izlediğiniz en abartılan ve değer görmeyen galatasaray oyuncuları | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

izlediğiniz en abartılan ve değer görmeyen galatasaray oyuncuları

2002'den beri Galatasaray'ı izliyorum.. Sayamadım ama herhalde 200'e oyuncu vardır izlediğim. Oynadığı dönem veya sonrasında kendime göre en abartılan veya değer görmeyen oyuncular var.

En abartılan üçlüm;

Harry Kewell
: 3 sene kaldı. Geldiği dönem kazanılan Süper Kupa dışında kupası yok. Son iki senesi sakatlıklarla geçti. İlk senesi de aşırı uçan-kaçan biri değildi. Bordeaux'a attığı gol ve çekilen reklam filmi dışında hafızamızda yer eden anı yok gibi. Neden böyle "efsane" gibi değer görüyor bilmiyorum.

Emmanuel Eboue: İlk senesi iyiydi ama sonrasında fiyasko. Yere düştüğü için yedirdiği goller saymakla bitmez. Oynadığı dönem sürekli küfür yiyordu. Gittikten sonra nedense "büyük oyuncuydu abi" denmeye başladı.

Didier Drogba: Gerçek bir efsane. Chelsea döneminde hastasıydım. Ancak bizdeki dönemi abartılan isimlerden. Sadece 1 sene oynadı. 2013-14 sezonunun ikinci yarısı yoktu zaten. Bakıyorum tarihimizin en iyi 11'ine koyanlar falan oluyor. Kusura bakmayın abartıya girer. Aldığı paraya karşılık yeterince performans veremedi bence.

En hakkı verilmeyen üçlüm:

Rigobert Song:
Kötü geçen senenin ardından 2004'te geldi. 4 sene boyunca savunmayı toparlayan,liderlik yapan isimdi. Gerek Tomas'la, gerek Servet ile iyi uyumu vardı. İkisinin de en iyi dönemleri Song ile geçti. 2006'da Manisa'ya attığı gol çok güzel ve kritikti.. 2008'de onu göndermemiz büyük hataydı. Meira,Neill,Gökhan Zan.. Ujfalusi gelene kadar o savunma toparlanmadı. Trabzonspor'a gittikten sonra 2009'da Egemen ile iyi ikili oldular. Trabzon 3.bitirdi. Ertesi sezon Trabzon son kupasını kaldırdı, Türkiye Kupası'nı aldı.. Bence Song'un da yeterince hakkı verilmiyor.

Sasa İliç: Aslen 8 numara oynamasına rağmen sürekli ceza sahasına giren, dehşet bir gol katkısı olan bir oyuncuydu. Süper Lig'de oynadığı 59 maçta 22 golü var. 2006'da şampiyonluğu getiren isimlerdendi. Ertesi sene kötü gidişe rağmen ayakta kalan isimlerdendi. Neden yollandığını kendisi dahil kimse anlamadı. Bizden sonra 12 sene daha oynadı ve 40 yaşında bıraktı. Bu da ne kadar büyük hata olduğunu anlatıyor.. Daha uzun yıllar oynardı bizde..

Burak Yılmaz: Şaşıran olabilir ama evet.. Bizde oynadığı dönemde 141 maçta 82 golü var. 0.57 gol ortalaması. Drogba olduğu dönem kanatta oynamasına rağmen bu istatistik. Oynadığı dönemde ıslıklanmasını bir türlü çözememiştim. Kendisinden sonra 4 senedir Gomis dışında bir türlü beklenen forvet gelmedi. Bu da değerini daha net anlatıyor. %20'si Trabzon'a giden 8 milyon yüzünden yollandı. Yollanmasa belki hala bizdeydi. Giden milyonlarca euro olmazdı.

Daha onlarca isim var ama benim dikkatimi ilk çeken isimler bunlar..

kewelldan baska abartılan bi isim gelmedi şimdilik aklıma. onu da anlayabiliyorum gerçi kewell transferine kadar taraftar o tip bi transfere açtı resmen.
onun etkisi büyük
edit. olay öyle bi hale gelmiştiki adam giderken muhabbet buradaydı heralde "sana bi şampiyonluk armağan edemedik be kewell" deniyordu

Amrabati bu forumdan birisi aldirdi resmen, adını şimdi hatırlamıyorum

Belki menacer oyunu falandir

Kimsenin aklinda fikrinde yokken burda amkarbat amkarbat diye aylarca yaza yaza adam taraftarin istedigi ve cok sey bekledigi bir adam haline geldi

Sonra biliyorsunuz zaten 9 milyona kakıttılar bize

Drogba geldiği sezon top oynadı ama ondan sonra slde 2-3 maç dışında iyi değildi. Chelse maçında pankartina attığı frikik hala aklımda

En abartılan

1. Kewell
2. podolski (ilk sezon iyiydi onun dışında çok bi halta yaramadı. Ölümcül sutu var ama sahada tembellik yapıyordu)
3.Linnes (4 senedir takımda olmasına rağmen ilk 11e giremedi, buna rağmen metin oktayın norveç versiyonuymuş gibi davranılıyor forumda, romantizmin boku çıktı)

Değer verilmeyenler

1. Hakan Balta - şampiyonluklarda 07/08 ve 14/15 cesitli mevkilerde oynayarak mesela önemli rol oynamış biri. Uzun süre takımda kaldı ama katkı sağladığı bir gerçek

2. Burak. Saç baş yoldurdu ama slde 8 gol atarak 12/13 sezonunda çok önemli rol oynadı. Gitmesi gereken zamanda gitti ondan önce bir sürü gol attı. Kötülüğü hak etmiyor

3. ?

kewelldan baska abartılan bi isim gelmedi şimdilik aklıma. onu da anlayabiliyorum gerçi kewell transferine kadar taraftar o tip bi transfere açtı resmen.
onun etkisi büyük
edit. olay öyle bi hale gelmiştiki adam giderken muhabbet buradaydı heralde "sana bi şampiyonluk armağan edemedik be kewell" deniyordu

reyz bu golde ne tepki verdin :asd:

Üst Alt