu cocuk gerisini siz dusunun.. sanki elimizde Nuri Sahinden daha kaliteli topcu var.. ama kullanmasini bilmiyoruz..

nuri şu yaşına kadar üst düzey katkı verdiği 2 dortmund senesi haricinde hiç birşey yapmadı kulüp takımlarındada.dortmundla şampiyon oldukları sene hariç hiçbir zamanda milli takımda direk oynayacak adam olamadı bence.şu andada emre belözoğlu denen adam dahi çok daha formda ve iyi.

yasadigimiz dünyada irk kavrami cürümüstür zaten. ki Türkiye zaten bilmem kac tane irktan olusan bir toplum. milliyetcilik yapmak gereksiz. kim kendini nereye ait hissediyorsa odur. ki almanyada dogup büyümüs cocuklarda bunu yadirgamak sacmali. Ilkay ileri derecede zeki ve kültürlü bir cocuk. almanyada en yüksek egitim sertifikasi olan Abituru bitirmistir. almancasi diger alman oyuncularin fersah fersah üstünde. ki bunu almanlar bile söylüyor. ben almanyada böyle türk genclerinin cogalmasini istiyorum. alman toplumunda sayginligimizi arttiriyorlar. Hamit ve Nuri de örnek kisiliklere sahip bu konuda.

Üst Alt