# Johan Neeskens - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Johan Neeskens

Cevap: Johan Neeskens | Yardımcı Antrenör

Her takım onu başında görmek ister ama o bizde yardımcı antrenör.Bu bile bizim içiç büyük şeref.Bu sezon antrenöründen,kondisyonerine, futbolcusundan yönetimine kadar muhteşem bir yapıya sahibiz umarım nazar değmez.

kasmpaşa maçında Keitayla boğuşan oyuncunun üstüne doğru gitmesini hiç unutmayacağım.

Neeskens, Rijkaard kadar önemlisin bizim için :)

Takım kadrosu açıklandıktan sonra Rijkaard'ın isminden önce adı söylense ve bizde bütün Taraftarlar Neeskens diye haykırsak adını olmaz mı acaba?

"O benim yardımcım değil. Galatasarayın iki teknik direktörü var"

franlin edmundo rijkaard.

HER ZAMAN HER YERDE, ALİ SAMİ YEN DE

İlk defa yardımcı antranörün bu kadar bilidniğini ve etken olduğunu gördüm.. :asd:

İki beyin var Galatasarayda.. :)

Rijkaard'ı çok seviyorum ama nedense bu adamı daha çok seviyorum ben :)

Tam bir kurt. Hele sahayı sinsi sinsi izlemesi... :)

Bu adamın futbol bilgisinin mükemmel düzeyde olduğuna inanıyorum. Yaşı genç olsaydı Rijkaard'dan sonra Neeskens'in başa geçmesini isterdim.

Muhteşem ve taktisyen ve Genç oyuncular için bulunmaz bir nimet. Ben Neskeens'in Rijkaard olmadan da bu takımı yönetebileceğine inanıyorum

Oğlu Armand Neeskens Süper Genc takimimizin oyuncusu artik. Sol ayakli ortasaha oyuncusu kendisi.

Küçük bir eski yazı :) 2. adamların şahı JOHAN ..

250px-Neeskens.jpg

Bir adam düşünün ki hayatı 2. adam olmakla geçmiş

Ama bırakın bunu dert etmeyi, düşünmeyi bile aklından geçirmeyecek kadar profesyonel biri

Lakabını aldığı Futbolculuk hayatında, kendisinden daha teknik ve daha golcü Johan Cruyff'un gölgesinde kaldığını düşünen popülistlere rağmen onunla çalışan herkesde tek fikir oluşturmuştu

"1. adamları 2. adamlar yönetir"

2. adam, böyle düşünenleri asla yanıltmayacak hatta sadece 1. adamı değil tüm takımı ortasahadan tek başına yönetir

Ajax ve Hollanda Milli takım efsanesinin perde arkasında kalır fakat o sadece bildiği yolda yürümeye devam edecektir

74 Dünya Kupasında 3'ü penaltıdan 5 gol(final maçında attığı penaltı golü Dünya Kupaları tarihinin en erken ve ilk penaltı golü) atmasına karşın golcü özelliğinin aksine savaşçı ve Cesur futboluyla öne çıkar

Futbol tarihine "penaltı kaçırmayan adam" olarak da geçen Nees,kendisine ve Alman efsanesi Paul Breitner'a yöneltilen "en iyi penaltı hangisidir" sorusuna Paul "Köşeye yerden sert atılan" şeklinde cevap verirken onun cevabı ise hayli manidardır;

"En iyi penaltı Gol olandır"

johan-neeskens_knvb_groot.jpg

Ten Cate'den boşalan Barca 2. adamlığına, kendisinden yaşça küçük olmasına rağmen Rijkaard'ın yanında başlamayı kabul eder

Frank hem barca'da hemde Galatasaray'da ona 2. adamlığı yakıştırmamış "2 Teknik direktörün olduğu yerde yardımcıya ihtiyaç yoktur" demiştir

İkiside Michels ve amaçlarını o kadar iyi kavramıştır ki Barca gibi bir takıma "Altyapı" kavramını yeniden öğretmişlerdir

Geldikleri ilk günden beri "Gençler ve Altyapı" sözcüklerini dillerinden düşürmeyerek de bu yolda devam edeceklerini gösteriyorlar

Nees de adının hakkını verircesine gittiği her yerde "Yeni bir Işık" gibi parıldamaya devam ediyor

Yolunuz Açık Olsun...

nes.jpg

bir adam düşününki bir zamanlar dünya futboluna damgasını vurmuş, günümüzde de gelmiş geçmiş en iyi orta saha oyuncuları arasında yer alan bir insan fakat bu adam gibi adam kendisinden yaşça küçük olmasına rağmen başka takımlarda rahatlıkla çalışabilecek olmasına rağmen rijkaard ın yanında yardımcılk yapıyor.bundanda hiç şikayetçi değil .İŞTE BİR ALÇAK GÖNÜLLÜLÜĞÜN MÜTEVAZİLİĞİN SİMGESİ ÖRNEK ALINACAK BİR İNSAN İNŞALLAH günün birinde sende 1. adam olup çok başarılı olursun

Ya ben Johan hocanin yardimci falan oldugunu sanmiyorum, bildigin cift teknik direktor var takimin basinda. Daha ne yapsin ki, en az Rijkaard kadar aktif ve etkili.

Çift teknik direktör olayına katılıyorum, Rijkaard'ın Neeskens'e gösterdiği saygı ve vediği değeri alkışlıyorum.

İnanın çok iyi bir ekibimiz var, Galatasaray'ın başına şimdiye kadar gelmiş en iyi ekip belki de...

Üst Alt