Josue: "Bugün Sneijder yoktu ama kadromuz geniş ve kaliteli" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Josue: "Bugün Sneijder yoktu ama kadromuz geniş ve kaliteli"

Wesley Sneijder'in götürülmediği Ankara deplasmanında ilk 11'de şans bulan isimlerden biri Josue'ydi. Portekizli futbolcu Gençlerbirliği karşısında 68 dakika süre aldı. Josue'nin maç sonu açıklamaları şöyleydi:

"Çok önemli bir galibiyet aldık. Bugün Sneijder yoktu ama kadromuz geniş ve kaliteli. Şans bugün bana geldi ve bunu iyi değerlendirdiğimi düşünüyorum. Zor bir deplasmanda galip gelmek çok önemliydi ve bunu başardığımız için çok mutluyuz."

Galatasaray.org

Josue daha çok katkı sağlaman gerekiyor adını her duyduğumda bjk maçı son pozisyon aklıma geliyor bunu unutturmalısın. :D

Abartıldığı kadar kötü değildi, ama o kadar iyi de değildi. Daha çok çalışması lazım

Fiziğini de geliştirmesi lazım

Eksik olan , Josue Sneijder gibi ekstra seyler beklentisi yaratan bir adam degil , al ver yapan , alan bosaltan faydali bir takim oyuncusu .. aslinda eskiden daha marjinal isler yapan bir adamdi bursada hatta senol bu yuzden "bekledigimi yapmiyor" diye kesmisti , takimda oynamak istiyorsa gorevini yapmali filan demisti hatirliyorum

kotu oynamiyor ,ama bizim beklentimiz tipi bir adam degil .. selcukla yakin tipte bir oyuncu

Zaten selcuk ile sneijderin en kotu yani bu harmanlama hastaliklari .. eskiden futbol daha durgunken , herkes yerli yerindeyken bu daha degerliydi , ama birakin 5 er senelik periyodlari, artik her sezon futbol hem hizlaniyor hem de kosu mesafeleri artiyor

tesbitiniz cok dogru , josue topu kosturuyor , tolga da topla kosuyor ama bunlari selcuk un geriye , sneijderin yana yaptigi gibi degil , dikine yapiyorlar

sneijder eskiden dikine toplar atardi , yine atar ama o tipte bir sistemde de oynamiyoruz oyuncularimiz bruma dahil kendi atip surenlerden olusuyor , muthis bir pas trafigimiz yok

o zaman atmamiz gereken goller icin derslik bir akindi genclerbirligi macindaki ..

Nasi oynadı genel olarak?

XT1033 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ayni Sneijder in rolunu ustlendi, ben sunu anladim Riekerink 10 numara dedigimiz pozisyonun gorev tanimini daha degisik bir sekilde uyguluyor. Bizim beklentimiz genel olarak forvete yakin, gol atsin kaleye yakin oynasin ama Josue de Sneijder gibi orta saha ile forvet arasindaki pas trafigine destek oluyor ve daha cok oyun kurucu rolunde gibi gozukuyorlar o yuzden.

Isin durustcesi ben ne josue yi gormek ne sneijderi gormek istiyorum burada .. ben orada ismini soyledigimde dalga gecilen ama muthis bir oyuncu oldugunu dusundugum jimmy durmaz gibi bir adam istiyorum

top harmanlayan , zaman kaybettiren degil olabildigince kaleye yonelen tip bir adam .. eskiden thomas hasler diye bir adam vardi romada .. nedved veya

bu suksede olmak zorunda da degil ama bu tip bir adam lazim bize . burada avrupayi guney amerikayi oyunculari bilen 10 kisi varsa ben 9 uncu olurum , 8 kisi benden iyi takip ediyordur eminim

mutlaka saydigim ozelliklerde oyuncular bir anda akliniza geliyordur .. herta berlindeki eski rekdal mesela norvecli

gibi

O golde zaten "Sneijder veya Selçuk'a top değmeyince ne güzel kontratak yaptık" diye düşünmüştüm.

Kolay maçlarda Josue-Tolga-Sneijder üçlüsünü denemeliyiz bence, Selçuk'un takıma en ufak bi katkısı yok.

Zor maçlarda da deneyebiliriz sıkıntı yok (duran top becerisini çıkarırsak) kimi koyarsak koyalım Selçuk'tan fazla katkı verir.

şimdiye kadar hiç bir pok yapamadın kupa maçlarında oynayarak sezonu tamamlarsın alındığında çok ümitlenmiştim ama demek ki büyük takım oyuncusu değilmişsin iyiki kiralıksın

Üst Alt