# Jason Denayer - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Jason Denayer

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Stoper icin alindi orada oynasin, sagbek te eger zor durumda olursak oynar ama genel olarak stoper oynamali Chedjou ile birlikte, City zaten devsirmesine izin vermeyebilir onlarin oyuncusu sonucta. Boyle birseye de gerek yok zaten. Mevkisi neyse orada oynatilsin.

ESPN Yazarı David Mooney'in Jason Denayer Yorumu

27b011_654fd99556904f7a87b9451104ac03f5.jpg_srb_p_620_410_75_22_0.50_1.20_0.00_jpg_srb

Genç Jason Denayer Patrick Viera’nin Elit Gelistirme Takımında (EGT) müthiş bir performans gösterdi, özellikle Uefa'nın düzenlediği Youth Lig'de. Bu ligde kuvvet, çeviklik ve pozisyonları sezme kabiliyetleri ön plana çıktı.

Bu özellikler yaşına göre çok iyiydi. Pozisyon bilgisi kusursuzdu ve açtığı ortalar hep bir takım arkadaşını bulurdu. Bunun yanı sıra yaptığı sert hamleler ve top sürme becerisi tıpkı Patrick Viera'nın altın yıllarını anımsatıyordu,ancak Denayer'in bir özelliği var ki onu Pelegrini'nin takımında yıldız yapacak genç Belçikalı'nın topu soğukkanlı bir şekilde ileri boş alanlara taşıyor, bunu yaptığı zamanlarda orta sahaya kadar gidip kanat oyuncusunanara pas atıyor.

Her şey Denayer için çok ama çok iyi gitmeye devam etti. Celtic'e 2014-2015'te kiralık olarak giden genç yetenek onlara lig ve İskoçya Kupasını alarak duble yapmasını sağladı. Tabi İskoçya liginin kalitesi tartışabilir ancak 44 kez istikrarlı şekilde bir şekilde bütün turnuvalarda forma alması büyük bir başarıdır.Tabi bu İngiltere'de başarılı olacağının garantisini veremez ama diğer gençlere göre büyük bir deneyimi var.

Bunun yanı sıra Denayer İskoçya Ligi'nde yılın takımına ve Celtic'in en iyi genç oyuncusu ödülünü aldı. Celtic'te müthiş bir sezondan sonra Denayer pazar günü ilk milli maçına çıktı Belçika ile. Sakatlanan Kompany yerine oynayan Denayer müthiş bir performans ile kırmızı şeytanları Fransa karşısında galibiyete taşıdı. 4-3 biten bu maçta Fransa'nın 2 golünü Denayer oyundan alındıktan sonra geldi. Belçika'nın defansif anlayışı Denayer çıktıktan sonra kayboldu diğer gol ise haksız bir penaltı kararıydı Olivier Gİroud ile Nicolas Lombaerts arasında geçen bir pozisyondu bu.

Denayer'in Manchester City’den takım arkadaşı Mangala Fransa'nın ilk 11'inde oynaması ise ayrı bir soru işareti, tabi Denayer Mangala'dan formayı alır demiyorum ama zorlu Premier lig maratonunda bu takımın iyi bir parçası olabilir. Bunu düşünmemek için bir sebep yok, İngiltere gibi zorlu ligde bence rahatlıkla oynayabilir.Takımdaki tecrübeli oyuncuların yardımıyla daha iyi olacaktır, Pellegrini ona görev vermek için hazır olduğunu beyan etmişti zaten. Manchester city çok pahalı transferler yapsada alt yapıdan önemli oyuncularda çıkıyor kim bilir belki birgün Manchester City posterlerinin yeni yüzü Jason Denayer olur.

Stoper icin alindi orada oynasin, sagbek te eger zor durumda olursak oynar ama genel olarak stoper oynamali Chedjou ile birlikte, City zaten devsirmesine izin vermeyebilir onlarin oyuncusu sonucta. Boyle birseye de gerek yok zaten. Mevkisi neyse orada oynatilsin.

Sağ beke iyi bir oyuncu alsalar ve stoper olarak oynasa tamam ama sağda CLde Sabri ve Tarıkla oynamamalıyız kesinlikle,bence ya Semih yada Denayer oraya kaymalı ki topla arası daha iyi olduğu için Denayer daha uygun.

adamda tam büyük topcu tipi var zaten.

böyle yetenekleri min. 2 yıl oynatabilsek takımda seviye atlayabilir.

tabi hep kiralık adamlar ile gitmez. bir kadro planlaması olusturulur;

ilk 18'in 4 tanesi avrupa devlerinin potansiyelli yıldızlarını kiralamak olur.

Dün Hasan Şaş, ilk 11 oyuncusu değil de rotasyonda yer alır dedi defansta. Semih'in önüne geçebileceğini zannetmiyorum dedi. Siz düşünün işte Galatasaray'ı bir zamanlar yöneten kafayı.

Hamza da bu kafada zaten. Heyecanlanıyorsunuz ama zannetmiyorum direkt 11'e gireceğini. Gerçi Chedjou sakat ama yine de yer vermez yedek başlatır Hamza.

Dün Hasan Şaş, ilk 11 oyuncusu değil de rotasyonda yer alır dedi defansta. Semih'in önüne geçebileceğini zannetmiyorum dedi. Siz düşünün işte Galatasaray'ı bir zamanlar yöneten kafayı.

Hamza da bu kafada zaten. Heyecanlanıyorsunuz ama zannetmiyorum direkt 11'e gireceğini. Gerçi Chedjou sakat ama yine de yer vermez yedek başlatır Hamza.
%100 eminim ki Hasan bi kez bile seyretmedi Denayer'i. "İzlanda eliyle goturse en fazla 3 defa kalemize topu ulaştırır" diyen sığ goruslu bi adam.

Aaaaaaaa. Evladımız ama :)

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

%100 eminim ki Hasan bi kez bile seyretmedi Denayer'i. "İzlanda eliyle goturse en fazla 3 defa kalemize topu ulaştırır" diyen sığ goruslu bi adam.

Aaaaaaaa. Evladımız ama :)

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Bu Evlat kültürü yok edilmeden Galatasaray da düzlüğe çıkmaz. Bir adım ileri üç adım geri gideriz.

Evlat yok. Oyuncu var. Galatasaray Spor Kulübünün oyuncusu var. Değeri de takıma katkısı ile ölçülür. Başka bir şey ile değil. Kulüp satılsa da şu dinazorların elinden çıksa ama satmazlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt