JOR: "2-2 kötü sonuç değil ama maçın hikayesine bakınca üzülüyorsunuz" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

JOR: "2-2 kötü sonuç değil ama maçın hikayesine bakınca üzülüyorsunuz"

bjk_gs_riekerink_240916.jpg

''Maçın hikayesine bakınca üzülüyorsunuz''

Galatasaray Teknik Direktörü Jan Olde Riekerink'in maç sonu yayıncı kuruluşa verdiği röportajdan Ajansspor'un derledikleri şu şekilde:

“İlk yarı iyiydik, oyunu kontrol ettik. Ondan sonra 2. yarı 2-0 önde olmanın bir avantajı vardı. Devre arasında arkadaşlarla konuştuk ve kompakt oynamamız gerektiğini söyledik. Biraz defansif görünmüş olabiliriz ama bunu konuşmuştuk. Daha sonra bir duran toptan golü kalemizde gördük.”

Maçın sonucundan ziyade maçın hikayesine bakmak gerekiyor. İlk yarı 2-0 öne geçen bir Galatasaray var. Devrede oyunculara söyledim. İkinci yarı bize karşı daha baskılı oynayacaklar. Sonra 2-2 oldu maç. Deplasmanda Beşiktaş’la oynuyorsunuz. 2-2 çok da üzücü değil. Ama maçın hikayesine bakınca üzülüyorsunuz. Son dakikada yine bulduğumuz pozisyon var, galip de gelebilirdik buradan.“

Basın toplantısında neler dedi?

Galatasaray Teknik Direktörü Jan Olde Riekerink, ilk yarısını 2-0 önde tamamladıkları ancak 2-2 berabere kaldıkları Beşiktaş derbisinde kaçan galibiyet nedeniyle üzgün olduğunu söyledi.

Müsabaka sonrası düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Riekerink, ilk yarıda iyi oynadıklarını ve sonuca gittiklerini ancak ikinci yarıda Beşiktaş'ın sistem değişikliğine giderek kendilerini zor durumda bıraktığını aktardı.

Maçta iki takımın da galip gelebileceğini anlatan Hollandalı teknik adam, şöyle konuştu:

"İlk yarıda iyiydik. En iyi performansımız değildi ama maçı kontrol eden, pozisyonlara giren, hızlı hücumlar geliştiren taraftık. İlk gol bir korner organizasyonuydu ve antrenmanlarda bunu çalışıyorduk. İkinci golümüz Bruma'nın bireysel yeteneğiyle geldi ancak o bölgelerde boşluk bulabileceğimizi daha öncesinde konuşmuştuk. Devre arası oyuncularıma, dikkatli olmamız gerektiğini ve böyle zorlu maçlarda her şeyin gerçekleşebileceğini söylemiştim. İkinci yarıda Beşiktaş, oyuncu değişiklikleriyle çift forvete döndü ve farklı bir oyun sistemiyle oynadı. Baskıları da arttı. Sonrasında 2 gol buldular. Skor eşitlendikten sonra tek forvete döndüler ve biz tekrar ağırlığımızı koymaya başladık. Maçı kaybedebilirdik de kazanabilirdik de."

Müsabakanın son dakikasında Josue ile yakaladıkları pozisyona dikkati çeken Riekerink, "O pozisyonu değerlendirebilseydik, maçı döndürebilir ve sahadan 3 puanla ayrılabilirdik. Şu andaki hissiyatımı sorarsanız, tabii ki üzgünüm." ifadelerini kullandı.

- "Skoru koruma isteği olabilir"

Riekerink, sarı-kırmızılı takımın ikinci yarıda geri çekilmesini, skoru koruma isteğine bağladı.

İkinci yarıya 2-0 önde başladıklarını hatırlatan Hollandalı çalıştırıcı, "Futbolcularda skoru koruma hissi ve bundan dolayı bir geri çekilme olabilir. Bence başka goller de atabilirdik ama sanırım skoru koruma psikolojisine girildi. Ayrıca Talisca'nın oyuna girişi de bizi ister istemez defans oynamaya itti. Tolga defansif anlamda daha geriye çekildi." diye konuştu.

Sarı-kırmızılı oyuncuların oyunu yavaşlatma çabalarının tribünlerden tepki aldığı yönündeki soru üzerine Riekerink, "Bu hiçbir zaman bizim stratejimiz olmadı. Bir maç oynuyorsanız ve galip gelecekseniz, işinizi sportif açıdan da iyi yapmanız lazım. O durum tamamen bireysel seçimdir. Bizim sportif olarak fair play anlamında doğru şekilde galip gelmemiz gerekiyor." yanıtını verdi.

Maç sonunda kendisine, "tebrikler" mi yoksa "geçmiş olsun" denmesini mi tercih edeceğinin sorulması sonrası Riekerink, "Sanırım 'geçmiş olsun'u tercih ederim. İlk yarı 2-0 öndeydik ve sonra 2-2 oldu. Son dakikadaki pozisyonu değerlendirsek 3-2 galip de gelebilirdi. Tercihim, 'geçmiş olsun' denmesinden yana. Ancak, sonuçta Beşiktaş deplasmanı ve 1 puan aldık. Yarın duygularım değişebilir." değerlendirmesinde bulundu.

Riekerink, "Sakatlarımız döndüğünde rekabet daha da artacaktır. Şu ana kadar da iyi bir sezon geçiriyoruz." şeklinde görüş belirtti.

- Oyuncu değişikliği konusu
Hollandalı teknik adam, Beşiktaş'ın ilk golü öncesi oyuncu değişikliğinin Sneijder'in müdahalesiyle yapılmadığı yönündeki bir soru üzerine, böyle bir şeyin gerçekleşmediğini dile getirdi.

Soru üzerine, "Bu kararın Sneijder'le ilgisi yok." diyen Riekerink, "Neden Sneijder'in müdahale ettiğini söylediniz? Böyle bir şey yok. Tamamen benim verdiğim bir karar. Orada korner atılacaktı ve bir organizasyon yapacaksınız. Organizasyonu bilen oyuncuyu çıkarıp, yerine yeni birini sokarsanız, sıkıntı olabilirdi. O yüzden değişikliği beklettim. Zaten gol de o pozisyonda değil, sonrasında geldi." diyerek sözlerini tamamladı.

Ajansspor.com

Oynattığın futbol her hafta gelişim gösteriyor ama şu değişiklikleri geç yapman işimizi zorlaştırıyor be hocam.

E2303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ulan şu orhan atik'i bir sevemedim yerine Kewell Drogba Hagi Elmander Melo gibi bu taraftarın çok sevdiği bir isim yardımcısı olsa

Hocam sana inanıyor ve güveniyoruz.Yönetim teknik ekip futbolcu taraftar şampiyon olacak bu takım.Bugün bir şahlanıştı bu maç.Skor önemli değil.

Yeter la

Takimin psikolojisini belirleyecek faktor sen olmalisin hoca, ya degis ya da degis.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ben güvenmiyorum taktiksel anlamda ve oyuna müdahale yetisi çok zayıf. oyuncularla iletişimi iyi olabilir ama bunları düzeltmezse en erken oyuncular döner kendisine arkasını.

Hocam sana güveniyorum. İnanıyorum başarılı olacaksın. Lakin artık şu Selçuk inadından vazgeç. Maçı kaybediyorduk neredeyse biraz daha erken oyuncu değiştir.

Oyuncuların hepsinin gelişim gösterdiği ortada, oyuncudan anlıyor belli altyapı antrenörü olduğu ama maç içi stratejileri kötü geliştirmesi şart.

Hocam senlik bir problem yok oynattığın futbol 55 dakika çok iyiydi. Resmen heriflere bu ligin kralı biziz dedin ve en büyük aday biziz.

Şu chedju denen adam olmasa şu an seni konusuyoduk.

T@patalk ????

özellikle ilk 45 dakika oynanan oyun, rakibin doğru analiz edilmesi, en önemlisi bir planımızın olması uzun zaman sonra gördüğümüz şeylerdi.

Ve bunu ülkeyi bilen bir teknik direktöre (en iyi td'lerden birine karşı) uygulaman taktiri hak ediyor.

Hatalar konusunda gerekenler söylenmiş zaten, Umarım bir an önce aklındakileri tam anlamıyla sahaya yansıtacak takımı oluşturursun.

Kendin söylemişsin hocam rakip çift forvete döndü baskı yedik diye.

Rakip taktik değiştirmiş sen neden izledin?Selçuk kesinlikle çıkmalıydı cesaret edemedin.

Sakatlar dönsün bakalım nasıl bir takım olacaz merakla bekliyorum.De jong olsa belkide 55-60 gibi alıcaktın hamite güvenemedin.Çok fazla kızamıorum çünkü malzeme bu girenleride gördük josue cavanda hazır değiller.

yakında olcaktır. sırasıyla Poldi- DEjong ve CAvanda. merak etme. benim tek derdim stoper şu an. nasıl çözeceğiz o işi.

Aynen. Bizim renktaslar basinin kayigina binmis gec mudahale bilmem ne.

Ya adam geldi ilk Denizlinin prensi Donku kesti.

O donk icin bu ulkenin basini ne yaziyordu? Soyle super on libero boyle super on libero, melo yu cebinden cikarir!! Yorumcu denizli de onu ovup GS in almasi gerektigini soyluyordu.

Ne oldu JOR caattt diye kesti.

Sonra sinan iyilesince umutu yedek kulubesine mahkum etti. Sinanin cezali oldugu macta umutu yine oynatmadi. Umuta senin capin GS icin musait degil dedi resmen.

Takima stoper istedi. 2 forvet istedi. Diarrayi istedi , leivayi istedi olmayinca de jongu aldirdi. Sag bek istedi.

Simdi elestiri yok yasin sabri selcuk takintisi varmis!!!

Ya arkadas adam bakiyor linnes 5 para etmez. Bakiyor cavanda sakat, de jong sakat, poldi sakat kimi oynatsin diyorum ciddi ciddi 2 yildir tek maca cikmamis hamiti oynatsin diyenler oldu!!!

Ehh sen 2 yildir tek maca cikmamis hamiti kurtarici gorup hocaya salliyorsan soylenecek soz kalmiyor elestirmis olmak icin elestiriyorsun demektir.

Allahta son dakikalarda artik Josue yi soktu. Yoksa bu i.basinin kayigina binen renktaslar bu sefer josue yi alsaydi ya selcuk yerine derdi. Gorduk Josue yi!!

Bizim takim su an 8 kisi. Sabri Ched yoklar. Selcuk Yasin yarim devrelik adamlar. Poldi De jong cavanda tam saglikli dondugunde 10 adam oluruz. Ama hala stoperimiz olmaz.

Bu mactan itibaren en az 2 stoper aramaya baslasin yonetim. En az 2 ama.

Kendin söylemişsin hocam rakip çift forvete döndü baskı yedik diye.

Rakip taktik değiştirmiş sen neden izledin?Selçuk kesinlikle çıkmalıydı cesaret edemedin.

Sakatlar dönsün bakalım nasıl bir takım olacaz merakla bekliyorum.De jong olsa belkide 55-60 gibi alıcaktın hamite güvenemedin.Çok fazla kızamıorum çünkü malzeme bu girenleride gördük josue cavanda hazır değiller.

Renktas kendin cevapladin. Kimi sokacaktik?

Selcugu bu ulkede Abdullah avci disinda kesmeye cesaret etmis 2. Kisi. Ama aa hatali idi cunku o donem selcuk cok iyidi.

Tam kesti de jong sakatlandi.

Bjk oguzhani cikartti taliscayi, olcayi cikartti aboubakari soktu! Sende varmi boyle opsiyonlar?

kesinlikle kızmıyorum poldi jong sigortson serdar 4 tane as oyuncu seviyesindeki adamı yok hamle yapacak adamı yok cavanda sinan ve josue ye de tam olarak güvenmiyor ki zaten josue nin girdikten sonra yaptığı aptalca hareketi hep beraber gördük eğer dün chedjou salatalağı adam gibi oynasa maçı rahat almıştık tabi bunda asıl suç kodummu oturtan stoper almayan yönetim ben JOR un sonuna kadar arkasındayım geçen seneki rezaletle kıyasladığımda muazzam bir gelişme yarattı

Üst Alt