İzlediğiniz Filmler, Görüşleriniz ve Önerileriniz (ARŞİV) - Sayfa 333 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
lisan özürlü olduğumdan macburen mecburiyetten..;D
Sadece milli olabilmek için yerli yapımları dublajsız, orj. izlemeye gayret ederim..:ka:

Lisan bilip bilmemekle alakası yok ki Türkçe altyazılı da her türlü daha iyi. Dublaj duyguyu, atmosferi, kaliteyi çok olumsuz etkiliyor ne kadar iyi yapılırsa yapılsın. Altyazıyı takip etmekte sıkıntı yaşıyorum diyorsan da alışıyorsun zaten zamanla fark edilmiyor bile..

Lisan bilip bilmemekle alakası yok ki Türkçe altyazılı da her türlü daha iyi. Dublaj duyguyu, atmosferi, kaliteyi çok olumsuz etkiliyor ne kadar iyi yapılırsa yapılsın. Altyazıyı takip etmekte sıkıntı yaşıyorum diyorsan da alışıyorsun zaten zamanla fark edilmiyor bile..
Altyazı için de konsantrasyon gerekir. Konsantrasyon içinde sakin kafa... Onuda her zaman hazır bulmak zor.
Kafa dağıtmak için bas yürü dublajla otobanda...

Orijinalin en büyük avantajı soundtracklardı, artık sistem de değişti orijinal müziklerle uğraşmadan/dokunmadan da dublaj montajı yapılabiliyor..

Altyazı ilk kez izleyenler için gerektirebilir belki bilemem de bi süre sonra konsantrasyon gerektirmiyor hiç açıkçası. Tercih meselesi tabi..
Altyazılı film/diziler en çok lisan geliştirme ve lisan şivesi oluşturma konusunda aşırı derecede faydalı.
Lisan konusunda öğrenmek için olmaktan ziyade, eksiği tamamlama ihtiyacı olanlara kesinlikle altyazılı izlesin derim.
Özel kurs alıyormuş gibi faydasını görebilirler...

Ayrıca dün gece de Annihilation'ı izledim onu da çok beğendim. Bu film metafor ve teori üzerine kurulmuş biraz, herkese hitap etmeyebilir.

Aniquilación (2018) - IMDb

Yeni izledim. Hawkins in kuramsal teorilerinin filme alımış hali gibi.
Hadi lan sende, noluyo dememek için aklınızın takozunu kaldırmalısınız....
Ben beğendim 8+ çok rahat eder bence..

Ama tabii ki zevkler ve renkler meselesi...

1539064641017.png

Büyük beklentiye girmeden izlenebilecek bir gerilim filmi..6/10

1539064703899.png

Bol diyaloglu temposu düşük bir polisiye film..Merak unsurunu devamlı canlı tutuyor 2 saat benim için uzun bir süre üstelik aksiyon da yok ama nedense hiç sıkılmadım..Özellikle seri katil vakalarını araştıran polisiye filmleri seviyorsanız keyif alacağınızı düşünüyorum.. 7.5/10

İzlediğim son 6 film:
-no country for old men
-memories of murder
-madeo
-godfather 3
-godfather 2
-godfather

Lezzetli bir film zevkim var yau

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt