İpek Atcan: "Metroda bacak bacak üstüne attığım için tekmelendim" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

İpek Atcan: "Metroda bacak bacak üstüne attığım için tekmelendim"

Müzik yazarı İpek Atcan sosyal medyada 'metroda bacak bacak üstüne attığı için tekmelendiğini' yazdı.

583d8991cbbf3424083814e2.jpg

Tekmeci saldırgan olayına bir yenisi daha eklendi.

Müzik yazarı İpek Atcan, Twitter hesabından bacak bacak üstüne attığı için metro istasyonunda tekmelendiğini duyurdu.

Atcan olayın geniş halini kişisel sitesinde de yazdı. Akşam saatlerinde metro istasyonundaki banka oturup, metronun gelmesini bekleyen Atcan, bir adamal göz göze geldikten sonra, adamın “Ne oturuyorsun lan öyle bacak bacak üstüne'' dedikten sonra tekme attığını ifade etti. Olayın şokuyla tepki veremediğini, tekmeci saldırganın yürüyüp gittiğini de anlatan Atcan, en çok çevredeki insanların tepkisiz kaldığına üzüldüğünü söyledi.

İşte Atcan'ın sosyal medya paylaşımları:

Ipek Atcan sur Twitter : "Bacak bacak ustune attığım icin metroda tekmelendim. Evet. N'oluyor ya?! N'oluyoruz?!"
Ipek Atcan sur Twitter : "METRODAKİ OLAYA İSTİNADEN https://t.co/FRZl2krZUs"
Ipek Atcan sur Twitter : "Artık tepki veremez, normalize eder oldum boyle davranışları. Yazık. Hepimize yazık cidden."

Ayşegül Terzi vakası unutulmadı

Hemşire Ayşegül Terzi'nin otobüste tekmelenmesi Türkiye'nin gündeminde büyük bir yer tutmuştu. Tekmeci saldırgan Abdullah Çakıroğlu, gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılmış, sonra tekrar gözaltına alınarak tutuklanmıştı. Sonrasında çıkarıldığı mahkemede tutuklu yargılama kararı verilen Çakıroğlu sonrasında avukatının itirazı ile serbest bırakılmıştı.

Kaynak: Cnntürk

tekme atanı savunmak gibi olmasında biraz abartıyor biraz da reklamını yapıyor gibi geldi.

Tekmenin neresi abartılmış olabilir ? Yani bacak bacak üstüne attığı için kıza bir kez tekme atmak normaldir, abartmamak mı lazım? Ya da 3-5 kez tekmelese hem de sert bir şekilde vursa, kız da morarmış ayak resimlerini gösterse neyse mi diyorsun? Merak ettim..

tekme atanı savunmak gibi olmasında biraz abartıyor biraz da reklamını yapıyor gibi geldi.

Tekmeyi bırak şu sözün bile abartması olmaz. "Ne oturuyorsun lan öyle bacak bacak üstüne" diyenin sadece bu sözünden ötürü bile dünyayı başına yıkacaksın ki o bilmem ne çocuğu gibi düşünenler bir daha gıklarını çıkarıp laf etmeye cesaret bulamayacak.

Ama reklamını yapıyor, bu saatte dışarıda ne işi vardı, öyle açık saçık giymeseydi gibi güya bu tür olaylara karşı görünüp, saldırıyı savunmak için bahane,sebep,kılıf arayanlar oldukça böyle sapkınlar artacaktır.

Kimse durup dururken böyle birşey söylemez. Ne reklamı yapacak anlamadım?

Bu tip yobaz zihniyete direk müebbet vereceksin. Nefret ediyorum insanların özgürlerini kısıtlamak isteyenlerden.

Ne gibi bir reklam yapabilir ki bunun üzerinden. Darp'a uğramış haksız yere ve susunca kimseye duyuramayacağını, bu tarz olayların her gün daha da utanmazca yapılacağını bildiği için dikkat çekmek istemiştir. Gayet de olması gereken bir şey bu.

Bunlara dikkat çekilip cahilleri ve yobazları eğitmek adına gerekli tedbirler alınmadığı için bugün bu olayları ve daha nice elimlerini yaşıyoruz ne yazık ki.

Tekmenin neresi abartılmış olabilir ? Yani bacak bacak üstüne attığı için kıza bir kez tekme atmak normaldir, abartmamak mı lazım? Ya da 3-5 kez tekmelese hem de sert bir şekilde vursa, kız da morarmış ayak resimlerini gösterse neyse mi diyorsun? Merak ettim..

siz belki toplu taşıma kullanmadığınız için bi çok şeyi bilmiyor olabilirsiniz. Öyle oturanlar var ki sanırsınız araç babasının malı. Yine de altını çizereksöylüyorum adamın yaptığını takdir etmiyorum. Kimse burda bana kibarlık,insan hakları falan öğretmeye kalkmasın.

Böyle haber olan bir çok konuda daha önce de yargısız insaf yaptığımız ,peşin hüküm verdiğimiz bir çok konu oldu. Karar merciilerinin bu şekilde olayı görmeden, karşı tarafı dinlemeden sonuç çıkaracağını düşün mesela.

Belki kadın özgürüm diye başkalarının haklarına zarar vermiş olabilir. Mesela milletin geçeceği yere doğru ayaklarını uzatmış olabilir. Adamda geçerken ayağıyla itmiş falan olabilir.

Ben sürekli bu tür olaylarla karşılaştığım için aklıma bunlar gelebiliyor. Yoksa yaptığımdan ,savunduğumdan falan değil. Bi gün iş çıkışı saatinde zincirlikuyu metrobüs durağından binenleri izleyin

Ne gibi bir reklam yapabilir ki bunun üzerinden. Darp'a uğramış haksız yere ve susunca kimseye duyuramayacağını, bu tarz olayların her gün daha da utanmazca yapılacağını bildiği için dikkat çekmek istemiştir. Gayet de olması gereken bir şey bu.

Bunlara dikkat çekilip cahilleri ve yobazları eğitmek adına gerekli tedbirler alınmadığı için bugün bu olayları ve daha nice elimlerini yaşıyoruz ne yazık ki.

müzik yazarı olunca insanın aklına reklam şüphesi gelmesi kadar doğal bir şey olamaz. Bu tür mesleklerdeki insanlar, medyada ön plana çıkmak isteyen reklamın iyisi kötüsü diye bakmıyor.

siz belki toplu taşıma kullanmadığınız için bi çok şeyi bilmiyor olabilirsiniz. Öyle oturanlar var ki sanırsınız araç babasının malı. Yine de altını çizereksöylüyorumadamın yaptığını takdir etmiyorum. Kimse burda bana kibarlık,insan hakları falan öğretmeye kalkmasın.

Böyle haber olan bir çok konuda daha önce de yargısız insaf yaptığımız ,peşin hüküm verdiğimiz bir çok konu oldu. Karar merciilerinin bu şekilde olayı görmeden, karşı tarafı dinlemeden sonuç çıkaracağını düşün mesela.

Belki kadın özgürüm diye başkalarının haklarına zarar vermiş olabilir. Mesela milletin geçeceği yere doğru ayaklarını uzatmış olabilir. Adamda geçerken ayağıyla itmiş falan olabilir.

Ben sürekli bu tür olaylarla karşılaştığım için aklıma bunlar gelebiliyor. Yoksa yaptığımdan ,savunduğumdan falan değil. Bi gün iş çıkışı saatinde zincirlikuyu metrobüs durağından binenleri izleyin

Siz polyanna falan olmalıymışsınız Ali Kenan Bey..

Kadının biri tacize uğradığını iddia ediyor ki bu düpedüz tacizdir, değişiğin biri de gelmiş burada yok reklam olabilir, yok toplu taşıma kültürü, yok adam ayağının ucuyla değmiştir diye tespit yapıyor. Tacize uğrayan kadın yerine bu hareketi yapan sığırı aklayacak tezler öne sürüyor.

Bana denk gelmez ki.. Her gün tramway kullanıyorum. Sabah işe giderken bir denk gelse şöylesi de gelişine topa vurur gibi vursam gerizekalıya..

Siz polyanna falan olmalıymışsınız Ali Kenan Bey..

o kısıma takılı kalacağını biliyordum :) Ben görmediğim olaylarda karşı tarafı dinlemeden, görüntüleri izlemeden karar vermiyorum. Sen veriyorsan o senin düşüncen. Çünkü buna benzer olaylarda farklı şeylerin sonradan ortaya çıktığını gördüm. Mesela bundan bi kaç sene önce fenerli bir çocuk Galatasaraylı biri tarafından bıçaklanıp öldürüldüğü haberi vardı. Sonradan görüntülerde fenerlinin kalabalığa güvenerek üstüne gittiği gibi görüntüler vardı. Hee burda da bıçaklamayı savunmuyorum, haketti falan demiyorum ama insanların toplum içindeki hal ve hareketlerinde daha dikkatli olması gerektiğini düşünüyorum.

Bana nasıl bir kadına atılan tekmeyi savunursun desen zaten tekmeyi falan savunduğumu yazmadım. direkt kadına da senin suçun falan da demedim.

Birini sallandir bak bakalim bidaha yapan oluyor mu

Kadina dokunan yasamayi hak etmiyor hic kimse kusura bakmayacak hepimizin annesi halasi kiz kardesi var,böyle serefsizler ölmedikce bizim yakinlarimizin basina da gelecek bu tarz sapikliklar

Foruma bakiyorum herkes normal, normal insanlar hepsi.
Facebookuma bakiyorum, ordada ayni
Ulan nerde bu tekmeleyen insanlar da agazini yuzunu ....

Şimdi kabul edelim ki böyle koca otobüsün kralı kendi zanneden tipler de mevcut, yayılmış sanki yaylada otlanıyor gibi koltukta oturuyor. Haliyle az toplan desen kavga kıyamet kopacak. Bazıları böyle maalesef, ayrıca her toplanın diyende kimseye tekme atmıyor. Bu ve bu gibi olaylar sıradanlaştı. Kimse kimseye saygı göstermiyor.

Üst Alt