Kaç Transfer Gerekli? - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kaç Transfer Gerekli?

Cevap: Kaç Transfer Gerekli?

Sol bek gerek ,Sag bek gerek,Stopper gerek,On Libero gerek,On numara gerek,Kanat oyuncusu gerek,Forvet gerek :)

20 tane forvet 10 tane yaratıcı orta saha ile gol oranını arttıramazsınız. Anlayın artık şunu. Gol yeriz kaleci / savunma suçludur gol atamayız forvet / orta saha. Takım olarak oyun oynamazsanız 1-1-8 oynasanız yine gol atamazsınız.

Beklerimizin hücum olarak katkısı 0. Haliyle orta sahamız daha yaratıcı olamıyor. Fenerbahçe bile Andre Santos yokları oynarken galibiyet alamıyordu Alex ile. Santos kendine gelince olanları gördük. Trabzon'da Serkan hücuma katılınca Burak'ın, Jaja'nın yaptıkları ortada. 10 numaraya topu verdiğiniz zaman topu atacağı, oynatacağı adamları da bulmanız gerekiyor. Şahan'ın yaptığı gibi "At Fink'e" oynayalım diyorsunuz resmen.

Kazım (Transfer) - Selçuk - 10 numara - Arda / orta sahası ile hücum olarak bir şeyler yaptık diyelim -ki garantisi yok- defansı kim yapacak ? Baros - Elmander ya da genel olarak forvet hattı alan presini yaptı diyelim. Kazım pres yapıp top çalma özelliği olan bir oyuncu değil. Arda'yı o şekilde kullanırsak hücumdaki katkısını azaltabiliriz. Selçuk çok ısıran bir oyuncu değil. 10 numara dediğiniz adamlar o rolde oynamazlar. 4 kişiyle mi savunma yapmayı düşünüyorsunuz Allah aşkına ?

"Adamın gol diyor" mantığıyla yorum yapmayın lütfen.

Evet çok ofansif. Koca 90 dk 1 tane pozisyonumuz yok

Bu takım bu kadroyla 4-4-2 oynamamalı...

Sabri,Balta,Servet handikapını en aza indirmek için öncelikle,

Bir defansif,bir ofansif olmak üzere kesinlikle 2 orta saha...

Sağ kanatta üretkenliği fazla,hareketli,delici bir oyuncu...

Öncelik bu mevkiler olmalı..Aslında daha çok transfer yapılması gerekiyor fakat bu iş bilmez yöneticiler planlamayı gene doğru yapamayıp giden ve gelen oyuncularda hata yaptıkları için yabancı kontejyanıda göz önüne alındığında artık diğer mevkilere doğru transferler yapılabileceğini düşünmüyorum..

Yukarıda saydığım üç mevkiye kaliteli oyuncular alındığı taktirde çok rahat şampiyon olabileceğimizi düşünüyorum..

Solbek - Stoper almayacaklar, sağbek alacaklar realist olmak lazım. Eboue - Melo - V.Şen - Santrafor bizi bu sene götürür, mutlaka bu 4 transferi yapmamız lazım. Elmander ve Baros aynı tip oyuncular, pasör, adam geçebilen, teknik bir santrafor almamız lazım..

Elde olsa Servet-Balta'yı sallayıp 6 derdim.

Stoper, Sol bek, sağ açık, orta saha, forvet

Bunlar sadece ilk 11 için, yedeklere girme lüksümüz yok :(

Muslera, Ujfalusi, Baros, Elmander, Culio, Stancu

Mevcut 6 yabancımız var ben 10 yabancı hakkımızı sonuna kadar kullanmaktan yanayım sakatlık vs. çok fazla yaşanıyor takımımızda

Bence takıma sol bek, sağ bek, orta saha, stoper, sağ açık ve forvet lazım bunlardan 4'ü yabancı 2'si yerli olabilir bu sayı değişebilir. Forvet transferi olursa Stancu kiralık verilebilir. Bu saydığım mevkilerden en az 4'üne kesin takviye yapılmalı tahminimce yönetim stoper ve sol bek almayacak diğer mevkileri düşünüyorlar..

acil olanlar: defans,sol bek,önlibero,ortasaha

olsada olur: ortasaha,sağbek

kadro derinligi için: forvet ve kanat lazım

avrupa kupasına gitmek için 4 transfer şart. Şampiyonlar ligi için Arda,Selcuk,Muslera hariç hepsini degiştirmemiz gerekir.

bu takımın en çok eleştirilen bölgesi defanstı neil gitti ujfalusi geldi yani savunmada aksayan bir tek neilmiydi beklerin hucuma katkısı yoktu öncelikle 1 sağ bek sonra alınabiliyorsa sol beke ihtiyaç var orta sahayı toparlayacak oyunu iki yönüde çok iyi oynayan bir yıldız alınabiliyorsa iki tane kanat birde forvet. çok eksik var ne yazıkki takımın yarısı gitti gidenlerin yarısı kadar oyuncu gelmedi. takımın geniş bir kadrosu yok deniliyordu arda ve baroşa bağlı performans gösteriliyo deniliyordu bu oyunculara alternatif alınmadığı gibi kadro dahada daraldı

beyler uçmayın

bazı adamların saymadığı mevki kalmamış

bi de şimdiye kadar aldıklarımız var

oooo bir sürü transfer

hala herşeyi isimli geçmişli kadro kurmak sananlar var

kadronun uyumu taktik falan kimsenin umurunda değil

tabi bizim buradan taktik hakkında tek bildiğimiz şey 4-4-2 oynanacağı olduğu için

karışabileceğimiz yorum yapabileceğimiz tek şey kadro

bu takımın nasıl oynayacağını FT belirleyecek ve ona göre istediği kadro kurulacak

fazla kurcalamamak lazım

Orta sahamız zaten zayıf.4-4-2 oynayacaksak eğer kanatlarımız da çok güçlü olmalı.O yüzden

1 sol bek

1 sağ açık

1 orta saha

şart.Bunlara ek olarak 1 sağ bek ve 1 tane de forvet gerek.Aslında stoper de gerek ama Pique bile gelse Servet'i kesemez herhalde bu takımda o yüzden artık yazmaktan bıktım.

Takımda hala çok eksik var.Defansta Servet iyi gibi görüksede çok ağır ve defanstan top çıkaramıyor.Sol bek'imiz felaket ötesi birşey.Selçuk'un yanına yabancı lazım.Stancu yollanıp yerine Milito gibi isimler lazım.Sağ açık lazım.Lazım ama bunların hepsini alacak maddi gücümüzde yok.Olsada zamanımız az

Ben 4 transfer olsa fena olmaz diye düşünüyorum. Mutlaka orta sahanın göbeğine bir isim ve iyi bir stoper yoksa tüm harcanan emekler yine boşa gider. Böylelikle 2 transfer hakkı kalır onları forvet+bek olarak değerlendirebiliriz.

Üst Alt