İzlediğiniz Filmler, Görüşleriniz ve Önerileriniz (ARŞİV) - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
direk 5 centimeters per seconda gec haci :D
orda bi de gercek yerlerden en ayrintisina kadar cizimler var
konusu zaten muazzam yine
adam cizsin sabaha kadar izlerim valla

:) bir önceki mesajında yazmistin o filmin ismini bende biraz önce indirdim onu en yakin zamanda izlerim artik. Aynen cizimler muhtesemdi bunda da öyledir herhalde:) en ince ayrintisina kadar dusunup çizmiş adam.

★★★》☆

:) bir önceki mesajında yazmistin o filmin ismini bende biraz önce indirdim onu en yakin zamanda izlerim artik. Aynen cizimler muhtesemdi bunda da öyledir herhalde:) en ince ayrintisina kadar dusunup çizmiş adam.

★★★》☆

spirited awayden sonra en sevdigim anime o benim
cok sade ama bir o kadar da gercek bir hikayesi var
bazi yerlerde sanki gecmisteki kendi hayatimdan kareler izliyormus gibi hissederim hep
hüzünleniyor insan ister istemez
tam bir basyapit

pek yakındaya gittim bu akşam

cem yılmazın her şey çok güzel olacaktan sonraki en iyi filmi olmuş

ama cem yılmazın zorlama oyunculuğu berbat ve ötesi idi

spirited awayden sonra en sevdigim anime o benim
cok sade ama bir o kadar da gercek bir hikayesi var
bazi yerlerde sanki gecmisteki kendi hayatimdan kareler izliyormus gibi hissederim hep
hüzünleniyor insan ister istemez
tam bir basyapit

5 centimeters per second'u izledikten sonra Spirited Away ile Hayao Miyazaki animelerinede başlangıç yaparım bu bahane ile. Uzun zamandır Miyazaki'nin animelerine başlamayı düşünüyordum fırsat olmuyordu bu anime ile girişi yaparız artık:D

5 centimeters per second'u izledikten sonra Spirited Away ile Hayao Miyazaki animelerinede başlangıç yaparım bu bahane ile. Uzun zamandır Miyazaki'nin animelerine başlamayı düşünüyordum fırsat olmuyordu bu anime ile girişi yaparız artık:D

miyazakiyi de bitirdikten sonra bi de yetiskin animelere gecersin
ben is yerinde gecen gün arkadasa death notenun birkac bölümü izlettim adam hastasi oldu hemen :asd:

castle in the sky
ponyo
nausicaa
totoro
howls moving castle
princess mononoke
spirited away

miyazakinin filmlerine gecince bu siralama ile izle
en güzelini yani spirited awayi en sona birak
sonra bi de grave of the firefliesa bakarsin
o da cok iyi

Neco en iyilerini yazmış zaten ama Studio Ghibli'nin çoğu işi başarılıdır. Bir tane kedili vardı Cat Returns muydu, Kiki falan biraz daha kucuk kardesle izlenecek tadda. Ilklerden lupen III, like yesterday, porco rosso falan da es gecilmemeli.

Death Note dizisine denilecek laf yok zaten üzerine çok uzun yazmıştım. Uzun uzun tartışması yapılabilecek aşırı baglayici bir dizi.

-Tapatalk-

NBC popüler kültürde çok yer bulmuştur. Kızlar Jack'li çantalar falan takardi bir aralar. Ama ben kişisel olarak Corpse Bride i daha çok seviyorum.

"Soylesene, durmuş bir kalp kırılmaya devam edebilir mi?"

-Tapatalk-

Death Note dizisine denilecek laf yok zaten üzerine çok uzun yazmıştım. Uzun uzun tartışması yapılabilecek aşırı baglayici bir dizi.

-Tapatalk-

L öldükten sonra dizinin tadi kaçti bence.
En heyecanli anime dizilerden birisiydi, belki biliyorsundur ama Manga versiyonda, ekstra chapter yapmislar, Light-kun öldükten sonra ki dünya hakkinda

true-romance-poster.jpg

True Romance (1993) - IMDb

müthis filmdi valla, 2 saat su gibi gecti. bunca zaman ertelemekle hata etmisim.
tesadüf eseri bir bavul dolusu kokain bulan bir adam ve esinin basina gelen olaylar hakkinda kisaca. biraz road movie, bol kan, kokain ve ünlü oyuncu icerir.

Gone-Girl-Poster.jpg

https://www.imdb.com/title/tt2267998/

Ben Affleck'in karisi ortadan kayboluyor besinci evlilik yildonumlerinde. Evliliklerinde de sorunlari oldugu icin herkes Ben Affleck'ten suphelenmeye basliyor. Ben Affleck sucsuzlugunu kanitlamaya calisirken toplumun ve medyanin tutumu gosteriliyor filmde.

Cok bilindik bir hikaye gibi baslayip ilginc bir sekilde ilerleyen David Fincher filmi. Yonetmen David Fincher olunca klise olan kisim da baymiyor tabii. Begenmedigim tek nokta ilginc olan kismin biraz fazla ilginc yani gercekcilikten uzak olmasi. Notum 8/10

Pek Yakinda

Cem Yilmaz, her zaman bahsettigi Yesilcam tutkusunu sahneye dokerek, klise tabirle bir saygi durusunda bulunmus. Bunu yaparken aleni ve ortulu gondermelerin yani sira, sektorun sorunlarini, guzelliklerini, iki yuzluluklerini de gostermis.

Film, Hokkabaz'a az bir doz daha mizah katilmis seviyede. Bununla birlikte filmin kurgusunda bazi problemler mevcut. Yani Cem Yilmaz, cok fazla sey anlatmak isteyip sigdiramamis gibi geldi bana. Konu surekli oradan oraya geciyor ve yer yer kopuyor.

Ek olarak bu kadar film izlememe ragmen benim de gozden kacirdigim sonradan okuyunca ayildigim pek cok gonderme var. Buna Cem'in kendi filmerine ve gosterilerine yaptigi gondermeleri de eklersek, Turk sinemasina hakim olmayan biri icin zor film diyebiliriz. En basiti Cem Yilmaz, seyircilerin tamaminin Eskiya ve Hersey Cok Guzel Olacak'i izledigini varsaymis.

Urun yerlestirmenin abarti olduguna katilsam da yedirilmis bir sekil. Bu konuda kendini de elestirmekten kacmamasi guzel. Bazen de uymamis ama. O yuzden pepsi sahnesi ne kadar iyiyse, turkcell sahnesi de o kadar emanet durmus.

Adeta surpriz oyuncu yagmuru var, bir sure sonra seker cikolata izleyen cocuga donuyorsunuz. Nurgul Yesilcay, Mazhar Alanson, Yilmaz Erdogan bir anda cikip yuzumuzu gulumsetti. Sunay Akin sahnesine ise bir hayrani olarak bayildim.

Filmin begenmedigim bir noktasi Suat gibi gereksiz bir karaktere final kisimlarda haddinden fazla yer verilmesi. Onun yerine oldugunda gayet etkili olan baba ogul sahneleri artirilabilirmis.

Ozellikle Yesilcam severlerin bayilacagi bir film oldugu belli. Cem Yilmaz varmis gidelim de gulelimciler ise hayal kirikligina ugrayacaklar.

Deep Thought cihazından gönderildi.

PHB0LWdcZjyjEK_1_m.jpg

Moonrise Kingdom (2012) - IMDb

acikcasi pek sarmadi beni. hikaye biraz sade olmus sanki. kötülemek icin söylemiyorum ama bariz sekilde cocuk filmi.
mesela ayni yönetmenin "grand budapest hotel" filmini daha cok begenmistim. bir sürükleyicilik vardi en azindan. bunda ise görsel kalite (mekanlar, kamera kullanimi) disinda olumlu birsey bulamadim.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt