İzlediğiniz Filmler, Görüşleriniz ve Önerileriniz (ARŞİV) - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
ozkGlm.jpg

gece gece icimi isitan anime oldu
yaratiklar cok sevimliydi yav baya keyifle izledim

5 centimètres par seconde (2007) - IMDb

Konusu şu anki ruh halime yakın olduğundan bayağı hoşuma gitti. Çizimlere söylecek bir şey yok zaten en ince ayrıntılarına kadar harika yapmış.

sonu cok aci ve vurucu ya ;(

22_Jump_Street_Poster.jpg

ilkine oranla daha az güldüm belki de beklentilerimi yüksek tuttuğum içindir bilemem ama genel olarak eğlenceli bir film ve devamını merakla bekliyorum :)

dabbe-5-zehr-i-cin-1407358835.jpg

dabbe serisinde sadece bir cin vakasını izlemiştim ve baya beğenmiştim senaryo kurgu felan baya sürüklemişti beni zehri cinide sinemada izledim ve gerçekten çok hoşuma gitti genel olarak sesler korkutuyor felan ama kurgu ve işleyişi çok iyi sonuda çok enteresan bitti

Three-Colours-Trilogy.jpg

meshur "3 renk" üclemesini izledim gectigimiz bir kac gün icinde.

mavi: o kadar bayikti ki sonunu zor getirdim. hikaye bir an bile sarmadi.

beyaz: üclemenin en iyisiydi bana göre. dibe vurmus bir adamin hayata tekrar tirmanisini kara mizah iceren bir dille anlatiyor. akiciligiyla, finaliyle ve en önemlisi güzeller güzeli julie delpy'siyle dört dörtlük bir filmdi.

kirmizi: "beyaz" kadar üstün olmasada, hikaye nereye baglanacak diye merak ettiriyor insani izlerken. diyalog agirlikli bir film ama gayet hostu. konunun uzmani degilim gerci ama iclerinde en cok sanatsal sembollerle bezenmis ve göndermelerle dolu olani buydu sanirim.

Son düzenleme:
VyDm2y.jpg

son zamanlarda bu kadar sicak ve samimi film izlememistim
keske hic bitmeseydi dedigim filmlerden biri
hafiften intouchables tadi var

Son düzenleme:
Three-Colours-Trilogy.jpg

meshur "3 renk" üclemesini izledim gectigimiz bir kac gün icinde.

mavi: o kadar bayikti ki sonunu zor getirdim. hikaye bir an bile sarmadi.

beyaz: üclemenin en iyisiydi bana göre. dibe vurmus bir adamin hayata tekrar tirmanisini kara mizah iceren bir dille anlatiyor. akiciligiyla, finaliyle ve en önemlisi güzeller güzeli julie delpy'siyle dört dörtlük bir filmdi.

kirmizi: "beyaz" kadar üstün olmasada, hikaye nereye baglanacak diye merak ettiriyor insani izlerken. diyalog agirlikli bir film ama gayet hostu. konunun uzmani degilim gerci ama iclerinde en cok sanatsal sembollerle bezenmis ve göndermelerle dolu olani buydu sanirim.

"Mavi" çok iyidir aslında,serinin "Kırmızı" ile birlikte en güçlü halkası kabul edilir hatta...Beni oldukça etkilemişti ilk izlenimimde. Misal orada Juliette Binoche'un duvarlara parmaklarını sürttüğü bir sahne vardır ki çok acı çekmesine rağmen sesini çıkarmaz. Çünkü içi ağlıyordur ve bunu dışa vuramıyordur,henüz özgürleşememiştir. Melankoli ve kaotik bir ortamın olması sanırım negatif etki yaratmış..Ama kazadan sonra kadının en baştan başlama durumu da ancak böyle bir ortamda anlatılır...Ayrıca seride her filme özgü renklerin en yoğun ve en iyi kullanıldığı filmdir kanımca.Mavi, Fransız bayrağında "özgürlük" temasını işler ve kadının hayat mücadelesinde ayakta kalması,eşinin birlikte olduğu kadını affetmesi,besteye devam ederek hayata tutunması bir tür özgürleşmedir. Bir nevi Fransız Devrimi'ni gerçekleştirmiştir kendi içindeki tabuları yıkarak.

"Beyaz" özümsenmesi en kolay ve mizahın bol olduğu film seride. Bu yüzden çoğu kişi en çok bu filmi beğenir. Orada aslında kapitalizm-sosyalizm savaşını, kişiler arasındaki çatışma olarak verir. Nitekim Polonya o zamanlar bu iki sistemin savaş alanıydı.Kapitalizm ve Sosyalizm kadın ve erkek gibi ayrıdır birbirinden....Alt metinde anlatılmak istenen budur. Fransa'da sosyalizm temelli insan,Polonya'da kapitalizmi yenmek için kapitalist oluyor. Beyaz, Fransız bayrağında "eşitliğin" sembolüdür ve filmde zamanla herşey bu şekilde eşitlenir...Ayrıca dava konusu "iktidarsızlık" ile mahkeme salonundaki altlık-üstlük ilişkisi manidar. Kadın-erkek eşitsizliği ile aslında kapitalizm-sosyalizm savaşını konu alıyor. Heryerde "eşitlik" temasına göndermelerde bulunuyor.

"Kırmızı" için ne dense az...Müthiş bir sinematografi ve kurgu..Zincirlerin her yerde birleştirilmesi vb. İlk izlediğimde havada kalmıştı birçok şey, ama 2. izlenimimde hayran kalmıştım diyebilirim.Zira bunda Trt 2'nin yayın hatasının da etkisi var, 2. film olarak göstermişti Kırmızı'yı o zamanlar "Dünya Sinemaları" kuşağında. Irena Jacob, Kieslowski'nin aslında resmi olmayan 4'lemesinin ilk kadın oyuncusuydu ve seriyi onla bitirdi. Kırmızı "kardeşlik" simgesidir...Yaşlı kadın figürüne burada yardım edilerek aslında kardeşliğe vurgu yapılır.

Bu seriden önce aslında "Veronique'nın İkili Yaşamı" izlenmeli. Mavi-Beyaz-Kırmızı'dan önce "Yeşil" vardı...Nitekim Üç Renk üçlemesindeki "yaşlı kadın" figürünün başlangıcı buradadır. Ve belki hepsinden daha iyidir bu film. Ha bir de Dekalog serisi tabii ki. "A Short Film About Love","A Short Film About Killing"i de kısaca içinde barındıran muazzam seri..

Son düzenleme:
eyvallah abi, bilgilendirici bir yazi olmus:) "beyaz"daki alt metini farketmemistim acikcasi.

Olabilir normal,çok açık filmler değiller zaten, defalarca izlenip keşfedilesi yapıları var..."Veronique'nın İkili Yaşamı"nı kesinlikle izle bunların üstüne bence(izlemediysen tabii). Gerçi ilk baştan izleseydin daha iyiydi,görsem uyarımı yapardım zira :)

İzledigimiz Dizi:Aşk-ı Memnu
Görüşlerimiz;

Behlul ile Bihter arasinda gecmektedir.Behlul Adnan Beyin uvey oğludur. Adnan Bey Bihterle evlenir.Behlul üvey amcasi Adnan Bey'in karisiyla iliski yasar.Adnan Bey Behlulun Bihterle aşk yasadiginin farkina varamaz.Aradan uzun yilllar gecer Behlul Bihteri kandirir bihterle iliskisi sona ermesini ister ve Behlul Adnan Beyin kiziyla evlenmek ister.Adnan Bey Behlul ile Bihterin iliski yasadigini öğrenir.Bihter Telefonla Behlule intihar edecegini soyler.Adnan Bey Koşa koşa Bihterin yanina gider oradan Behlule "Sen benim oğlumdun" der.Bihter kendini silahla vurur.Behlulde kacar.Olay burada bitiyor.Aşki anlatan bir dizidir :D

22_Jump_Street_Poster.jpg

ilkine oranla daha az güldüm belki de beklentilerimi yüksek tuttuğum içindir bilemem ama genel olarak eğlenceli bir film ve devamını merakla bekliyorum :)

dabbe serisinde sadece bir cin vakasını izlemiştim ve baya beğenmiştim senaryo kurgu felan baya sürüklemişti beni zehri cinide sinemada izledim ve gerçekten çok hoşuma gitti genel olarak sesler korkutuyor felan ama kurgu ve işleyişi çok iyi sonuda çok enteresan bitti

22 biraz uzun sürdü bence.

Harry Potter 5 Zümrüdüanka Yoldaşlığı

Harry Potter 6 Melez Prens
Harry Potter ve Ölüm Yadigarları Bölüm 1
Harry Potter ve Ölüm Yadigarları Bölüm 2

Bunları da izleyerek sonunda tüm seriyi bitirdim:) Bazı bölümler daha çok hoşuma gitsede genel anlamda iyiydi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt