İzmir'de Galatasaray Store Kepenk İndirdi - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

İzmir'de Galatasaray Store Kepenk İndirdi

Cevap: İzmir'de Galatasaray Store Kepenk İndirdi !

Magaza sahiplerimiz gercekten kalitesiz kisilikler herhalde. Bu nedir ya.

Ne alakası var??

İşletmeci takım gözetmez oraya yatırım yaptıysa para bekler kasasına.

Sen işletmeye talebe rağmen forma gönderme sonra tır ile stad çevresinde forma satışı yap..

Eğer sen işletmeci olup bunu kaldırabiliyorsan denecek bir şey yok.

Unutmayalım o işletme o işi para için yapıyor ve ciddi miktarda da yatırım yapmış oraya tabii ki de yaptığı yatırımın karşılığını isteyecek ki senede 1 kere maç olan bir şehirde bu olay resmen işletmeyi yok saymaktır.

Eğer biz tırlar ile bu işi yürüteceksek kapatalım storeları daha iyi.

Tırlar belki kısa zamanda kar getirir ancak esas karı işletmeler verecektir ve bu işletmenin yaptığı da gayet normaldir bana göre..

Nurettin beyin Sözlükte İzmir Gsstore ile ilgili açıklaması. Ayrıca İzmir Gsstore bu gün itibari ile tekrar açılmış...

izmir gsstore ile ilgili gelişen olayların detayı aşağıda olduğu gibidir.

ben takım uçağı ile izmir’e gittim ve iner inmez doğru mağazaya geçtim. amacım maç günü hareketini görmek ve bayimiz ile birlikte yaptığımız mağazayı büyütme güzelleştirme projesinin son kez üstünden geçmekti. hayretle mağazanın kapalı olduğunu gördüm.

bayimiz üst kat balkondaydı ve hemen yukarı çıktım. kendisinden sorunu dinlemek mümkünse çözüm geliştirmek istiyordum. bana bayiler arasında kayırma yapıldığını, tir'ları işleten bayimiz'e fazla ve çeşitli mal verildiğini iddia etti.

hemen istanbul'dan sevkiyatlarla ilgili raporları istedim. gelen raporları kendisine gösterdim. herhangi bir kayırma yapılmadığını bizzat kendisi gördü. yanındaki arkadaşı da gördü. ama ısrarla aynı şeyleri söylemeye ve suçlamalara devam etti. oysa rakamlar çok net bir şekilde hemen hergün ürün sevki yapıldığını ve maç öncesinde de yine yüklü bir sevk yapıldığını açıkça göstermektedir. yani mal gönderilmemesi gibi bir durum asla söz konusu olmamıştır.

taraftara saygısızlık olarak gördüğüm bu durumunun bir an önce sonuçlanarak mağazanın açılabilmesi için ikibuçuk saate yakın kendisine dil döktüm. sonuç alamadığımı görünce oradan ayrıldım.

dün stadda bazı taraftarlarla konuştum. pek çogu dün ve evvelsi gün ürünlerini bu mağazadan almışlar. zaten mağazanın kasa bilgileri bizim sistemimizde olduğu için ben hergün mağazanın ne satıp satmadığını bilmekteyim. mağazada tükendiği için bulunmayan kırmızı formadır. tüm türkiye’de olduğu gibi yoğun talep üzerine tükenmiştir. tir’ı getiren bayimiz kendi işlettiği başka mağazalarından topladığı 90 adet kırmızı formayı getirmiş satışa sunmuş, bu formalar alsancak bayimizce binlerce forma olarak bana ifade edilmiştir. kendisine rakamları gösterdiğim halde ısrarla aynı tezleri savunmuştur.

alsancak bayimiz, diğer tüm mağazalarımızda olduğu gibi, ürün çeşitlerinin artması, daha düzgün ürün dağıtımı, daha uygun fiyatlama gibi alınan önlemler yanında, sportif başarının da etkisiyle bu yıl rekor üstüne rekor kırmış, geçen yıla oranla satışlarını 3.5 kat seviyesinde arttırmıştır. kaldı ki forma lansmanından bu güne kadar da rekor düzeyde satış yapmış olması elinde ürün olmasının doğal bir sonucudur.

genel olarak, taraftarımız kendine yakışan bir tavırla lisanslı ürünlere, başta forma olmak üzere yoğun talep göstermiştir. nike’tan elimize geçen ürünler süratle satış noktalarına dağıtılmasına karşın yoğun taraftar talebi karşılanamamaktadır. yani alsancak mağazasına özel bir durum asla söz konusu olmamıştır. bayimizin tek sorunu tir’ların izmir’e gelişi olmuştur. bana önce açıkça ifade ettiği bu sorunu daha sonra kabul etmemiş, başka yan meselelerle kendini haklı çıkarmaya çalışmaktadır.

sebebi ne olursa olsun mağazanın açılmaması kabul edilemez. kaç yıl aradan sonra güzel izmir’e takımımızı gelişinde, adeta düğün günümüzde tatsızlık yaratmıştır. taraftarımıza büyük saygısızlık yapılmıştır. eğer arada bir sorun var ise bunu dile getirmek, kavgasını vermek için onlarca çeşit hareket tarzı olabilirdi. tek yapmaması gereken mağazayı kapatmak olurdu bence. ve kendisi bunu yapmıştır.

kaldı ki, izmir'i bilenler çok iyi takdir edeceklerdir, olimpiyat stadı sahası içine sadece maç günü konuşlandırılan 2 tir'ın alsancak'ta bulunan bir mağazaya olumsuz satış etkisi yaratması kesinlikle mümkün değildir. tir'ların izmir'e gönderilmesi tamamen taraftarımıza daha iyi hizmet verebilme arzusundan kaynaklanmaktadır. gönül isterdi ki, bayimiz'de bu arzuyu içtenlikle paylaşsın.

ek açıklama gerektiren bir iki nokta var. izmir'e ve tüm bayilere nike'tan gelen ürünler gecikmeksizin dağıtılmaktadır. forma talebinin yoğun olduğu bu dönemde, satışa sunulmamış ek bir forma stoku olduğu düşünülemez. tir'ları işleten de bir bayimizdir. maç dolayısıyla hem alsancak bayisine hem tir'ları işleten bayiye 2 gün önce stok takviyesi yapılmıştır, bayiye gönderilen tır'lara gönderilenden fazladir. daha önce de yapılan dağıtımlar yüzde yüz adaletlidir. formanın bayi veya kendi yönetimimizdeki storelar tarafından satılması maddi açıdan farketmez. kendi store'larımızda satılırsa bu store'ların da giderleri olacaktır. yani fırsatçılık ve bypass konusu yoktur. sadece taraftara daha kolay erişim ve hizmet sağlanmak istenmiştir. alsancak mağazası eskiye oranla performansını çok arttırmıştır (3.5 kat kadar) dolayısıyla sinek avlar durumda değil, kıskanılacak bir iş hacmine sahiptir. bu seviyeye gelinmesinde bayi kadar store yönetimi de pay sahibidir. mağazanın yeniden dekorasyonu ve büyütülmesine ilişkin bir proje yapılmıştır. yani merkez bu konuda üstüne düşen herşeyi yapmaktadır.

abi izmirde yaşayan biri olarak, başka yere açan adamın kar yapacagını düşünmüyorum

agoradaki kapanması tam bomba oldu zaten.koca fenerium duruyor ama

Tuna bahsettiğin zamanlarla şuan çok farklı taraftar bilinçsizce almıyor... Ben bile geçen yıl 425 TL'lik alışveriş yaptım Bu yıl daha sezon başlamadan 200 TL'ye yakın alışveriş yaptım ki bu yıl nerden baksan 1000 TL harcayacakmışım gibi görünüyor ve ben 425 TL'nin 300'ünü o kazanmıyor dediğin mağazaya yaptım 200 TLyide oraya yatırdım bu sezon Manisa maçının olduğu gün gitmişsen görmüşsündür yoğunluğu aynı şekilde maçtan 1 hafta önce gittiğimde de aynı yoğunluk vardı maç günü açık olsaydı bence T-Shirt, Forma, Atkı vs kalmazdı elinde 2006-2009 yılları arasında Toplasan 200 TLlik alışveriş yapmamışımdır sırf 1 yılda 600 TL üstünde alışveriş yaptım benim gibi çok kişi olduğunu düşünüyorum açıkcası..

Kazanmayan bir Store un zaten 10 yıl boyunca açık olması mantık ile çelişen bir durumdur. Ben sanki yeni açılan store larda bir reklam ve kendini tanıtma eksiğini hissediyorum. Ben en azından izmir gibi bir yerde store açsam Galatasaray forumlarında mutlaka firmam ile ilgili bir başlık açardım. Yani taraftarın içinde olurdum. Bu forumdan çıkmazdım mesela. Taraftar ile sürekli değişik yollardan irtibat halinde olurdum.

Üst Alt