iş değiştirmek - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

iş değiştirmek

Şu an yurtdışında dolarla maaş alabileceğim bir işte çalışıyorum. Lakin mevcut iş yerim ve içindeki insanlar o kadar iyiler ki, iş değiştirme fikri bir süre daha aklıma gelmez diye düşünüyorum. Bazı şeyler gerçekten paradan daha değerli. Daha fazla para için başka bir projeye girsem ve orada mutsuz olsam paranın değeri kalmıyor bir anda.

Mahkeme belgesinin yanına TMK yazıp paylaşmadan inanmam.
Resim

Şu an yurtdışında dolarla maaş alabileceğim bir işte çalışıyorum. Lakin mevcut iş yerim ve içindeki insanlar o kadar iyiler ki, iş değiştirme fikri bir süre daha aklıma gelmez diye düşünüyorum. Bazı şeyler gerçekten paradan daha değerli. Daha fazla para için başka bir projeye girsem ve orada mutsuz olsam paranın değeri kalmıyor bir anda.
Ali bey ben öyle 3 senemi harcadım. Kendi işimi kuracağım dediğimde o iyi insanlar ne yazık ki o kadar iyi olmadılar :) Çok şeyler kattığım, çok şeyler kazandırdığım işletme beni persona non grata ilan etti :asd: Sonra onlar battı, benden iş istediler. Sonra pandemide bende battım. Fazla para veren varsa geçmek lazım.

İngiltere'den falan iş çıkmaz mı abi sana, çıkar sanki. Avrupa firmaları çalışan motivasyonuna çok önem veriyor, iş yüklemiyor yükleyince de özür diliyor falan Trde olacak işler değil.

Bizim sektörden oralara çok geçiş olmaya başladı

Jaguar'a falan başvurmayı düşünmeye başladım ben de. Köy gibi bir yerde ama çok kötü değildir herhalde o bölge sksk
ingiltere'de cok cok az is yuku ozel sektor yok gibi birsey cok organizeler , burda ingiliz menseili firma ile covid hastanesi yonettik ben radyolojisinin basindaydim ise alimlari mulakatlari falan da hep yaptim .proje nisanda sonlanacagi icin is aramam gerekti bir ay erken cikti onlar da ben de cok uzuldum ama hayatin gercegi.

bir tane bile hasta kaybimiz olmadi 5 aylik sure icerisinde. cok guzel bir ortami vardi eve sahra hastanesiydi ama otelde kaliyorduk haftada 3 gun dayoff. gunde 2-3 hasta maximum.

ben orda emniyet subabi gibi bir konumdaydim cok is yukum yoktu , diger hekimler de cok saygi gosteriyorlardi cok iyi arkadaslar edindim.

simdi arap sermayesi hastanede diken ustunde hissediyorum kendimi.

ya global bir firmaya yada devlete gecmek lazim.

ingiltere nihayei hedefimiz 6ayi bulan bir sinav surecine girmek gerekiyor

ingilterenin tek kotu yani cok kazandirmiyor yani birikim pek yapamazsin ama adam gibi yasarsin.

o yuzden asil australyaya gitmek istiyorum ben

11.02.2013’den bu yana bir şirkette İK uzmanı olarak çalışıyorum. Sadece askerlik için Kasım 2016’da ayrıldım 6 aylık. Sonra yine aynı yerde başladım ve devam ediyorum.

Genel anlamda memnunun görev ve sorumluluklarımdan. Arkadaş çevrem de iyi. Sadece ofiste tek erkek olmamdan kaynaklı pek hoşnut değilim ve ofis arkadaşlarımı sevmiyorum. Yoksa büyük bir problemim yok.

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
üniversite yıllarında maskotluk yapıp, 10. günde işten kovulduğunu niye atlatmıyorsun ?

1652566073617.png

ingiltere'de cok cok az is yuku ozel sektor yok gibi birsey cok organizeler , burda ingiliz menseili firma ile covid hastanesi yonettik ben radyolojisinin basindaydim ise alimlari mulakatlari falan da hep yaptim .proje nisanda sonlanacagi icin is aramam gerekti bir ay erken cikti onlar da ben de cok uzuldum ama hayatin gercegi.

bir tane bile hasta kaybimiz olmadi 5 aylik sure icerisinde. cok guzel bir ortami vardi eve sahra hastanesiydi ama otelde kaliyorduk haftada 3 gun dayoff. gunde 2-3 hasta maximum.

ben orda emniyet subabi gibi bir konumdaydim cok is yukum yoktu , diger hekimler de cok saygi gosteriyorlardi cok iyi arkadaslar edindim.

simdi arap sermayesi hastanede diken ustunde hissediyorum kendimi.

ya global bir firmaya yada devlete gecmek lazim.

ingiltere nihayei hedefimiz 6ayi bulan bir sinav surecine girmek gerekiyor

ingilterenin tek kotu yani cok kazandirmiyor yani birikim pek yapamazsin ama adam gibi yasarsin.

o yuzden asil australyaya gitmek istiyorum ben
Avrupa genelinde olan bir durum bence o zaten. Bir üste çıkmak Türkiye'den daha zor o kesin ama zaten insanlar buna ihtiyaç duymuyor.

Bana onların da Türkiye ilgisinde artış var gibi gelmeye başladı son dönemde.

Valla değişse bile gitmek çok baskın gelmeye başladı bana. Düzelmek de zaman alacak ve bu psikoloji yoruyor artık.

Daha bu sabah İsveç'te bire bir bana uyan bir ilan gördüm, nasıl olur diye düşünmeye başladım.
dusunme basvur surec ilerlerken dusunmeye devam edersin su an herkesin bir b plani hatta c plani olmasi lazim

sen ilerigoruslu analitik akademisyen bir adamsin bence derhal adimlari at vazgecmek nasil olsa kolay.

sonra herkes cikis kapisina kostugunda o kapilar kapaniverir

Kamuda öğretmenim, çok farklı iş deneyimlerim oldu bugüne kadar (özel-kamu),deneyim ve gözlemlerim neticesinde ortaya çıkan sonuç ülkenin ekonomik, sosyal,siyasal,hukuksal yapısından bağımsız değil.Maalesef dönemsel sıçramalar olsa da hiçbir zaman güven verici ve ekonomik refah sağlayıcı gelişmiş bir ülke olamadık.O yüzden yurt dışı opsiyonu olanlar direkt düşünsün derim.Hele ki işin içine aile, çocuk felan girince onların geleceği için olumlu düşünemiyor insan.Yeni nesil bizim geçtiğimiz yollardan geçecek dirayete ve azme sahip değil... İkinci olarak kendiniz için bir şey yapacaksanız lokal değişiklik açısından ekonomik beklentisi dışında iş ortamı ve çalıştığınız kişiler orada mutlu olmanız için ana unsur.Ben 10 yıl mutlu şekilde çalıştığım yerden ayrılmıştım geçen yıl,beklentim daha iyi olması yönünde idi ancak gerçekler hiçte öyle olmadı.Şimdi yine değişiklik yapmayı düşünüyorum.O yüzden mutluysaniz devam edin, değilseniz kaybedeceğiniz bir şey yoktur zaten, şartlar oluşunca gidin.Kesin gidin diyeceğim yer ise yurt dışı.

Hiç iş değiştirmedim ama çalıştığım yerler sürekli değişti. 5 yıl araştırma görevlisi, 3 yıl zorunlu hizmet, 3 yıl özel hastane , 3 yıl daha devlet hastanesinde uzman olarak çalıştım. İkisi devletten biri özelden olmak üzere üç kez istifa ettim.
Şu an 7 aydır çalışmıyorum. Tüm seçenekleri deneyip başarılı olamadığım için bu işe geri dönmeyeceğim, belki önümüzdeki sene seçimlerden sonra ekonomi biraz düzelirse baba mesleğim olan esnaflığı deneyeceğim.

Üst Alt