İşte Yeni Sezon Formalarımız! - Sayfa 23 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

İşte Yeni Sezon Formalarımız!

Cevap: İşte Yeni Sezon Formalarımız!

------

Nike 2012-2013 kataloğundan Parçalının kalıbı :

adsc4b1z3.png

aman ahmet abi katalogdan falan deme millet yanlış anlıyor sonra :D

beyaz forma güzel, üstteki resimdeki kırmızı forma gerçek mi bilmiyorum ama süper olmuş parçalı klasik görünümden uzak. bir de siyah formamız olsa süper olur. ayrıca elit kategori muhabbeti vardı ne oldu yalan olmuş sanki çok daha iyi tasarımlar olabilir

bu arada bir tekstil mühendisi olarak şunu söyleyebilirm made in bangladeş ise korkacaksın arkadaş...

kusura bakmayin ama. türk bayragi formanin icine edecek. bence hic güzel durmuyor formalarda. fazla büyük yapiyorlar.

Böyle bir duyum almıştım bir kaç hafta önce. Ancak üzerinde çok durmadım. Fakat benzer bir örneği geçtiğimiz sezon Inter, taraftarları için yapmış. Bizde de olabileceğini ve duyumun doğru çıkabileceğini düşünüyorum. Premium takımlar, Inter gibi, Galatasaray gibi; geçmiş başlıklarda çokça anlattığımız üzere, oldukça gelişmiş teknolojilere sahip formalar giyiyorlar. Dış görüntüsüne yanlardaki laser delikler ve omuzlardaki T bantlar olarak yansıyan bu teknolojideki futbolcu formalarının fiyatları çok çok uçuk oluyor.

Pek çok takım bu sebeple bu formaları satmıyor, satan da var ancak genellikle bir alt kategorideki formaları satışa koyuyorlar. Bu bir alt kategorideki forma futbolcu forması ile aynı kumaşı kullanıyor. Kumaş kalitesinde herhangi bir fark yok, ancak havalandırma teknolojisi (laser delikler) ve dikiş teknolojisi (T bantlar) bu formalarda bulunmuyor. Bizim öngördüğümüz de, Store'da satılacak olan formalar bu formalar olacak. Yani geçmiş postlarda yazdığımız 119 lira fiyat etiketli formalar bunlar.

Bir de Nike bu premium takımlar için, işte Inter'de gördüğümüz gibi, diğer formalara göre uygun fiyatlı taraftar forması da yapıyor. Ancak bu forma Nike'ın üst düzey kalıpları üzerine uygulanmıyor. Ucuz olabilmesi için Nike'ın bu tip formalara hazırladığı daha basit bir kalıp kullanılıyor. Ayrıca bu formalardaki kumaş da diğer 2 forma kadar iyi bir kalitede olmuyor. Gelişmiş forma teknolojileri de içermiyor. Bu sebeple de fiyatı daha uygun oluyor.

İşte Galatasaray'ın da bu tip bir taraftar formasını satacağını duyumladık. Kesin bir bilgi değil fakat duyum bu yönde. Nike'ın taraftar formaları için düşündüğü kalıp yukarıdaki V yakalı Inter taraftar formasında gördüğünüz V yakalı forma (solda). Zaten Inter'in geçen sezon kullandığı kalıp, bizim önümüzdeki sezon kullanacağımız kalıp ile aynı (sağda), bu sebeple güzel örnek olduğunu düşünüyorum. Bu V yakalı kalıba parçalı görünüm oturtulabilir.

Tipi nasıl olur bilmiyorum. V yakası çift renk mi olur yoksa masraf olmaması için tek renk mi yapılır bilmiyorum. Zaten duyum da KESİN DEĞİL. Ancak Adidas bize bu tip taraftar formaları yapıyordu, pahalı maç formalarına göre iyi de satılıyordu. Kulüp Nike'a böyle bir istek yapmış olabilir, üstelik yeni sezon formalarının 120 lira civarı olacağını düşünürsek iyi bir alternatif olur.

Not: Nike; futbolcu, store ve taraftar olarak 3 ayrı forma yapıyor. Eskiden Adidas'ta bu maç ve taraftar olarak 2'ye ayrılıyordu. Daha önce Adidas'in sattığı taraftar formaları, Nike'ın yukarıda yazdığımız 60-70 TL'lik forması ile aynı kalitede. Yani 119 liralık forma taraftar forması değil. Bu ayrıma dikkat etmek lazım. Taraftar forması mı alacağız o paraya demeyelim. Kalitesi futbolcu forması ile aynıdır.

galatasarayformalari.com

------

Arkadaşlar ; dar formalar kanımca satılmaz...

Zaten pahalı olur...

Çünki klüp üretici firmayla anlaşırken satılacak ve giyilecek forma olarak 2 konuda anlaşır...

Ha sen futbolcu forması alacağım dersen fiyatı malum min: 200 TL olur...

Belkide daha fazla...

Ama normal sızan resimdeki forma taraftar formasıdır... Daha doğrusu satılacak forma...

Tech-fit forma değil o forma...

Bildiğim kadarıyla Nike 'ın taraftar forması diye geçmiş yıllarda satılan logosu boya baskı şeklinde bir uygulaması yok.

Yani daha ucuza ( 120 den aşağı) forma olması zor görünüyor.

Ancak antrenman ürünü ve t-shirtlerin gayet güzel olacağını düşünüyorum.

--------

Ben demiyorum Aydın'cığım...

Nike diyor...

Buyursun herkes :

https://www.4sportsgroup.com/catalogues/football/nike_football013.pdf

abi biliyorum o kataloğa elli kere baktım da sen öyle diyince herkes yok elit kategori değil miyiz falan diye yanlış anlıyor.

hatta bi resimde şu parçalıyla trabzon formasının arkasını karşılaştırmışsın herkes trabzon forması yapılacak sanmış.trabzon forumlarında falan bunlar yine elit değilmiş muhabbetleri döndü

nike katalog diyor demişsin de allahaşkına interin bu seneki formaları,fransanın beyaz forması da bizim parçalıyla aynı kalıptan.nike onlara da mı katalog diyor?

kumaş kalitesi bile inanılmaz sızan resimlerde ne kadar işçilik harcadığı ortada nikeın yaka dahi ayrı bi kumaşla dikilmiş

6.jpg

7.jpg

-------

Ben Galatasaray'a değer verilmediğini iddaa etmiyorum zaten...

Bu sezon nedendir bilinmez Nike son yıllardaki alışılmışın dışında uygulamaları devreye soktu...

Mesela şu an 4-5 takımın formaları aynı..Şekil şemal herşey aynı . Sadece renk farkı var...

Doğru Fransa kalıbı ile bizim parçalı kalıbı aynı görünüyor...

Benimde zaten " Elitsek bize özel kalıp üretsinler " diye bir ıddiam yok..

Çünki kalıp dediğinde çok farklı şeyler vardır detayında...

Fabrikadaki makinaların ayarından, kumaşın detay kesimlerine kadar herşey değişir...

Bu yüzden Nike değil hiçbir firmadan bunu istemem...İsteyemem...

Ha Barça ve Man.Utd. formaları farklı gibi duruyor. Ama baktığınızda o da katalogta yer alan bir kalıp...

Yani uzun lafın kısası ben kalıp peşinde değilim.

Son kez bu konuda yazıyorum;

Sadece Beyaz formaya takıldım... Kim ne derse desin beyaz forma Hong Kong formasıyla aynı olmamalıydı...

Koskoca Nike ona küçük bir detay farkı koyup " Birebir aynı " olmaktan kurtarabilirdi...

Yani " bize özel bir forma " duygusunu bize yaşatmalıydı. Olay bu...

abi biliyorum o kataloğa elli kere baktım da sen öyle diyince herkes yok elit kategori değil miyiz falan diye yanlış anlıyor.

hatta bi resimde şu parçalıyla trabzon formasının arkasını karşılaştırmışsın herkes trabzon forması yapılacak sanmış.trabzon forumlarında falan bunlar yine elit değilmiş muhabbetleri döndü

nike katalog diyor demişsin de allahaşkına interin bu seneki formaları,fransanın beyaz forması da bizim parçalıyla aynı kalıptan.nike onlara da mı katalog diyor?

-------

Ben Galatasaray'a değer verilmediğini iddaa etmiyorum zaten...

Bu sezon nedendir bilinmez Nike son yıllardaki alışılmışın dışında uygulamaları devreye soktu...

Mesela şu an 4-5 takımın formaları aynı..Şekil şemal herşey aynı . Sadece renk farkı var...

Doğru Fransa kalıbı ile bizim parçalı kalıbı aynı görünüyor...

Benimde zaten " Elitsek bize özel kalıp üretsinler " diye bir ıddiam yok..

Çünki kalıp dediğinde çok farklı şeyler vardır detayında...

Fabrikadaki makinaların ayarından, kumaşın detay kesimlerine kadar herşey değişir...

Bu yüzden Nike değil hiçbir firmadan bunu istemem...İsteyemem...

Ha Barça ve Man.Utd. formaları farklı gibi duruyor. Ama baktığınızda o da katalogta yer alan bir kalıp...

Yani uzun lafın kısası ben kalıp peşinde değilim.

Son kez bu konuda yazıyorum;

Sadece Beyaz formaya takıldım... Kim ne derse desin beyaz forma Hong Kong formasıyla aynı olmamalıydı...

Koskoca Nike ona küçük bir detay farkı koyup " Birebir aynı " olmaktan kurtarabilirdi...

Yani " bize özel bir forma " duygusunu bize yaşatmalıydı. Olay bu...

yok ben senin eleştirini anladım da sen öyle katalogdan gösterince bu konuda çok bilgisi olmayanlar yine katalog formalarının gönderildiğini sanacaklar kaygım ondan.çünkü bu konuda elit kategoriyi elli kere izah etmek durumunda kaldık yine karışıklık olmasın.

evet doğrudur bu sene nike neredeyse her avrupa takımına aynı formayı kitledi ama adam gibi lansmanlar yapılmadan net bir şey söylemek zor.önerilen formalardan bizimkiler hong kongla aynı olanı seçmiş olabilirler.hatırlarsan daha önce de hollanda tasarımında olan siyah forma da vardı.o da seçilebilirdi

3'u de cok iyi gozuktu, kirmizi 06/07deki (ya da 05/06daki) cift kirmizili cubukluyu andiriyor, beyaz muthis, parcali da olmasi gerektigi gibiye oldukca yakin

Üst Alt