İlkay Gündoğan: “Son haftalarda Galatasaray’ı daha çok takip ediyorum” | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

İlkay Gündoğan: “Son haftalarda Galatasaray’ı daha çok takip ediyorum”

Manchester City'de forma giyen İlkay Gündoğan, Tivibu Spor'un sorularını yanıtladı.

"KLOPP, GUARDIOLA, TUCHEL"

Çalıştığım hocaların hepsi ayrı ayrı çok katkıda bulundu bana. Benim bir röportajım vardı hatta. Klopp mesela benim için baba figürü gibiydi. Bana çok yardımcı oldu. Adaptasyon problemi yaşamıştım. İlk 6 ay gerçekten zorlu geçti. Jurgen Klopp bana baba, arkadaş gibi davrandı. Diğer oyunculara da böyle davranıyordu. Hep yanımdaydı, hem arkamdaydı. Bana özgüven verdi. Yine taktiksel anlamda Tuchel ve Guardiola'dan etkileniyorum.

"NURİ ŞAHİN'İ GURURLA TAKİP EDİYORUM"

Nuri Şahin'i takip ediyorum. Gururla takip ediyorum. Çok sevdiğim bir ağabeyim. Antalyaspor'un maçlarını izleyemesem bile hafta sonu skorlarına bakıyorum. Çok da başarılılar. Çok iyi iş yapıyor orada. Nuri Şahin de kariyerinin başlangıcında ve çok başarılı.

"LÖW, TÜRKİYE'YE YAKIŞIR"

Löw oyuncuların sevdiği bir teknik direktördür. Milli Takım'daki başarıları ortada. Türkiye'ye yakışır. Gerçekten yakışır teknik direktör olarak. Görmek isterim. Ancak sonuçta kararı Löw verecek.

"SON HAFTALARDA GALATASARAY'I DAHA ÇOK TAKİP EDİYORUM"

Son haftalarda Galatasaray'ı daha çok takip ediyorum. Biraz daha Kerem Aktürkoğlu hakkkında konuşabilirim. Avrupa'ya yakışan bir futbolcu olduğunu söyleyebilirim. Bir gün onu Avrupa'da görmek isterim. Çağlar Söyüncü, Cengiz Ünder, Hakan Çalhanoğlu gibi. Türkiye'yi çok iyi şekilde temsil ediyorlar. Belki de Kerem'i bir gün Avrupa'nın büyük takımlarında görmek isteriz. Türk oyuncularının yeteneklerinin limiti yok bence. Arkadan daha da gençler geliyor.

bu adama sadece ön bölge senin diyecen,arkasına bi melo birde çok iyi bi 8 no bulacan.kilit pas atar uzaktan gol atar yakından atar ,asist yapar,tam bi liderlik yapar.bunla anlaşabilecek taktik alt yapısı olan zeki bi forvetle ve aynı şekilde taktik alt yapısı olan zeki hızlı iki tane kanat oyuncusuyla neler yaparsın neler.
Bu tarz 1-2 tane topçu lazım seneye kesinlikle yoksa bu seneki gibi mental olarak çöker takım

Bu tarz 1-2 tane topçu lazım seneye kesinlikle yoksa bu seneki gibi mental olarak çöker takım
arda babel ve feg baba oyuncu olamadı,yapamadılar.çünkü iş ahlakı yeterli değildi.işine profesyonelce yaklaşan oyuncular baba oyuncu oluyor.alınacak olgun futbolcu bu bahsettiğim kriterlere uygun olmalı.ciddi bi maaş yükünden kurtulacaz bu yaz sezonu eğer gs ihanet edilmezse.üçe beşe bakmadanda bazı oyuncular satılmalı.emre kılınçlar barış alperler çipeler taylanlar v.s v.s

yani öyle bişey ki tersi anlatmak daha kolay.nelson marcao dışında hepsi gönderilmeli (normalde marcaoyuda göndermek lazım sırf brezilya milli takımına belki davet edilirde biraz daha değer alır diye kalsın diyorum.)kerem bizdeki limiti bu bence ve güzelde teklif gelir klübe.zaten büyük maaş alanlar babel feg arda gidiyor,işe yaramaz emre kılınç gibileride üç beş bakılmadan satılsa ,alt yapıdan 4 oyuncu gelse ,yunus emre akbaba okan gelecek kısmetse.üç lider vasıflı ,gerisi elmander tarzı karakterli oyuncu ve hangi sistem oynanacaksa o sisteme cuk diye oturan asker oyuncu getirilirse.makina gibi takım olur vura vura gideriz ALLAHın izniyle

hamitin yaptığı hatayı yapmamalı,hamitte reale gitti bize gelmek yerine boşuna gittiğini anladı.ilkayda gelsin 3+1 senelik sözleşmesini bizimle yapsın ,arkasında onu bağrına basacak taraftar olur enazından.bu yaşlarda en çok ihtiyaç duyulan bence bi takımın taraftarının gerçek desteğidir.yanlız hissetmez kendini ,değerli olduğunu hala bilir.ama diğer türlü yeterli saygıyı sevgiyi göremeyecektir ,biraz sallansa derhal idam edilir.burda kalitesinden şüphe duyulmayacağından taraftar elinden tutar.

Üst Alt