Interstellar (2014) - Christopher Nolan - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Interstellar (2014) - Christopher Nolan

yav nasa zaten usa'nin degil mi, niye rahatsiz oldunuzki abi bayraktan?:D o gezegenlere kim gitse ilk is zaten kendi bayragini göndere cekmek olur. bir sıkıntı yok bence o konuda. nolan'in öyle ufak tefek hesaplarla isi olmaz hem.

İlginç şekilde ben filmin aradan önceki ilk kısmını daha çok sevdim. Ara verildi eşime döndüm adamlar yapıyor dedim. İkinci kısım da güzeldi ama nedense birinci kısım daha çok hoşum gitti. Hele o aradan önceki ağlama sahnesi. Mükemmel verilmiş.

Bilim, Bilim Kurgu kavramları ve konularıyla alakalı böyle bir filmde insan olmanın unutulmaması da hoşuma gitti. Özellikle 'Sevgi' veya 'aşk' diye çevirebileceğimiz konu üzerine muhabbetleri, bilimin sınırlarıın ötesinde, insan üstü birşeye yönlendirdi beni gerçekten.

Dr.Mann karakterili sahneleri ise nedense gereksiz buldum. En büyük eksi bu sahnelerdi bana göre.

Müziklerden bir tanesi cendereyi andırsa da müzikler de oldukça başarılı idi.

Filmin ilk yarısı 9/10, İkinci yarısı 7,5/10 ve toplam puan 8.5/10.

Filmin suresi uzun olmasına ragmen sıkılmıyosun. Herhalde 1 saat daha izlerdim. Gorsellik şahane. Gidip izlenilesi bi film, kacırmayın derim.

Filmin sonunda yasını basını almış birinin sevgilisine bi heyecanla yetişip askım filmin ismi neydi demesi guldurdu baya beni :) ne amacla geldiyse artık bu 170dk lık filme ;)

Sent from my RM-846_eu_turkey_282 using Tapatalk

Filmi genel olarak beğendim tabi solucan deliği,görelilik,zaman-5.boyut,kuantam gibi kavramlara tam hakim değilim ama ilk bölümde bilgilerden yararlandım sayılır ki belgesel tadındaydı.Bazı sahnelerde orada olmayı çok istedim izlerken.Duygusal yönünü daha çok sevdim diyebilirim.Hans Zimmer da başarılı iş çıkarmış.yukarda bahsedilen Contact filmini de kısa sürede izlemeye çalışacağım

Filmi genel olarak beğendim tabi solucan deliği,görelilik,zaman-5.boyut,kuantam gibi kavramlara tam hakim değilim ama ilk bölümde bilgilerden yararlandım sayılır ki belgesel tadındaydı.Bazı sahnelerde orada olmayı çok istedim izlerken.Duygusal yönünü daha çok sevdim diyebilirim.Hans Zimmer da başarılı iş çıkarmış.yukarda bahsedilen Contact filmini de kısa sürede izlemeye çalışacağım

Contact'tan bu kadar efekt bekleme yalnız söyleyeyim.Lakin anlatımı daha güçlü ki filmi özel yapan da bu...2 kez izle en az, çok şey yakalarsın,sorgulatır...

C. Nolan Memento'nun olay örgüsüyle uzayın bilinmeyenlerini birleştirmiş.İnception gibi filmin sonunu hiç gibi bırakmaması ise sevindirici.

Filme gelicek olursak çok büyük bir emek, sanat ve hayal gücü var, saygı duymak gerek.Ama izlenebilirlik açısından tam not veremeyeceğim.Bilim kurgu ile deli saçması arasında ki çizgiyi geçmiş.Son 15 dk geçmek bilmedi.

Ayrıca Gravity daha sağlam filmdi.

Son düzenleme:
C. Nolan dMemento'nun olay örgüsüyle ile uzayın bilinmeyenlerini birleştirmiş.İnception gibi filmin sonuna piç gibi bırakmaması ise sevindirici.

Filme gelicek olursak çok büyük bir emek, sanat ve hayal gücü var, saygı duymak gerek.Ama izlenebilirlik açısından tam not veremeyeceğim.Bilim kurgu ile deli saçması arasında ki çizgiyi geçmiş.Son 15 dk geçmek bilmedi.

Ayrıca Gravity daha sağlam filmdi.

Kime göre deli saçmasıymış?

Gravity yavan ve basit kalır interstellar yanında ama beğenenlere saygı duyarım. Arada çok fark var. İnterstellar özgün ve karmaşık bir senaryo her ne kadar zorlama olsada. Hayatında ilk defa kara delik ve solucan deliğini duyanlar için algılaması tabiki çok zor. Ancak nolanın filmi sonlara doğru çok fazla fanteziye ve imkansızlığa kayıyor. Bu açıdan daha gerçekçi gördüğüm The contact filmi bence solucan deliği içeren bilm kurgu türü filmler içinde hala en iyisidir. Müthiş bir filmdir ve verdiği mesajlar ile çok daha evrenseldir.

Gravity yavan ve basit kalır interstellar yanında ama beğenenlere saygı duyarım. Arada çok fark var. İnterstellar özgün ve karmaşık bir senaryo her ne kadar zorlama olsada. Hayatında ilk defa kara delik ve solucan deliğini duyanlar için algılaması tabiki çok zor. Ancak nolanın filmi sonlara doğru çok fazla fanteziye ve imkansızlığa kayıyor. Bu açıdan daha gerçekçi gördüğüm The contact filmi bence solucan deliği içeren bilm kurgu türü filmler içinde hala en iyisidir. Müthiş bir filmdir ve verdiği mesajlar ile çok daha evrenseldir.
The Contact :encouragement: :)

I am the one who knocks!

Aksini ispatlamak mümkün olmadığı için hala teori kalabilmiş kuramların bile dışına çıkmış film.Bildiğin fantezi.Filmin son 20 dakikasında Nolan'da ne yaptığını bilmiyordur.

Son düzenleme:
Filmin düsüncesi,yapimi herseyi mükemmel. Insani düsündürüyor, malcana izleyip bitmiyor. AMA asiri derecede uzundu. azicik kisa olsa 10/10 olacakdi

Gravity filmi iyi bir filmdi kabul ama Interstellar kesinlikle daha iyi bir film. Tersini düşünenlere de saygı duyarım ama karadeliğe yakın olan gezegen sahnesi dahi bu filmi benim için en iyi bilimkurgu yapmaya yetmiştir. Uzun zamandır beklediğim için beklentilerim çok daha büyüktü bundan dolayı biraz altında kaldı ama yine de bu filmin şiir gibi kayıp giden bir film olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Respect #ChristopherNolan & #KipThorne

Bu filmi anlamanız için görelilik hakkında ve quantum fiziği hakkında çok az da olsa bişeyler bilmeniz gerekiyor,

inanılmaz bir sanryo ve kurgusu var, bazı yerler çok fantastik gelebilir ama film gerçekten müthiş..

Üst Alt