irfan can kahveci - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Alana hayırlı olsun, daha da böyle performans göremez gibi ömrü hayatında. İnşallah onun adına bir kırılma noktası olur tabii. Cenk Tosun'un sonunu da biliyoruz, tek maçla bir adamı olduğundan çok büyük göstermenin lüzumu yok.

Alana hayırlı olsun, daha da böyle performans göremez gibi ömrü hayatında. İnşallah onun adına bir kırılma noktası olur tabii. Cenk Tosun'un sonunu da biliyoruz, tek maçla bir adamı olduğundan çok büyük göstermenin lüzumu yok.
İrfan elit oyuncu olamaz, fiziksel eksiklikleri var en başta ama onun gibi kendisini sürekli geliştiren ve kalbur üstü seviyeye çıkan oyuncu da pek yok.

Kanat orijinli olup b2b gibi oynayan bir moda dönmesi bence takdir edilesi.

Tarzı Belhanda'ya çok benzediğinden ve Türkiye'de o tarz oyuncular pek kaale alınmadığından değeri bilinmiyor bence.

Rakipteki Kampl'dan çok daha iyi topçu güncel durum itibarıyle.

İrfan elit oyuncu olamaz, fiziksel eksiklikleri var en başta ama onun gibi kendisini sürekli geliştiren ve kalbur üstü seviyeye çıkan oyuncu da pek yok.

Kanat orijinli olup b2b gibi oynayan bir moda dönmesi bence takdir edilesi.

Tarzı Belhanda'ya çok benzediğinden ve Türkiye'de o tarz oyuncular pek kaale alınmadığından değeri bilinmiyor bence.

Rakipteki Kampl'dan çok daha iyi topçu güncel durum itibarıyle.

İrfan kafayı değiştiremezse elit oyuncu olamaz diye düşünüyorum. Fizik ve teknik olarak çok eksiği yok. Ama ortada oynarken kafayı eğip her topu yan pas geri pas oynamaktan, ceza sahasından kaçmaktan imtina etmemesi lazım. 3 yıldır yerin dibine soktuğumuz ve İrfan'ın yarısı kadar uzak şutu olmayan Belhanda bile 8 oynamaya başladığından beri kendini İrfan'dan daha çok atıyor ceza sahasına. Sağ kanada geçince Akbaba tarzı bir oyuncuya dönüşebilir çünkü ortadayken kullanmadığı şutları da, oyun görüşü de çok daha net ortaya çıkıyor. 8 numarada çok oyuncuyu tercih ederim ben İrfancan'a göre.

Kampl daha çok 6 numara regista gibi oynuyor ki müthiş kotarıyor o işi. Zaten ilk yarı tek kale oynayan Leipzig'e 2. yarı kıran girmesinde en büyük etmen onun oyundan çıkması oldu. İrfancan da bence ya bugün 2. golündeki gibi sağ kanada yakın oynar ya da Kampl gibi geride oyun kurucu pozisyonunda. İrfan'ın şu an 8 numarada oynaması Belhanda'nın 10 numara oynaması gibi bir olay. Belhanda rakip kaleden uzaklaşıp merkeze yaklaştıkça nasıl performansı arttıysa İrfancan da 8'den sağ kanada ya da daha az radikal çözüm olarak 6 numaraya kayarsa o kadar performansını yükseltir diye tahmin ediyorum. Kalabalık orta sahada sorumluluk almaktan kaçan bir yapısı var.

Ozan Tufan gibi sahada çok göz boyamayan ama bir şekilde de katkı veren özellikli ama düşük lider karakterli bir eleman. Misal bu adamlarda bizim Taylan'ın saha içi sorumluluk bilinci olsa hakikaten ikisi de 15 milyonluk oyuncular olurlardı. İrfancan Avrupa'da orta bütçeli takımın oynayabileceği bir kumar ama bizim kıt kanaat parayla oynayabileceğimiz piyango olabilecek bir oyuncu olduğunu düşünmüyorum.

Üst Alt