Üye Görüşü - Kalıcı Başarı İçin Neler Yapmamız Gerekiyor - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Üye Görüşü Kalıcı Başarı İçin Neler Yapmamız Gerekiyor

Transfer delisi değilim ama öncelikle bu kadronun seneye şampiyonluk için yetmeyecegini anlamamız lazım.. Öncelikle rakipler kötü performanslarından bağımsız mertens ve Sergioyu çözdü 14 maçlık serideki işleri yaptırmadilar.. Burada imdadımıza Kerem-İcardi -Toreira yetişti.. İcardi zaten muazzam bir golcü rakipler önlem almak istese de başarılı olamadılar herif her türlü atıyor.. Kerem de baktı eskisi gibi gol yollarında boş bırakılmıyor o da pasör kimliğini ortaya çıkararak takımı sürükledi.. Toreirayi konuşmaya gerek yok kırılma anında tüm sorumluluğu alıp gemiyi kıyıya yanastirdi..
Bayern şampiyonluk sonrası nasıl salihamidzic ve kahni gonderdiyse biz de aynı şekilde şampiyonluğa bakmayıp f/p oranı düşük isimlerle yollarımızı ayirmaliyiz..

Transfer politikamızı 2 yıldır doğru buluyorum hatta morutan bile bence gayet mantıklı bir transferdi bakmayın tutmadı ..
.

3 yıl üst üste şampiyon olamadığımız yıllardan sonra Galatasaray hep akıllı yatırımlar yaparak en az 2 yıl üst üste şampiyon olmuştur. 2011 yılında ciddi yatırım yapıldı ve sonrasında 4 yılda 3 şampiyonluk geldi, devam eden süreçte yine 3 yıl üst üste şampiyon olamadık ve 2018'de yine yatırım yapıldı 2 yıl üst üste şampiyon olduk. Ben önümüzdeki sezonda yüksek ihtimal şampiyon olacağımızı düşünüyorum.

Son 3 sampiyon hoca ertesi sezon basarisiz olmustu ve bunlardan biri de Okan hocaydi

Bu sezon bir mac sonunda Okan hoca bu konu hakkinda konusmustu ve özelestiri yapmisti artik daha tecrübeliyim ne yapmam gerektigini biliyorum demisti

Bu yüzden hoca’ya güveniyorum

Kadromuzu korumamiz gerekiyor yani icardi ve rashica’nin bonservis konusu cözülmeli

Nelsson ve boey’i tutmamiz zor nelsson sevilla ile anlasmisti son anda vaz gecti mesela,iki oyuncu ayrildiginda yerlerini ayni kalite de oyuncularla doldurmak sart

Daha fazla oyuncu kaybi olmamali en fazla 2 oyuncu satilabilir ilk 11’den

Ekstra takviye olarak oliviera’nin eksikliginde tempolu bir orta saha,sol bek ve icardi’ye alternatif bir oyuncu yeterli olacaktir

Nelsson giderse alternatif hazir mi? Nelssonun alternatifi tecrübeli bir stoper mi olmali yoksa yine ayni profilde genc yasta fazlasiyla tecrübesi olan bir stoper bulabilecek miyiz?

Boey giderse yine ayni sorun, kendisi gibi genc bir sag bek bulabilir miyiz? Tecrübe dersen Dubois var o pozisyonda bence yine genc sprinter bir beke yatirim yaplmaliyiz.

Rashica konusu cok konusuldu bence bonservisini alacaksak eger belirli bir bonservisin üzerine cikmamaliyiz cünkü konusulan rakamlara daha uygun kanatlar bulabiliriz.

Kerem kalacak mi? Giderse Baris yerini doldurabilir mi? (Cengiz?) Yerli sart

Ugurcani alip yabanci sinirlamasi konusunda elimiz rahatlayabilir mi?

Icardinin B plani kim?
Bu sorular bence dogru sorular. Ama bunun icin uzun sureli yonetim ve profesyonel bir yapi sart. City grup gibi, Redbull gibi. Once alt takimlarin olacak, alt yapin olacak ve ayni pozisyon icin senin takimina gelecek 6-7 hazir aday olacak ve sen birini alacaksin. Bu da bir surec ve emek isteyen acikcasi. Bu surec olana kadar da, piyasadaki futbolcular uzerinden gidilecek gibi duruyor. Boey gibi birini bulmamiz mumkun olmayabilir, ama belki sol tarafta bulabiliriz.

Ya da oyun formatino degistirebiliriz. Boey evet cok iyi bir oyuncu ama oyun kuran biri degil. Bize belki de yeni sezonda daha saglam orta acabilen biri gerekecek. Kisi bazli degil de, sistem bazli ilerlemek o sekilde degerlendirmek daha dogeu gibime geliyor.

Ben Ugurcan'in, Muslera'dan sonraki kaleci olabilecegini dusunmuyorum. Bizim oyun modelimizde ayaklarina daha hakim olan bir kaleciye ihtiyacimiz var vs vs. Benim acimdan cok konu var yani:) tahmin ediyorum ki teknik yönetim de bunlari 1000 kere dusunuyordur.

SM-A705FN cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

1-) A takımı yaparken en az 4 çok potensiyelli genç satılabilir oyuncun olacak ki satıp yenilerini al.
2-) Potensiyel oyuncular için doğru düzgün alt yapı kuracaksın
3-) Galatasaray B takımı adında pilot takım yapıp hem alt yapıdan hem de dünyanın her yerinden ucuz ama potansiyelli oyuncuları burada deneyeceksin.
4-) Gelirleri her zaman artıracaksın, sponsor, maç günü Stad kapasitesi, organizasyon, YouTube ne kadar marketing yöntemi varsa para kazanman lazım
5-) Belli sene (3) üst üste kombine alan taraftarı kulübe üye yapıp, üyelik aidatı ile de hem para kazanıp hem aidiyeti güçlendireceksin

Biz bir de kademeli hedefler koymayi, millet olarak da tam bilmiyoruz. Ya hep ya hic mottosu aslinda cok zarar veriyor. Bence bu sene Sampiyonlar ligine kalmak bu degisimde bir basari olacagini dusunuyorum. Sampiyonlar liginden Uefa ya devam etmek olasi, ust tura cikmak ise beklenti uzeri olacagini dusunuyorum. Her sene bu hedefleri boyle belirlersek ve planlamayi ona gore yaparsak daha iyi olacagini dusunuyorum. Yoksa kupayi alacagiz hadi 4 5 star alalim. Sonra alamayinca hem finansal yuk hem de oynamak istemeyen küskün yildizlar elimizde kaliyor. Sonra ayni senaryo: Taraftar küskün yildiza tepki gösteriyor, o da sonra teknik direktor ve yonetime derken, sirayla hepsi gidiyor. Olan GS ve harcanan paralara oluyor.

SM-A705FN cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Üst Alt