Karar Açıklandı: Fenerbahçe Maçı Seyircili Oynanacak | Para Cezası Geldi! - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Karar Açıklandı: Fenerbahçe Maçı Seyircili Oynanacak | Para Cezası Geldi!

Cevap: Münferitmiş!

Fatih Altaylı nasıl böyle fanatik fenerli birini spor müdürü yapar anlamak mümkün değil.

Amacı şu anki yönetimi yıpratmak...

Seçimi arkadaşlarının kazanamayacağını biliyor ama yeni döneme yıpranmış bir yönetim ve bir dahaki seçime yönetime gelmek istiyor

O yüzden bu gazete kasıtlı haber yapıyor... Hep değil ama can alıcı konularda

Gözler PFDK'da

Galatasaray ile Ankaragücü arasındaki maçtan sonra kapalı tribünde iki taraftarın birbiriyle kavga edip birinin yaralanması sonrası gözler Profesyonel Disiplin Kurulu'nun bugün vereceği karara çevrildi.

Sabah Gazetesi'nin haberine göre, olay sırasında kapalı tribünün üst katından alt kata düşen Kamil Özen isimli taraftarın hastanede tedavisi sürerken, Özen'in ağır yaralanmasına neden olan Murtaza S. önceki gün gözaltına alınmıştı. Murtaza S. sorgusunda, "Ben atmadım. Kendisi kaydı ve aşağı düştü" savunmasını yapmıştı. Galatasaray Kulübü konuyla ilgili olarak bir savunma hazırladı.

PFDK'nın bugün yapacağı toplantıda Galatasaray'a saha kapama veya seyircisiz oynama cezası çıkması durumunda bu ceza 28 Mart'taki Fenerbahçe derbisine denk gelecek. Geçmişte yaşanan iki örnekte ev sahibi kulüplere ceza çıkmıştı. 22 Kasım 2004 tarihinde oynanan Beşiktaş-Çaykur Rizespor maçı sırasında kapalı tribünde bir Beşiktaş taraftarı bıçaklanarak öldürülmüş ve Fenerbahçe'nin 2005-2006 sezonu öncesi Olimpiyat Stadı'nda Everton'la oynadığı özel maçta tribünlerde bir futbolsever silahla yaralanmıştı. Bu olaylarla ilgili Beşiktaş üç, Fenerbahçe bir maç seyircisiz oynama cezasına çarptırılmıştı.

SABAH UZMANLARA SORDU

Geçmiş örnekler ışığında PFDK'nın bugün vereceği karar kritik bir dönemeç olarak yorumlanıyor. 28 Mart'taki derbinin "Seyircisiz mi, seyircili mi?" oynanacağı gündemin ilk sırasına otururken SABAH da konuyu işin uzmanlarına sordu.

Galatasaray ceza alır!

Galatasaray-Ankaragücü maçını televizyondan izledim. Karşılaşma sonundaki olayı gördüm. Tribün önünde sundurma vardı. Arkadan birileri o kişiye vuruyor ve düşüyor. Aynı kulübe ait iki taraftarın kavga etmesi kulübün sorumluluğunu kaldırmıyor. Burada kulüp sorumlu. Bunun geçmişte örnekleri var. Beşiktaş ve Fenerbahçe'nin taraftarları arasında çıkan olaylarda gerekli cezalar verilmişti. Ama önemli olan maçın temsilcilerinin raporlarına ne yazdığıdır. Temsilciler olayları tam olarak yazdıysa G.Saray ceza alır.

Serdar Özersin-PFDK eski üyesi

Bu olay niye büyütüldü!

İki kişinin kavga etmesinin bu kadar büyütülmesini anlamıyorum. Toplu bir olay değil. Maç bitmiş, 20 dakika sonra olay oluyor. Bir bıçak veya başka kesici aletle yaralanma yok. Eğer böyle bir şey olmuş olsaydı, tribüne kesici bir cisim aldığı için Galatasaray'ın sorumluluğu olurdu. Ev sahibi takım Galatasaray'ın objektif bir sorumluluğu yok. Bu olay, Ali Sami Yen'deki Fenerbahçe derbisinin seyircisiz oynanmasını isteyenler tarafından yanlış yönlendiriliyor.

Türker Aslan-Tahkim Kurulu Eski Başkanı

Mevzuat değişmedi!

Olay aynı olaydır; "saha olayı" şeklinde ele alınmalıdır. Temeline baktığımızda, bu olayların hepsi taraftar olayı. Temelde "saha olayı" dediğimiz şey, stat ve stat çevresinde yaşanan olayların tamamını oluşturduğu için aslında bu olayın da aynı şekilde değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Çünkü henüz bir değişiklik yok, mevzuat aynı. Aynı takım taraftarları arasında yaşanan olaylarda da 'saha olayı' maddesine başvurulmuş, müsabaka güvenliğinin ortadan kaybolması gerekçesiyle söz konusu kulüplerin cezalandırılması yoluna gidilmiştir. Geçmişte buna benzer olaylardaki federasyonun duruşunun, hala devam edip etmeyeceğini, hep beraber göreceğiz.

Sami Dinç-Eski PFDK Hukuk Kurulu Üyesi

Cevap: PFDK'dan ceza gelir mi?

Dişe dokunur bir ceza geleceğini tahmin etmiyorum. Çok kritik bir zamandayız. Herkes daha dikkatli olmak zorunda.

Cevap: PFDK'dan ceza gelir mi?

Delinin biri kendini aşağı atınca Galatasaray veya x bir kulüp niye ceza alıcakki?

Bir ihmalmi söz konusu? Güvenlik Görevlileri ve yetkililer herkesi maç sonuna kadar koltuklaramı kelepçeliycek? Bize ne manyağın biri kendini aşağı attıysa yada federasyona ne?

Cevap: Galatasaray ceza alabilir!

her maç tribünlerde kavga çıkıyor zaten adam kendi aşağı atladı. fenerbahçenin 3-4 sene önce oynadığı bir sezonda esenlerle genç fenerbahçeliler tribünde birbirlerini bıçaklamıştı hatırlarsanız :)

Cevap: Galatasaray ceza alabilir!

Ne diye bukdar uğraşıyorlar, oldu olacak verilsin 3 puan eziklere herkes sussun, yapılmak istenen bu değilmi neticede ?

Cevap: Gözler PFDK'da!..

Boyle b.ktan bi sebepten dolayı seyircisiz oynama cezası gelemez. Medya nın gösterdiği örneklere bak birinde stada silah sokulmuş diğerinde de bıçak. Eğer ceza gelirse seneye fb maçından önce 2 adam tutalım saraçoğluna sokalım kavga yapıp atlasınlar seyircisiz oynayalım.

Kendini bilmez bir ahmağın yüzünden sahamı kapatılırmış sacmalık adam atlıyor sorumlusu Galatasaray olacak hııııııııııııııı ok federasyon!!

geçen haftada diyarabakırın cezası yine saat 8 gibi açıklanmışdı aynı saatlerde açıklayacaklar yine heralde.

Olurda ters bir karar çıkarsa olay çıkar, yer yerinden oynar valla.. Pek sanmıyorum böyle birşey olacağını ama yinede ihtimal var tabi.

maalesef kapanıyor 1 maç sahamız. gerekirse stadın dışından destek veririz her türlü koyarız bunlara

Üst Alt