# Jesse Sekidika - Sayfa 44 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Jesse Sekidika

Çar çamur içinde devamlı oynayıp, üzerindeki amatörlüğü atması lazım. Teknik olarak pas/şut çalışması kesin şart. Oyun portföyüne ekstralar eklemeli. Çünkü fazla sıradan kanat futbolcusu izlenimi veriyor. Belki orta sıra takımlar için bir şeyler çıkabilir. Oyunun zeka bölümüne sonra bakarız. Aslında bek falan devşirilse diyeceğim de, orta becerisi de zayıf. Kısaca yetersiz.

hızıyla iş yapmaya çalışıyor ama fark yaratmasına yetecek kadar büyük bir patlayıcılığı yok. örneğin garry rodrigues'in atletizmi kendisine kıyasla çok daya iyi. zaten diğer alanlarda zayıfken atletizmi ile de fark yaratamıyor.

bence olmayacak. göndermek lazım.

Kim ne oynadı ki bu heriften birşey bekliyorsunuz ..sahada ne yaptığından en ufak haberi olmayan 11 kişi vardı karşısında kontrata bile çıkmaya yeltenmeyen kale ağzına dizili 11 darıcalı.. maç konusuna da yazdım iyi ki kerem yokmuş bu maçta çoğu kişi hayal kırıklığına ugrardi

Hayır benim anlamadığım şu Sekidika'nın çevikliği ve çalım becerisi var bire bir rakibi yakaladığında ya çalımlayıp geçiyor ya da faul alıyor. Maçın başında 1 kere çalım ile ceza sahasına girip Luyindama'ya orta açtı bir de ilk yarının sonunda önüne atıp penaltı aldı

Bunları yapabiliyorken senin ne işin var forvetin dibinde 2. forvet gibi ceza sahasında top bekliyorsun ? Fatih Terim Oğulcan'ı oynattığı gibi Emre Akbaba'yı oynattığı gibi oynatmak istiyor olabilir belki ama Sekidika'nın o rol ile uzaktan yakından alakası yok tam tersine beklerimizin yaptığı gibi iyice kenara açılıp o topu oraya getiren rolde olması gerekiyor

Fatih Terim isyanında sonuna kadar haklı diğer beceriksizler bir nane yapamıyorsa da Sekidika zayıf rakiplere karşı parlaması gerek

Bence fena değildi. Penalti yaptıran pozisyonda kilit rolü vardı ek olarak savunmayı yardım etti

Hızını ne zaman kullanacağını bilmiyor pek, bunun için de ya sürekli oynatmak gerekiyor ya da her maç 90 dk oynanabileceği bir takıma kiralamak gerekiyor.

En azından hızlı ve adam geçiyor yav. Defansa yardım da var. İkinci yarıda Bir pozisyonda rakibi kovaladı ve yatarak topu taca göndrdi ki rakip boş gitcekti yani. Adam henüz çok az oynadı en az 3 5 maç 90 dk görmek lazum. Daha iyisi alınmayacaksa rotasyonda olması lazım.

Bos alan buldugu zaman etkili oluyor bu yuzden skoru bulduktan sonra oyuna girmesi faydali olur

Zaten rizespor macinda bu sekilde oldu pozisyona girdi etkili oldu

Üst Alt