İzlediğiniz Filmler, Görüşleriniz ve Önerileriniz - Sayfa 97 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

İzlediğiniz Filmler, Görüşleriniz ve Önerileriniz

hapishane severiz

4b62f077-c8fa-4484-a024-f80e2c99072e.jpg

@Vasfi Vural ,

belli sayi da *hapishane temali filmler izlemisimdir,,
izlediklerim baglamin da bugune kadar *izledigim en gercekci ve en ic bunaltici bold noir islenen *hapishane filmi'' tas patlasin anca iki olmadi uc film vardir... < biri biografi bazli.

asya menseli olani 2.defa izlemeye elim oynat/play tusuna gitmez.

*tema olarak elbette en one cikan eser - esaretin bedeli.

4DF3C9DB-7A58-441A-8300-7E98ADA07B00.jpeg

tek mekanda (karavan) gecen korku/gerilim filmi. ilk yarım saat klasik gerilim ogeleri kullanılmıs ama işin içinde tuhaf bişeyler oldugu da belli. ikinci yarım saat film elini gösteriyor diye dusundum ama baştaki tuhaflıklar havada kalıyordu. son yarım saat guzel bir ters koseyle parcalar yerine oturdu. biraz yavas, karakterler cok konusuyor. yine de zekice kurgulanmıs bir film.

B439950F-8FD3-4FB1-934C-17A346FEA013.jpeg

nazi toplama kamplarını konu alan cok film izledik ama bu film konuya farklı bir açıdan bakmış. auschwitz'in hemen yanında yaşayan alman ailenin gunluk hayatını anlatıyor. insanların yakıldıgı fırınların dumanı altında piknik yapan, canavara benzemeyen ama canavarlıga tepki de vermeyen, sadece basit çıkarların peşinde olan alman halkını goruyoruz. filmde kampın içinden tek bir kare yok ama boylesi belki de daha etkileyici yapmıs filmi. en iyi yabancı film oscarını hak etmiş diyebiliriz.

6C5FDECC-F1EC-44C0-827B-AB6EC9BF8334.jpeg

mafya hesaplaşması konulu aksiyon. 70 yaşındaki pierce brosnan'dan john wick tarzı hardcore aksiyon beklemek adil olmaz. onun yerine mizah ve romantizm soslu light bir aksiyon yapmışlar. film vasat ama fast charlie karakteri eglenceli olmuş. iyi bayramlar.

3E5571C0-CB68-469C-9196-2498E5A551C6.jpeg

guy ritchie tarzı savaş/aksiyon. gizli bir operasyonda nazileri alt eden kahraman takımı hikayesi. tempolu ve eglenceli bir film ama herşey biraz kolay oldu. duşman daha zeki olup kahramanlara daha çok sorun çıkarsaydı daha iyi bir film olurmuş.

Dans ses yeux (2009) - IMDb

Gözlerindeki Sır (2009) -
Original title: El secreto de sus ojos

Herhalde izleyeli bi 10 yıl olmuştur. Tekrar bakayım dedim görünce. En değeri bilinmeyen filmlerden biri olabilir. Politika, aşk, aksiyon, tutku çok güzel harmanlanmış yalnız sakin kafa izlemek şart. Nedense Behzat Ç. Ankara Yanıyor filmini de hatırladım izlerken.

Messi ve Maradona boşuna bu Arjantinlilerden çıkmamış.
Icardi yok mu daha önce?

Filmden anlarız :asd: *Event Horizon ile benzer hikaye biraz farklı o kadar.
*

<- filmin kesilmemis -ilk hali- 'bold karanlik ve grafikleri de bir o kadar urkutucuymus . . .
yanilmiyorsam film studyosunun yonlendirmesi vb ile en son izledigimiz sekli almis .
-janrasi baglamin da 'yonetmenin en begendigim filmidir.

# benzer tema olarak , bu filmden yillar once ,
the dark side of the moon(1990) filmini izlemistim . - b sinif bir film olmasina ragmen olaya bakislari dikkatimi cekmisti. -puani dusuktur.

bilim kurgu, korku ,gerilim, fantastik tandansli unsurlarin ayni semsiye altinda bulusmasin dan ortaya cikan hibrid filmler de , ozellikle uzay da /uzay gemisi, gezegenler baglamindaki hikayelerin benim adima olmazsa olmazi kilit kelimeler : paranoya ,sanri ,psikolojik gel gitler vs ilk baktigim nuanslar oluyor. bu iki filmde bunlari gormek mumkun.

film baglamin da hazir derinlikli bilim kurgu dan bahsediyorken ,

kult olarak bende yerleri ayri olan :

alien
abyss
2001
the thing
dune
blade runner
maymunlar gezegeni

bu filmler nazarim da peak noktadir.

bi cirpida yazdikca hatirladiklarim baglamin da
sphere filmini de -abyss filmini ustte yazdik dan sonra- hatirladim.

bahsedilen ^sunshine^ filmi disinda son yillarda janra ozelinde ^moon^ ve ^pandorum^ isimli filmleri izlemis begenmistim.

saygi ve selamlar.

ps;

@Aras Şimşek aralarin da izlemediklerin varsa bu filmlere de goz atabilirsin .

*

<- filmin kesilmemis -ilk hali- 'bold karanlik ve grafikleri de bir o kadar urkutucuymus . . .
yanilmiyorsam film studyosunun yonlendirmesi vb ile en son izledigimiz sekli almis .

the dark side of the moon(1990) filmini izlemistim . - b sinif bir film olmasina ragmen olaya bakislari dikkatimi cekmisti. -puani dusuktur.

bilim kurgu, korku ,gerilim, fantastik tandansli unsurlarin ayni semsiye altinda bulusmasin dan ortaya cikan hibrid filmler de , ozellikle uzay da /uzay gemisi, gezegenler baglamindaki hikayelerin benim adima olmazsa olmazi kilit kelimeler : paranoya ,sanri ,psikolojik gel gitler vs ilk baktigim nuanslar oluyor. bu iki filmde bunlari gormek mumkun.

alien
abyss
2001
the thing
dune
blade runner
maymunlar gezegeni

bahsedilen ^sunshine^ filmi disinda son yillarda janra ozelinde ^moon^ ve ^pandorum^ isimli filmleri izlemis begenmistim.

saygi ve selamlar.

ps;

Hepsini izledim abi, hepsi de birbirinden güzel yapımlar 😍 Emeğine sağlık

*

alien
abyss
2001
the thing
dune
blade runner
maymunlar gezegeni

saygi ve selamlar.

ps;

İçlerinde en orijinal olanı şahsen Abyss'dir diyebilirim. Ed Harris varsa o film kolay kolay kötü olmaz.

Üst Alt