İsrail'in Demir Kubbe Hava Savunma Sistemi - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

İsrail'in Demir Kubbe Hava Savunma Sistemi

Suriye'ye girip terör koridorunu bölmemiz, son 20 senede yaptığımız en doğru askeri hamlelerin başında geliyor.
Bunu zamanında Irak'ta yeterince yapmadığımız için, bu teröristler yanı başımızda 20 sene daha türedi.

Hava savunma sistemine gelecek olursak, evet çok önemli lakin caydırıcı değil.
Eğer caydırıcı bir silah arıyorsak, muhakkak nükleer başlıklı füzelerimiz olmalı.
Kanımız dökülmesin herkese göz dağı olsun diyorsak bu şart.
Öyle sen kimsin İsrail, seni kınıyorum İsrail, terörist İsrail ile olmuyor bu konular.

Al koy kenarda dursun hiç kimseyi kınamana gerek te kalmaz.
İsrail'in bizi kınadığını hiç duymadım mesela, direkt tehdit ediyorlar çünkü ellerinde nükleer silah var.

Gscimbom mobil
Söylediklerine %100 katılıyorum.. Hatta nükleer füzen olması bile yetmez.. Kıtalar Arası nükleer füzen olmalı ki ABD- Çin gibi devletlere karşı bir caydırıcılığın olsun.. Adamlar Yunanistan'a 20'ye yakın askeri üst kurdu.. Savaş çıksa nükleer silahlar ile o savaş başlamadan zaten biter..

Türkiye ya büyüyecek, yada kücülecek. Degisim rüzgarlari cografyayi sarmisken, burada oldugu gibi kalamaz.
İzlediğimiz dış politikaya bakarsak küçülme gibi bir hedef yok. Bu mevcut ekonomide nasıl yaparız bilemem. Zaten özellikle özelikle Yunan ve İtalya basınında Neo Osmanlı tabiri ile tekrardan yayılmacı bir politika istediğinizin analizi yapılıyor.

İzlediğimiz dış politikaya bakarsak küçülme gibi bir hedef yok. Bu mevcut ekonomide nasıl yaparız bilemem. Zaten özellikle özelikle Yunan ve İtalya basınında Neo Osmanlı tabiri ile tekrardan yayılmacı bir politika istediğinizin analizi yapılıyor.

Disardaki sorunlari ic sorunlara alet eden bir hüükümet, ve hükümetin her ak dedigine otomatikmen kara diyen bir muhalefet anlayisi varken birsey beklemeye gerek yok. Türkiye 10 yildir cok büyük bir kaosun ve ic karisikligin icinde. Kisa ve orta vadede bu buhrandan cikabilecek bir durum da görmüyorum.

Akep basa geldiginde dünya karisik ve Irak savasi arefesindeydi, bizim iliskilerimiz avrupa ve amerika ile kibris savasindan beri oldukca bozuk. Akep hükümeti de yaklasik bir 10 sene avrupa ve amerikanin israilin suyundan gitti, iliskileri düzeltmek istedi, ta ki o iliskiler daha da bozulana kadar.

Hükümet bugün yarin degisecek, sonra yeni gelenler yine iliskileri düzeltmek icin tavizler vermek zorunda kalacak, bunlar yeterli olmadigi takdirde, yine ayri eskalasyonlara gidecek.

Günümüz hükümetinin de bu olaylari toparlayabilecek gücü yok. Hersey bir yana, tüm sinir disi varliginin olmasi güclü ekonomiye dayaniyor, ancak o ekonomi yok. Kafes dövüsü, artik kollari zor kaldiracak kadar yorgunuz, ama 5 roundluk müsabakinin daha ilk roundunun yarisi bile bitmedi.

Terrör koridorunu bölmüsüz diye sevinen arkdaslar var. Görev basina geldiginde o etrafini sarmis karanlik bulutlari hafif bir sis olarak görmüs Mustafa Denizli bile bukadar kör olmamisti.

İsraile senelerdir düşman kesilmek şovdan başka bişey değil, kendi tarafındanki tipleri kandırmak için sadece. Yoksa Çin'in yaptığı İsrail'in yaptığından daha az bişey mi adamlar soykırım yapıyor onlara niye bişey yok?

Erdogan´in Israil´den aldigi madalya ile resimler boy boy medyada cikarken de o taraftan oy aliyordu. PKK ile cözüm diyince de aliyordu, herkesi PKK´li ilan edince de aldi. Bunu Feto´ya da uyarlayabilirsin benzer bir sekilde. Böyle olaylar ile kandirmak zorunda olduklari bir kesim yok yani ortada.

Ülke´yi yöneten bu "islami" kadrolar Israil-Filistin savasi ile büyümüs, siyasi ömrünü baslatmis, sürdürmüs bundan etkilenmis insanlar. Uygurlar cok daha yabanci bir kavim, cin uygur meselesi cok daha yabanci bir sorun onlar icin. Israil ile olan eskalasyon ne Devlet icin, ne de Hükümet icin rasyonel bir durum. Tamamen duygusal bir mesele.

Onun disinda Cin´in yaptigi Israil´in yaptiginin cok daha agiri. Ama ayni duygusal bag olmadigi gibi, Cine´ karsi atilacak her türlü adim sembolik beyhude bir cabanin önüne gecemeyecektir.
Türkiye´nin Israil´e rahatsizlik verebilecek gücü var, ama Cin´e karsi yapabilecegi tam olarak 0.

Savaşlarda başarılı olmayı hala top tüfek ile olduğunu sananlar var. Ekonomin leş ise günümüz savaşlarında çöpüsün. İsrail e ambargo uygulandı zamanında; adamlar o zamanlardan daha güçlenip çıktı.

Dış politikada iyi olduğumuzu düşünen arkadaşlara maalesef CAHİL demek zorundayım. İç politikanın iyi, ekonominin ise çok iyi olduğunu söyleyen vatandaşlardan farkları yok.
Çünkü reis 1100 tl yardım yapıyor Allah razı olsun demekle s400 savunma sistemimiz var, yayılmacı politka izliyoruz vs demek aynı cehaleti gerektiriyor.
Zaten iç politikada iflas ettiler ama dışarıda iyiler demek akla ve mantığa sığacak bir şey değil. Düşünenler için bu sözde büyük ibretler vardır.

Bu arkadaşların 2003'e gidip dönemin ABD dışışleri Bakanı C. Rice'ın BOP açıklamasından sonra plandan şaşma olmadığı görmelerini umuyorum. Gitmişken BOP eş başkanına da selam çakarlar. Belki üstün yahudi cesaret madalyası sahibi olduğu için İsrail'e karşı nasıl politka izlediği ve izleyeceği konusunda fikir sahibi olurlar.
Türkiye sayesinde günü gelip de pkk-pyd bağımsızlığını ilan ettiğinde "ama nasıl olur, biz terör koridorunu bölmüştük" diye şaşırmamaları için diyorum bunu.

Filistin lideri Abbas'tan Rum kesimine destek Kıbrıs Rum kesimini ziyaret eden Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas, Kıbrıs sorununda Rum tezlerini desteklediklerini açıkladı./2009

bırakın rumlardan destek istesinler 100 yıl önce ingilizlerle bir olup osmanlı askerlerini kestiler şimdi ingilizler rumlar ermeniler gelsin kurtarsın sizi birde bunlar için mi üzüleceğim hiç umrumda değil

Renktaş bizim kanımız mecbur kalmadığımız hiçbir coğrafyada dökülmemeli ancak seninde bence kabul etmen gereken şey şudur ki senin elinin çektiği yerlerde onlar elini çekmiyor ve orada oluşturdukları düzeni sana karşı örgütlüyorlar.. Senin ülken bu yüzden devamlı kaybediyor.. Örnek olarak Doğu Akdeniz meselesi.. AB ve Yunan senin Doğu Akdeniz'deki varlığını tanımazken Libya ile yaptığın anlaşma ile BM senin ortak kıt'a sahanlığını kabul ederek uluslararası mecrada sana meşruiyet kazandırıyor.. Yunanlılar kuyruğuna basılmış it gibi boşa mı bağırıyor anlaşmayı tanımıyoruz diye.. Ancak BM yüzünden tanımak zorunda kalıp daha bir hafta önce adamları vazgeçirmek için Libyadaydılar.. Elini çeksen kendileri anlaşmayı yapıp bu sefer uluslararası mecrada seni devre dışı bırakacaklar.. Keza Suriye'ye girmesen PKK devletini kurmaz mıydı.. Lafa gelince bizim Suriye'de ne işimiz var diyoruz da girmezsek olacak olanı görmediğimiz için bu yorumu yapmak çok kolay.. Arz'ı Mev'ud denilen haritaya da bakarsan hedeflerindeki işgal edilmemiş veya yanmamış ülke bulamazsın.. Hepsi planın net parçasıdır.. Sen dursan onların durmayacağından emin olabilirsin..

Hükümetin ekonomi üzerindeki bütün planları ya çöktü ve şimdiki atmaya çalıştıkları adımlar ise ya geç kalmış yada halka ulaşmayacak adımlar olacak.. Hiçbir şekilde buna itirazım yok.. Yakın zamanda Dünya'nın ilk 20 ekonomisi listesinde de çıkacağız.. Ancak kim ne derse desin dış politikada iyi olduklarını düşünüyorum..

:ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO:

mısır'la restleşip dün ayağına gidenler suudlara efelenip bugün ayağına gidenler abd ve ab den zılgıtı yiyip doğu akdeniz'de gemilerini limana çekenler uygur türklerine yapılan zulüme 3 milyar dolarlık kredi için ses çıkarmayanlar!!!! gerçekten de dış politikada müthişler dostum bekle 3-5 güne esed'de kardeşim esad olacak:ROFLMAO::ROFLMAO:

Filistin 🇵🇸 şu lanet paçavrayı İngilizlerle birlik olup Osmanlı’ya karşı ayaklanmada kullandı binlerce şehit verdik askerlerimizi kestiler sonunda Osmanlıdan ayrıldılar bugünleri kendileri istedi birde İsrail’e bakıyorum hiç bir zaman karşımızda olmadılar taki son döneme kadar yıllarca Amerika’da ki Ermeni lobisine karşı yanımızda oldular Karabağ’da Azerbaycan’ı bizden bile daha fazla desteklediler, en fazla askeri anlaşmamızın olduğu ülke konumundaydıFilistin mi İsrail mi deşeler İsrail’i desteklerim.

:ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO:

mısır'la restleşip dün ayağına gidenler suudlara efelenip bugün ayağına gidenler abd ve ab den zılgıtı yiyip doğu akdeniz'de gemilerini limana çekenler uygur türklerine yapılan zulüme 3 milyar dolarlık kredi için ses çıkarmayanlar!!!! gerçekten de dış politikada müthişler dostum bekle 3-5 güne esed'de kardeşim esad olacak:ROFLMAO::ROFLMAO:
Birde yunanlıların bir bir işgal ettigi adalar var ve bizim dış politika cok iyiymiş 🤣

Üst Alt