# Johan Neeskens - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Johan Neeskens

Cevap: Johan Neeskens | Yardımcı Antrenör

Çok seviyorum bu adamı, çipil çipil bakıyo sahanın kenarından :D Galatasaray amblemli mor kravat da pek yakışmış..

‘Kolay olur’ diyemiyoruz

Bu lig gerçekten zor bir lig. Hangi deplasman olursa olsun, oraya gidip kolayca kazanacağız dediğimiz bir rakip yok. Fenerbahçe gerçekten iyi bir takım. Fakat Bursaspor, Kayserispor ve Beşiktaş da iyi futbol oynuyor. Beşiktaş nereden nereye geldi. Gerçek fotoğrafı görmek için biraz daha beklememiz gerektiğini düşünüyorum. Arda mükemmel bir futbolcu. İnanılmaz yetenekleri var. Unutmamalıyız ki henüz 22 yaşında. Ona rağmen kaptanlığı sonuna kadar hak ediyor. Gözlemliyorum, takımla müthiş ilgileniyor. Takım arkadaşlarını müthiş hırslandırıyor.

Kıyafeti oynamıyor ki!

Arda’nın kıyafetine ve arabasına bakıp onu eleştirmek insafsızlık. Bu haksızlık çünkü futbolu onun giydiği kıyafet oynamıyor. Tabii ki en iyi arabaya binecek, en güzel şeyleri giyecek. Bizi ilgilendiren onun sahadaki performansı. Emin olun benim düşündüklerimi Frank da düşünüyor. Hocası da onu çok seviyor ve onun çok yetenekli bir oyuncu olduğunu söylüyor. Barcelona ve Ajax’ta forma giydim. Galatasaray’ı hiçbir kulüple karşılaştıramam. Net söylüyorum ben hayatımda, böylesine büyük bir camiada bulunmadım.

100 bin kişiden iyiler

Böyle büyük bir kulüpte ne forma giydim, ne de hocalık yaptım. Zaten Galatasaray’da forma giymeyi çok isterdim. Bunu bütün samimiyetimle söylüyorum. Nou Camp’ta yüz bin kişinin önünde mücadele ettim ancak Sami Yen’deki atmosfer beni büyülüyor. Ben futbolculuk kariyerimde tribünlere oynayan biriydim. Galatasaray formasını giymiş olsaydım, Sami Yen’de bu seyircinin önünde kanatlanır uçardım. Sami Yen’de 23 bin kişi Nou Camp’taki yüz bin seyirciden daha fazla ses çıkartıyor, takımını daha fazla destekliyor.

Derbide bunlar olur

Galatasaray taraftarlarına tapıyorum. Nereye gidersek gidelim, her yerde Galatasaray taraftarı var. Bütün dünyada var. Bu inanılmaz bir şey. Fenerbahçe derbisi hakkında çok şey yazıldı ve konuşuldu. Ancak ben olayları olağan karşılıyorum. Dünyada derbilerde bu gibi olaylar çıkabiliyor. Burada biraz abartı vardı fakat profesyonel oyuncular bunları da aşabilmeli. Rövanşta ise 3 puan bizim olacak. Alex şu an Türkiye’nin en formda oyuncusu. Bunu tartışmamak gerek. Fakat Alex tek başına bir takım değil. Takım kötü oynarsa Alex başarılı olamaz.

Mehmet Demircan / Fanatik

Sanki fakir karatecilerin,alkolik hocaları gibi,takım elbisenin yakışmadığı adam,ama futbol bilgisiyle çeket ilikleten bir şahsiyet.

Seni hiç iplemiyor oyuncular buna emin ol Neskens,bu senin suçun değil,sana kulak asmayan futbolcular utansın!

Psikopat.

Filmi yapılmalı bu adamın. ya da herhangi bir korku filminde başrol verilmeli.

Forever Neeskens!.

Saygı duyulması gereken bir şahsiyet.

Adam geberiyor kenarda oyunculara bak dönüpte konuşmuyorlar bile ukala herifler,ulan adam Neskens lan sizin gibi ucuz oyunculara tahammül etmek zorunda mı?

Çeker gider Camp Nou'da alır locasını alır içkisini yudumlar,böyle mantıksız oyunculara birşeyler katmaya çalışıyor,bizim bu zihniyette oyuncumuza fazla bu kadar iyi hocalar,sorun oyuncularda!

Hocam bunların canına oku,bunlar idmanda gebert ya,bunları adam et,bunlar hangi takımın formasını giydiğini unutmuşlar!

Hacı biz çok mağlubiyetler tatmış taraftarız ama ben hazmedemiyorum ya,oyuncu olsam yemin ediyorum aldığım paraları harcayamam nasıl bir midedir en kral hayatı yaşayıp sahada zengin çocuğu edasında takılmak kaldıramıyorum!

Hacı biz çok mağlubiyetler tatmış taraftarız ama ben hazmedemiyorum ya,oyuncu olsam yemin ediyorum aldığım paraları harcayamam nasıl bir midedir en kral hayatı yaşayıp sahada zengin çocuğu edasında takılmak kaldıramıyorum!

İşte bu duyguları ben de hissediyorum ulan!

Futbolcularda biraz vicdan olsaydı, Takımın başındaki insanın yardımcı antrenör olduğunu hatırlayıp, Adam gibi top oynarlardı.

Ama işte bazı futbolcular alıştığı için Keita'nın üstünden geçinmeye, Keita oynamadığında ''Takım halinde kötü oynadık'' oluyor.

Üst Alt