İstanbul'da Deprem - Sayfa 20 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

İstanbul'da Deprem

Çok cahiliz Sosyal medyadan yayılan bir köprü halatı koptu mesajına, Ayça'nın ses kaydı olayı dün herkes sokaklara dökülmüş Dünya'da depremi önceden haber verecek bir teknoloji yok ama cahillik paçalardan akıyor millette tedbir olarak git parkta kal ama bunu sağlayan ayca'nın abisi.

Hayırlısıyla az sonra Istanbul’a hareket ediyorum. Derbi’yi kaçıramazdım.

Bunlar hoş şeyler değil. Herkes tedirgin, nişanlım dahil. Istanbul hazırlıksız, çok hazırlıksız. Tabi olası depreme ne kadar hazırlıklı olabilirsin diyende var. Ama vardır bunun bir B) planı.

Bizim A, B ve C planımız Allah’a dua etmek.

coğrafyamız bu ama dünyada buna en hazırlıksız topluluk olabiliriz

Earthquake-zones-N-o-te-s-D-a-rke-r-c-o-lo-u-r-in-d-ic-a-te-s-h-ig-h-e-r-e-a-rth-q-u-a.png
Yuh be deprem riskinin yüksekliği konusunda ülkemiz Japonya'yı bile geçmiş neredeyse. Deprem olasılığının hep deniz kenarlarında daha yüksek olması dikkatimi çekti. İç kesimlerde deprem olasılığı biraz daha az. Deniz kenarında yaşamayanların üzülmemesi için küçük de olsa bir neden. Tabi ki hiç bir şey belli olmaz. Allah tüm insanlığı doğal afetlerden korusun.

Hayırlısıyla az sonra Istanbul’a hareket ediyorum. Derbi’yi kaçıramazdım.

Bunlar hoş şeyler değil. Herkes tedirgin, nişanlım dahil. Istanbul hazırlıksız, çok hazırlıksız. Tabi olası depreme ne kadar hazırlıklı olabilirsin diyende var. Ama vardır bunun bir B) planı.

Bizim A, B ve C planımız Allah’a dua etmek.
Amin renktaş hepimiz Allah'a emanetiz sonuçta ama tedbir de almamız gerekiyor gerisi tevekkül.

Soyle bir konuda siyasi ve dini konulari geri planda birakmak lazim, herkes kendi karina bakiyor cunku buyuk bir deprem olma ihtimali hesaplamamaz ama akli basinda cogu kisi bunun onyillar bile alabilecegini farkinda ve kendi derdine dusmus vaziyette.

Profesorler arastirma butcesi, ekrem ibb icin kaynak, erdogan da gundemin herhangi bir sekilde degistirilmesinin derdinde mesela.

Biz de galatasarayimizin derdine duselim.

Konuyla alakalı sağlıklı bilgi almak isteyenler dün akşamki Teke Tek Deprem Özel programını izlesin. Sosyal medya maymunlarına prim vermeyin lütfen.

Şuradan geri sararak tamamına bakabilirsiniz.

coğrafyamız bu ama dünyada buna en hazırlıksız topluluk olabiliriz

Earthquake-zones-N-o-te-s-D-a-rke-r-c-o-lo-u-r-in-d-ic-a-te-s-h-ig-h-e-r-e-a-rth-q-u-a.png
Bu grafikte dikkatimi çeken kuzeyanadadolu fayının bittiği yer. Yalova açıklarında bitiyor. Ki en son 7 lik deprem orada oldu. Sonrasında marmarada boşluk var balıkesir şarköy taraflarından devam ediyor. Bu eksik bilgimidir. Bence değil. Dünyada bu kadar fay çizilmişse bunun da doğru olduğunu kabul etmek lazım. Yani istanbul civarında olabilecek depremler 6 civarını pek geçmeyebilir. Asıl tehlike bolu amasya arasındaki hat ve kuzey ege buralarda 7 lik deprem beklenebilir bence çünkü uzunzamandır sessiz bu bölgeler.

F5121 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Bu grafikte dikkatimi çeken kuzeyanadadolu fayının bittiği yer. Yalova açıklarında bitiyor. Ki en son 7 lik deprem orada oldu. Sonrasında marmarada boşluk var balıkesir şarköy taraflarından devam ediyor. Bu eksik bilgimidir. Bence değil. Dünyada bu kadar fay çizilmişse bunun da doğru olduğunu kabul etmek lazım. Yani istanbul civarında olabilecek depremler 6 civarını pek geçmeyebilir. Asıl tehlike bolu amasya arasındaki hat ve kuzey ege buralarda 7 lik deprem beklenebilir bence çünkü uzunzamandır sessiz bu bölgeler.

F5121 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi
ha işte bunu söylüyorum 1 haftadır. istanbuldaki risk ne kadarsa ankara bolu çankırı sivas van amasya bölgesindeki şehirlerin riskide aynıdır. 1 aşağı ya da 1 yukarı değil. aynısı

Randevuyla deprem olmaz. Bilimsel olarak bir açıklama olmadığı sürece bu tip beyanlar hep söylenti/spekülasyondan ibarettir. Tekrardan büyük geçmiş olsun.

ayça muhabbetini yeni gördüm şaka gibi yav millet panik olmasın diye 50 100 bin kişi ölsün evinde ama panik olmasın buna itibar edip prim verenlerle aynı oksijeni soluyoruz

deprem saati muhabbeti ülkenin ne kadar geri gittiğini gösteriyor.

1999 depremi sonrası bile millet bu safsatalara inanmıoyordu.

Tv'de bilim adamları açıklamalar yapıyor ve halkı bilgilendiriyorlardı.Birçok deprem bilgisini o günlerde öğrenmiştik.

Şimdi bakıyorum millet sosyal medyada yazan herşeye hemen inanıveriyor.

Soyle bir konuda siyasi ve dini konulari geri planda birakmak lazim, herkes kendi karina bakiyor cunku buyuk bir deprem olma ihtimali hesaplamamaz ama akli basinda cogu kisi bunun onyillar bile alabilecegini farkinda ve kendi derdine dusmus vaziyette.

Profesorler arastirma butcesi, ekrem ibb icin kaynak, erdogan da gundemin herhangi bir sekilde degistirilmesinin derdinde mesela.

Biz de galatasarayimizin derdine duselim.

Dün teke tek de ki adam yaklaştı diyordu ama çok dinleyemedim, gerçi hatırlıyorum da 5-10 sene önce de bunu diyorlardı ama şu an makas daraldı biraz sanırım.

Üst Alt