İzlediğiniz Filmler, Görüşleriniz ve Önerileriniz (ARŞİV) - Sayfa 537 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
izledim. aksiyon sahneleri cok iyiydi ozellikle yakın dovusler. onun dısında tatsız. senaryosuz saf aksiyon olsa rahatsız etmez ama bunda sanki karmasık bir hikaye kurmaya calısmıslar da olmamıs gibi. kimin neyi niye yaptıgı belli degil, diyaloglar cok yapay, falan filan.
Bu tür filmlerde hikayeye filan fazla onem vermiyorum. Yeter ki epey dandik olmasin yeter. Aksiyonu iyi olduktan sonra onemli degil. Gerci aksiyonu da oyle super degildi ama idare etti.

Onlari da izledim ama bu sanki daha iyi gibiydi. Bildigin kan banyosuydu ama yine o Asya abartisini yapmadan duramamislar.

bir kac sayfa once - asagidaki filmi onermis idim.

son donemde izleyipte cok begendigim asya menseli aksiyon tandansli filmdi...
filmin yonetmeni ve yazari ayni kisi ; timo tjahjanto nun - cok iyi bir is cikardigini dusunuyorum bu film ozelinde.

begeni / begenmeme elbette goreceli bir durum.

Onlari da izledim ama bu sanki daha iyi gibiydi. Bildigin kan banyosuydu ama yine o Asya abartisini yapmadan duramamislar.
Raid, özellikle 2.sinden hic bir aksiyon filmi iyi olamaz ya ancak o kadar olur,,headshot veya night comes for us yavruları gibi daha çok..2.filmdeki sırf o hapiste, çamurda debelendikleri sahne bu iki filme bedel bence..

GM1900 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Evet, dun gece bunu izledim.

bu bolgeden aksiyon disinda ilginc korku filmleri de cikmaya basladi son donemde.
genel de japon,kore sinemasi korku turunde 'asya bolgesinde tepedeler , fakat endonezya,hindistan,tayland,iran vs son donemde ses getiren filmlere imza atiyorlar asya sinema kalibresi ozelinde...

misal, iranli yonetmen cektigi ilk filmdi yanilmiyorsam- bayagi ses getirmisti;
*under the shadow. korku filmi.
kore sinemasindan son donem de yine ; the wailing.

birde, bio havasinda bir film izlemistim(eski sayfalardan birine eklemistim,ismi aklima suan gelmiyor). gercek hayattan alinti , ingiliz bir boksor'un asya bolgesinde-tayland'di sanirim yasadigi trajik drami, bayagi ses getirici sekilde ekrana yansitilmisti.... empati havasinda izleyince farkli bir havaya girilebilecek bir turde filmdi.
spoiler vermiyeyim, kalite olarak a sinif bir film degildi kanimca, doku bio tarz havasi aldim. gercek hapishane ve gercek mahkumlarin oynatildigini okumustum, yanilmiyorsam. agir sahneler mevcut, her anlamda.
ek olarak ; vucut ,yuz vs dovme cizimleri, filmde keza canli olarak dovme ciziliyor, farkli bir tarz dovme cesidi...

< ; bu tur hikayeler gercek hayatta farkli konu bazli cokca yasaniyor, kimi filme uyarlaniyor kimi gazete vs koselerinde haber olarak kaliyor vs...

ps;

korku turunde en son izleyip begendigim film, bir onceki sayfada ekledigim , a classic horror story .

@Alim Aslan

benzer tur olmasa da, su iki filmin cekimleri ve oyunculuklarini basarili bulmustum ;

Labirenti izledim diğerini izlemedim T.ederim üstadım şu anda arayıp buldum izleyeceğim.Yalniz bu bölümü yeni keşfettim nacizane kendimi iyi bir izleyici olarak adlandirirdim ancak biraz geriye gidince kendimi Sabri sizi Messi olarak gördüm.İzlediginiz filmlerin bir kısmını izleyen biri olarak önerilerinize ve film konusundaki çözümlemelerinize hayran kaldım.Profesyonel bir meslek yapiyorsunuzdur umarım bu konuda.👃👃👃👃👏👏👏

bu bolgeden aksiyon disinda ilginc korku filmleri de cikmaya basladi son donemde.
genel de japon,kore sinemasi korku turunde 'asya bolgesinde tepedeler , fakat endonezya,hindistan,tayland,iran vs son donemde ses getiren filmlere imza atiyorlar asya sinema kalibresi ozelinde...

misal, iranli yonetmen cektigi ilk filmdi yanilmiyorsam- bayagi ses getirmisti;
*under the shadow. korku filmi.
kore sinemasindan son donem de yine ; the wailing.

birde, bio havasinda bir film izlemistim(eski sayfalardan birine eklemistim,ismi aklima suan gelmiyor). gercek hayattan alinti , ingiliz bir boksor'un asya bolgesinde-tayland'di sanirim yasadigi trajik drami, bayagi ses getirici sekilde ekrana yansitilmisti.... empati havasinda izleyince farkli bir havaya girilebilecek bir turde filmdi.
spoiler vermiyeyim, kalite olarak a sinif bir film degildi kanimca, doku bio tarz havasi aldim. gercek hapishane ve gercek mahkumlarin oynatildigini okumustum, yanilmiyorsam. agir sahneler mevcut, her anlamda.
ek olarak ; vucut ,yuz vs dovme cizimleri, filmde keza canli olarak dovme ciziliyor, farkli bir tarz dovme cesidi...

< ; bu tur hikayeler gercek hayatta farkli konu bazli cokca yasaniyor, kimi filme uyarlaniyor kimi gazete vs koselerinde haber olarak kaliyor vs...

ps;

korku turunde en son izleyip begendigim film, bir onceki sayfada ekledigim , a classic horror story .
Evet, o Tayland filmi listemdeydi ama firsat bulamamistim. Suan 1 dizi ve 1 film listemde. 3. olarak onu alacagim.

Labirenti izledim diğerini izlemedim T.ederim üstadım şu anda arayıp buldum izleyeceğim.Yalniz bu bölümü yeni keşfettim nacizane kendimi iyi bir izleyici olarak adlandirirdim ancak biraz geriye gidince kendimi Sabri sizi Messi olarak gördüm.İzlediginiz filmlerin bir kısmını izleyen biri olarak önerilerinize ve film konusundaki çözümlemelerinize hayran kaldım.Profesyonel bir meslek yapiyorsunuzdur umarım bu konuda.👃👃👃👃👏👏👏

sevgili alim,
oncelikle sahsima yonelik 'degerli ince gorusun icin 'yurekten tesekkur ediyorum.

tam olarak cesitlilik babinda tarz/genre - ne tur filmlerden hoslaniyorsun - turleri belirtirsen
'nacizane olarak turler ozelinde oneriler yapmak isterim.
*bu arada , ustte ekledigin iki filmi de izlemistim. ozellikle *baska semtin cocuklari 'hikaye olarak samimi bir anlatimi vardi,. oyunculardan ertan saban ve ismail hacioglu -kendi jenerasyonlarinda begendigim oyuncular arasinda.

ps;

hp lovecraft dunyasini seviyorsan,
karanlik korku(noir horror) turunde *dagon(2001) filmini onerebilirim. dort dortluk bir film benim adima...malesef hak ettigi puani almayan kult yapimlardan...
konusu , ambiansi,cekimler,muzikler ozelinde 'hikaye de gecen ispanyol adasi nin gizemli canlilari , baskin,gizli, karanlik ,sisli,bolca yagmurlu kareleri ile ' filmi izleyene kabus mu gercek mi havasini cok iyi yansitiyor...

konuyu kisaca ozetlersem filme yonelik;
yatlariyla kaza yapan bir cift , en yakin ada dan yardim istiyorlar, derken olaylar gelisir...

( filmdeki hikaye ozelinde son olarak demek istedigim ; ender bir hikaye oldugunu dusunuyorum. ki, lovecraft dunyasindaki kisa hikayeler bir cok kez filmlere yansiltilmisti bu filmden once ve sonra,,, benim adima en iyi adapte hikayeyi bu film yapmisti *lovecraft dunyasina sadik kalinma ve atmosferi yansitma adina) .

bu tur filmlere ilgili degilsen-de, yakinlarindan izlemek/bu turu isteyenlere onerebilirsin istersen.

selamlar,

Evet, o Tayland filmi listemdeydi ama firsat bulamamistim. Suan 1 dizi ve 1 film listemde. 3. olarak onu alacagim.
*boksor filminde mustehsen sahneler mevcut.(erkek hapishanesi ozelinde).
keza , siddet sahneleri de rahatsiz edici olabilir. rahatsiz edici turde bir anlatim tarzi var, asiri organik bir uslupta, izleyeni fazlaca geren bir film kisaca....

goreceli bir durum. *empati baglaminda bakildiginda farkli bir havaya sokabilir izleyeni.< ;>gercek oldugunu hatirladikca.

ps:

genel basliga donersek, nacizane bugunku onerilerimde *kult efsaneye deginmeden olmazdi ;

*the elephant man/fil adam.(1980)
*siyah beyaz cekimli bir film. uzun yillar once izlemistim.kendi adima etkisinde kaldigim filmlerdendir.
*gercek bir hikayeden alinti , > *david lynch ustanin kanimca tepe filmlerinde basa oynayacak kalitede yonetim ve muthis oyunculuklarla bezeli bir bas yapit....
*klasik muzigin efsane eserlerinden olan ; * adagio for strings(samuel barber) parcasi 'filmin uzerinden uzun seneler gecse de iz birakir....
ayrica, *anthony hopkins'i siyah beyaz cekimli bir filmde izlemek ayri bir keyifti.

Nazi içerikli filmlere oldukca düşkün birisiyim.2.dünya savaşı ile ilgili filmleri izlemek hoşuma gidiyor.Çöküş,piyanist,schindlerin listesi,gibi filmleri severek izledim.Yani bu kalitede olmasa da çok bilinmeyen bu tarz filmleri izleyip öneride bulunabilecek arkadaş var ise memnun olurum.Ancak Fury gibi filmler değilde hani herkesin bi haber olduğu gereken değeri görmemiş filmlerden bahsediyorum.Yoksa 20 civarı bu temalı filmleri izledim.Belki gözden kacirdiklarim vardır .
Das Boat

Bugüne kadar neden izlemedim bilmiyorum ama Alien harika bir seri olmuş. Özellikle 2.filmi başka bir seviye olmuş. Bununla bağlantılı olarak Prometheus’u da izledim,izlenebilir oda. Sadece alien covenant beklediğimden kötü çıktı.

Ustad, hic bir siddet filmi beni rahatsiz etmez. Aksine bayilirim :)
elbette bu konu da *goreceli sevgili halil.
misal , salt korku filminde veya aksiyon/savas/dram vs tur filmlerde siddet/gore/snuff/torture vs vs filmine gore kullaniliyor 'turleri ozelinde konusu baglaminda...

bu bahsini ettigimiz *boksor'un gercek hikayesi temali filmde, kullanilan mekan ve figuranlar gercek mahkum,yanilmiyorsam. bu da ilginc bir hava katiyor izleyene...

mesaja genel anlamda donecek olursak,
*salt bu filmdeki siddet sahnelerine yonelik ,yine de uyariyi eklemek istedim nacizane.

*diger yandan basta da dedigim gibi, filmlerin turleri/genreleri ozelinde, misal hostel serisi,saw serisi torture sinifinda bir bakis acisinda kanimca.

*eskilerin zombi ,vampirli,kurt adam vs filmlerinde genelde *slash/slasher nokta baz alinirdi.ozellikle 80ler ve sonrasi...
hafifti kimine gore,...

zamanla kalite anlaminda ,cekim ,makyaj, bilgisayar dijital vs isin icine fazla girince hayal gucu ile beraber > ucu acik bir yola girdi > sinema sektorunde > ustte bahsettigim turler icerisindeki -kullanilan doneler(gore,toruture vsvsvs) .

bu arada ,
son donemde begendigim korku filmleri arasinda olan(baslikta daha once deginmistim) ghostland,
yonetmenin meshur *martyrs filmi ile kiyaslarsam dozaj olarak cok farkli dunyalar...
ghostland salt korku turunde kisitli kalmamasindan dolayi ,genel toplamda kendince avantaji oldugunu dusunuyorum. *ghostland'in dram yonu -filmi salt korku filmi olmaktan ayirmis bir bakima, kanimca bu da kimi sahneleri izlerken empati yapmayi kolaylastiriyor kimi izleyiciye... ozellikle korku filminde empati kolay olmuyor. basrol sevilip benimsenip benimsenmemesi ozelinde.

diger yandan,
*martyrs'in uslubu konuyu ele alisi - kendisini ve filmde gecen *ana konunun < ; > *aci ile ilisilik oldugunu izleyiciye izletirken-aciyi ekrandan izletene de rahatsiz edercesine aksettiren bir ambiansi ve havasi vardi. *yonetmen keskin cizgilerde yurumus idi bir bakima.... fazla cesaret isteyen turde bir film kanimca.
her bunyeye gitmeyecegini dusundugum tarzda bir yapim.

* ghostland yine *dagon gibi bir *lovecraft dunyasi temasi havasini veren bir yapim. son donemde cikan konusu olarak ezber olmayan ilginc bir filmdi... mutlak onerdigim filmler arasindadir dagon.

son olarak,
hem ghostland hem martyrs - yonetmen pascal'in ses getiren yapimlarindandi... ikisi de farkli bir tat sunuyor izleyene...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt