İzlediğiniz Filmler, Görüşleriniz ve Önerileriniz (ARŞİV) - Sayfa 533 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
13. savaşçı filmini sinemada izlemiştim. baya kotu filmdi yav. araplar, vikingler falan derken yaratıklar da turk mu cıkacak diye dalga gectigimizi hatırlıyorum.

banderas'ın viking dilini dinleyerek ogrendigi sahne, viking kılıcının arap kılıcına dönüştüğü sahne, savaş öncesi herkesin kendi tanrısına dua ettigi sahne falan eglenceliydi ama.

bende sinemada izlemistim. kanimca filmler genel anlamda sinemada izlemekle keyfi ayri cikiyor.
*elbette onceki mesajlarimda da vurguladigim gibi ; gorecelii bir durum. *ben kitabindan dolayi filmden de keyif almistim. - genel anlamda gise-de bekleneni veremedi elbette. bence kitap cok cok iyi,,,tekrardan tavsiye ederim.
filmde bazi yerler degistirilmis ,eklenmis vs, < > kitabi tam olarak adapte edememisler nedense, malesef....
-filmde one cikanlar benim adima; sanki organik cgi dan bagimsiz vurdu kirdi versuslar, bolca kilic kalkan , atlar, yagmur,sis ates.... yonetmen kanimca bunlari fena harmanlamamis...mitolojik,mistik bir havasi vardi...

*oyunculardan ozellikle banderas karizmasi - bu tur filmlerde daha cok belli oluyor,,o donemler kanimca en iyi donemleri idi kendisi ozelinde...omar sherif keza filme kalite katmis. filmin hollywood kiliselerine fazlaca yer vermemesi de ayri dikkat cekici kendi ozelinde.
*az bilinen oyuncularda kendilerine verilen gorevi yapmislar gibi bence. filmde olmamis durum ; produksiyonda baslangicta olan anlasmazliklar < yazar,yonetmen,yapimci ucgeni ozelinde,,filmin bazi yonlerden degistirilmesine,kirpilmasina vs sebebiyet vermis bazi yerlerde okuduklarima gore... diger turlu problemsiz sekliyle de gormek isterdim sahsen.

araplar(banderas/nami_diger ahmad ibn fadlan) vs viking karsilasmasi kanimca absurd degil,..(tarafim adina kitap uzerinden gidersek sayet) ,... filmdeki konuda da spoilden bagimsiz;
banderas'in yanlis kadina asik olmasi akabinde sultan tarafindan elci olarak diplomatik gorevlendirilmesi ve kervan yolculuk evresinde vikinglere denk gelmesi......derken olaylar gelisir...

*yanilmiyorsam,hatirladigim ; banderas karakteri hikayede ; zeki,kulturlu,saygili,okumasi yazmasi,adabi vs birey,, vikinler ise yasam tarzlari yeme icme kadin, uslup, vsvs daha farkli ...iki farkli uc gibi... * banderasa ilk basta garip geliyor bu durum,zamanla birbirlerini anliyorlar ...

ciktigi yil ve donem bazli ,begendigim filmler arasinda idi.
bu tarz mitolojik,mistik ,macera,fantazi vs nin karisimi viking doneli filmlere ayri bir toleransim var ozellikle kitap bazli olanlara.....

ps;

*dedigin sahneler dikkat cekici anlarindan filme dair, bence de.
ozellikle dilini dinleyerek ogrenme sahnesini bir kac sinema guru sitelerinde de o donemler denk gelmistim.

selamlar,

bilimkurgu/gizem/gerilim turunde bir deneme. temposu biraz yavas, hikaye de pek orijinal sayılmaz ama yine de guzel film olmus.

filmin cozuldugu sekans icin gunluk okuma klişesi yerine daha iyi bir yöntem bulunabilirmiş.

Ekli dosyayı görüntüle 135455

oneri icin tesekkurler sevgili ekin.
ilgi cekici bir hikayesi var gibi...

salt bilim kurgu ozelinde, izlemediysen goz atmani istedigim;
surrogates(2009) .bruce willis filmi.

gerci , film genel anlamda daha iyi olabilirmis - hikayedeki diger karakterlerinde derinligine gecis yapilsaydi. bence.
yine de hikaye olarak hosuma gitmisti.bruce performansi da etkileyici idi.

Dün manitayla 'hitmans bodyguard' izledim, iyiydi. Ikimizde beğendik.

7.5/10

Şimdi 2. Bölüm olan 'hitmans wifes bodyguard' için sözleştik

SM-G975F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

bende oldukca begenmistim. cok iyi bir secim yapmissiniz kanimca.
2. izlemedim. izlemeyi dusunuyorum.

*filmdeki iceceklerden ekrana gelenler arasinda ''gin'' < ; > basrol oyuncularindan *ryan reynolds'un ortagi oldugu marka... >
< ; kafasinda sise patlatiliyor sanirim 2.bolumde. o sahnedeki gin sise markasi.

filmin cast kurulumu oldukca guzel, sampiyonlar ligi gibi... en begendigim oyunculardan
*salma hayek(baba tarafindan lubnanli yanilmiyorsam), banderas , samuel ve gary oldman ustadlar ozellikle...

Bölümler birbirinden bağımsız üstat zimayı öneririm izleyebilirsin direkt.

onerin icin tesekkur ederim sevgili ahmet.

*ilk bolumunu bayagi begenmistim. ozellikle *yonetmen bazli uzun sure bekledigim bir yapim idi...
nedense bos bir zamanima denk getiremedim. ancak - en yakin zamanda izlemeyi dusunuyorum.

bu arada , anime seviyorsan,
* perfect blue (film) 1997 yapimi siddetle tavsiye ederim.
< orj dilinde,turkce altyazili oncelik onerim.

images

Gerilim, kurgu, sürükleyicilik vs. her şey tamam ama bir şeyler eksikti filmde.

6.0/10

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

@Deniz Kaya @Fatih Celik
2. filmi bence izlemeyin, ben de ilk filmi çok beğenmiştim ama 2. filmi izle-unut tarzı aksiyon filmlerini çok seven biri olarak bile beğenmedim. Uzun zamandır ilk defa bir filme ''zaman kaybı'' dedirtti yani.

Yine de siz bilirsiniz tabii.

*hikaye ve *kurgu edit ,cekim vs konusunda mi *zayiflik gozlemledin ?
oyuncular a sinif hemen hemen, tahminim oyunculuk bazli degildir.. ?

bu arada heyecan-gerilim - dram soslu ilk ciktiginda vakti zamaninda izledigimde konusunu ve oyunculuklari begendigim *bug(2006) ... bir iki mekanda geciyordu film hafizam yaniltmiyorsa...
spoil vermiyeyim ilginc bir hikayesi var. basrollerden michael shannon yine muthis bir performans sergilemisti.
kadin basrol ashley judd keza cok iyi oyunculuk performansa imza atmisti....

dipnot; filmin yonetmeni *william fruedkin , su meshur *exorcist (1973) filminide yoneten ustad.
klasik yonetmen william filmlerinden ayrik - farkli bir tadi ve hikayesi olan turde bir film...

puanim 6,5 oyunculuklardan dolayi 7 yapabilirim.

Hostel tarzı film önerisi alalım.
benzer tarz filmler bolca mevcut.

fakat kalite citasi baz alindiginda secicilik onem arz ediyor gorusundeyim.

hostel'i sevenler, wrong turn veya hill have eyes serilerini begenebilir... goreceli bir durum.

ben bir onceki sayfada onerdigim filmi tavsiye ederim yinelemek adina...
incident in a ghostland... daha iyi bir yonetmenlik ve oyunculuk performansi oldugunu dusunuyorum bahsini ettigim film ozelinde...

tarz olarak nokta atisi ise hostel tarzda yine ayni yonetmenin elinden cikma ; green inferno.

hostel'i de green inferno'yu da sahsen cok begenmemistim.

gore, slash ,torture vbg turu filmler de, hikaye,kurgu,oyunculuk,cekim ,edit vs onemli - sahsen bu tur filmleri izlemek istersem. < ; bu gibi noktalarda zayiflik gozlemledigimde film kendisine cekimi kaybediyor benim adima...

misal , ghostland filminden cok memnun kalmistim bu minvalde.

mutlaka izlenmesini tavsiye ettigim bir film.

dan stevens basrol kardesimiz karizmatik ,enigmatik tarziyla film boyunca iyi bir performans sergiliyor...
kadin basrol ise safligini iyi yansitan yetenekli oyunculuk sergileyen son donemin begendigim kendi jenerasyonu ozelindeki maika monroe...

*film kimi yonlerden 80ler nostaljisi havasini veriyor,
arthouse vari renk secimleri kamera acilari, kostumler, ve de + olarak muziklerin 80 retro dance elektronik karisiminda muthis bir soundtrack'a da sahip oldugunu dusunuyorum.
vidyo klip gibi film benim adima.....

yonetmeni ise korku filmleri ile bilinen bir yonetmen,vhs serileri, you are next gibi gibi filmler misal.
tur olarak farkli bir film the guest.
daha cok aksiyon gerilim gizem karmasinda ; konusu , cekimleri , yonetmenlik, oyunculuk ve muzikleri ile cok begendigim bir film.

izleyenler umarim memnun kalir.

Son düzenleme:

mutlaka izlenmesini tavsiye ettigim bir film.

dan stevens basrol kardesimiz karizmatik ,enigmatik tarziyla film boyunca iyi bir performans sergiliyor...
kadin basrol ise safligini iyi yansitan yetenekli oyunculuk sergileyen son donemin begendigim kendi jenerasyonu ozelindeki maika monroe...

*film kimi yonlerden 80ler nostaljisi havasini veriyor,
arthouse vari renk secimleri kamera acilari, kostumler, ve de + olarak muziklerin 80 retro dance elektronik karisiminda muthis bir soundtrack'a da sahip oldugunu dusunuyorum.
vidyo klip gibi film benim adima.....

yonetmeni ise korku filmleri ile bilinen bir yonetmen,vhs serileri, you are next gibi gibi filmler misal.
tur olarak farkli bir film the guest.
daha cok aksiyon gerilim gizem karmasinda ; konusu , cekimleri , yonetmenlik, oyunculuk ve muzikleri ile cok begendigim bir film.

izleyenler umarim memnun kalir.

The gifti izledin mi reis o da çok iyidir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt