irfan can kahveci - Sayfa 16 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Selçuk çifte double yaptı.
Sneijder 5 gol 15 asist'le oynadı sonrası fazia.

Verdikleri katkı da sadece gol ve asistle ölçülemez.
Maaşı bonservisi ve para etme potansiyeli de mühim konular.

İrfanı Başak alacağına biz alsaydık, Nzonzi ve türevlerine bu kadar para vermezdik.
İyi bir Cl sezonundan sonra da 10 milyona satma ihtimalimiz olurdu.

Gscimbom
Bize gelse ayak tenisi idmanlarından ve pasta kesmekten vakit kalmayacağı için geriye doğru bi ivmelenme olurdu.
Bu noktayı kaçırmayalım.

En son ne zaman orta sahamiz 10 gol 10 asist yapti?
Yazıda anlatmışım aslında. İrfanı skor yapsın diye kullanırsan, gol de atar asistte yapar. Kısaca pas da veriyor, şutta çekiyor. Daha merkez bölgede, 8 veya 6 gibi kullanırsan tabi ki duble yapması zorlaşır. 4-5-1 için forvet arkası veya 4-4-2 için sağ iç olarak kullanırsak, bence 10g + 10a çoğunu Arenada halleder zaten, eğer olay sadece rakamsa. Ayrıca büyük takımlarda yapılan istatistiklerin her zaman gerçekçi olduğunu düşünmüyorum.

Yazıda anlatmışım aslında. İrfanı skor yapsın diye kullanırsan, gol de atar asistte yapar. Kısaca pas da veriyor, şutta çekiyor. Daha merkez bölgede, 8 veya 6 gibi kullanırsan tabi ki duble yapması zorlaşır. 4-5-1 için forvet arkası veya 4-4-2 için sağ iç olarak kullanırsak, bence 10g + 10a çoğunu Arenada halleder zaten, eğer olay sadece rakamsa. Ayrıca büyük takımlarda yapılan istatistiklerin her zaman gerçekçi olduğunu düşünmüyorum.
Buyuk takimda santrwfor degilsin rakam yapmak cok zor ozellikle anadoluda rakam yapanlar buyuk takimda yapamiyor, cunku anadoluda en yetenekli o oldugu icin herkes ona calisiyor. Ornek akbaba, mert hakan, emre kilinc

Buyuk takimda santrwfor degilsin rakam yapmak cok zor ozellikle anadoluda rakam yapanlar buyuk takimda yapamiyor, cunku anadoluda en yetenekli o oldugu icin herkes ona calisiyor. Ornek akbaba, mert hakan, emre kilinc
Saydığın bu 3 topçu yetenek olarak İrfanın sağ ayağı anca eder. Hangi özellikleri İrfandan daha iyi bu arkadaşların? Emre Kılınç bile 10 gol civarına yaklaşacaktır. Burada Rodrigues dahi duble yaptı :)

Saydığın bu 3 topçu yetenek olarak İrfanın sağ ayağı anca eder. Hangi özellikleri İrfandan daha iyi bu arkadaşların? Emre Kılınç bile 10 gol civarına yaklaşacaktır. Burada Rodrigues dahi duble yaptı :)
Saydigim uc oyuncunun anadalu takimlarindaki istatistikleri ya irfan kadar ya irfandan fazla bakmadan yaziyorum. Bence de irfan daha kalite o ayri

Edit: simdi baktim sampiyon basaksehirde son 5 yilda hic 10 gol 10 asist yapmamis. Ortalama 5 asist 5 gol

Saydigim uc oyuncunun anadalu takimlarindaki istatistikleri ya irfan kadar ya irfandan fazla bakmadan yaziyorum. Bence de irfan daha kalite o ayri

Gerçek yetenek dribblingtir. Dikkat edersen dar alanda dribbling yapabilen, top hakimiyeti yüksek her oyuncu kaliteli şutta çeker pas da verir. Ama iyi şut atan veya pas atan oyuncuların hepsi iyi dribbling yapamaz.

Sayıları boşverin, Türkiye'de daha iyi top sürebilen oyuncu var mı? Bize en çok lazım olan da bu işte..

Gerçek yetenek dribblingtir. Dikkat edersen dar alanda dribbling yapabilen, top hakimiyeti yüksek her oyuncu kaliteli şutta çeker pas da verir. Ama iyi şut atan veya pas atan oyuncuların hepsi iyi dribbling yapamaz.

Sayıları boşverin, Türkiye'de daha iyi top sürebilen oyuncu var mı? Bize en çok lazım olan da bu işte..
Ben de isterim ama 10m euro veremeyiz, o yuzden yabancı henuz olmamis irfancan iyisini ucuzunu bulmak zor degil

Bu adam sampiyonlar ligi seviyesinde oynamis hatrick bile yapmis. Mert hakan ile diagnenin seviyesi ne

Tek eksigi istikrarsiz olmasi bu adamin
Baris oyle dusunuyorsan bu senin dusuncendir. Soyleyecek pek bir sey yok. Ben ICK ile ilgili yazilarimda eksik oldugunu dusundugum yonlerini sanirim iki veya uc mesajda detayli olarak yazdim. O elestiri mesajlarimda da ona alan verirseniz hem sutlari hem de paslari ligin cok uzerinde dedim. Ama alan verilmedigi, baski kuruldugu zamanlarda etkisinin anormal dustugunu dusunuyorum. Diger eksik yonlerini de tek tek yazdim. Tekrar yazmayacagim.

Hattrick yaptigi maci gozunuzun onune getirdiginizde attigi uc golun ikisinde ceza alaninin hemen onunde bombos birakildigini goruyoruz. Biri de freekick. Bunu yapabilecegini zaten yazdim. Gayet kaliteli bir sol ayagi var. Ya gerisi???

Herhangi bir macta uc gol atmak kolay degil. Sampiyonlar Ligi'nde uc gol atmak da muhtesem bir sey. Buyuk basari. Kendisini tebrik ediyorum. Ama ben zaten elestirilerimi uzun sure once yaparken de, bu yeteneklere sahip oldugunu soyledim. Gidip o mesaji okuyabilirsiniz.

Ben ICK'yi elestirirken, konusulan rakamlara gore hareket ediyorum. Degerinin dogru cizilmedigini dusunuyorum. Olay bu kadar basit. Kotulugunu istedigim bir oyuncu degil. Objektif elestiri yapiyorum.

Sen bunlari dogru bulmuyorsan, dusuncene katilmasam da saygi duyuyorum.

Ama yaptigim elestiriler o uc gol attigi macta da istatistiklerde ortaya cikiyor. Simdi baktim. Yildizlastigi macta:
Pas isabet orani yuzde 69
Ikili mucadelelerin 3'unu kazanmis 7'sini kaybetmis
3 dripling denemesinin 3'unde de basarisiz olmus.
Sadece bir kez kayip top almayi denemis (tackle), onda basarisiz olmus

Peki bu macta istatistiklere bakmak yanlis mi? O zaman S.L. seviyesinde olan ICK'nin bu yil Sampiyonlar Ligi'nde oynadigi tum maclarin istatistiklerine bak istersen. Ben baktim. Tek tek yazmak istemiyorum. Cikan goruntu benim gorusumu destekliyor.

Yahu benim amacim milli takim formasini giymis bir oyuncuyu kotulemek degil, Galatasaray'in yine sacma sapan rakamlara, o paralari sahada ortaya koydugu futbolla hak etmeyen birine gommesini yanlis buldugumu soylemek. Zaten o mesajimda da BENCE verilmesi gereken bonservis bedelini ve yillik maasi yazdim.

Dedigim gibi zaman her seyi gosterecek.

Sonucta 25 yasinda bir adam. Burada yazildigi kalitede biri ise, Sampiyonlar Ligi'nin kaliteli takimlarindan birine gidip banko 11 oynamali.

Sunu da soyliyeyim. O seviyenin uzaktan yakindan cevresinde olmadigini dusunsem de umarim Sampiyonlar Ligi seviyesinde bir oyuncuya donusur. Boylelikle kaliteli bir oyuncu kazanmis oluruz ve yurt disinda ulkemizi temsil eden bir oyuncu daha olur.

Bu da bu konuda ICK hakkinda yazacagim son yazi olacak. Soylemek istedigim her seyi belirttim. Cok begenenlere de katilmasam da saygi duyuyorum. Daha fazla ekleyecegim bir sey yok.

Üst Alt