Kebap mı, Pizza mı? - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kebap mı, Pizza mı?

Biri dunyaca unlu digeri bolgesel:) bidinin duygusal gurmeleri vardir digerinin yoktur. Birinin isletmecisi 30 dakikada kapiya garanti eder digerinin ki siparise gore belirler.

1902734_757182174306682_1729897008_n.jpg

Adana kebabi hicbir yemeğe değişmem o kadar çok severim. Kebap benim için bir yasam bicimi malatya da 6 ay kalmistim dönünce arkadaşlardan çok kebabi özledim desem yeridir. Kebap yanina sumakli soğan közlenmiş kirmizi biber ince tirnakli pide ve ayran.. Of ulan pizza benim gözümde kebabin yaninda patates kizartmasi muamelesi görür. P.s. stvdeki Maceraci degilim

Bana farketmez ikisi de iyi yapıldıktan sonra her türlü yerim, gerçekten kaliteli Pizza'yı adana Kebap'a tercih ederim ama öyle mozarella peyniri, süt tozundan falan yapılmış olmayacak gerçek mozeralla kullanılacak.

Pizzanin evrenselliği tamamen hikaye.. Bu ecnebiler bir kebaba alissa pizzanin yüzüne bakmaz. Ama sağ olsun bizim europdaki kebapci ve donerciler b.k gibi yaptigi için adamlar kebabin tadini bilemiyor.. İkisini de anavataninda yedim diyebilirim damak tadi cart curt farki demeyin burada damak tadina saygi duyamiyorum maalesef.. Kebap ezer geçer pizzayi

Türk mutfağı ile hiç birşey kıyaslanamaz benim için. Her yurtdışına çıktığımda açlık ve tokluk dışında üçüncü bir halin mümkün olduğunu keşfediyorum:)

Kebap doyurmaz, tadı damağında kalır, pizza ise tam tersi doyurur ama bir saat sonra, ne yediğini hatırlamazsın.

Pizzanin evrenselliği tamamen hikaye.. Bu ecnebiler bir kebaba alissa pizzanin yüzüne bakmaz. Ama sağ olsun bizim europdaki kebapci ve donerciler b.k gibi yaptigi için adamlar kebabin tadini bilemiyor.. İkisini de anavataninda yedim diyebilirim damak tadi cart curt farki demeyin burada damak tadina saygi duyamiyorum maalesef.. Kebap ezer geçer pizzayi

Aynı şey diğer yemekler için de geçerli mesela abd'de bildiğin elle yapılmış hamburger ile bizim burada yediğimiz hamburger'in uzaktan yakından alakası yok aynı şey diğer yemekler için de geçerli. Ama tabi ne olursa olsun her millet kendi mutfağını dünyanın en iyisi sanıyor yapacak bişey yok

Kebap çok pahalandı ama son yıllarda, diğer her şey gibi.6 liraya baya büyük porsiyon beyti yerdim 5-6 yıl önce, şimdi 12-13 liradan aşağı bulunmuyo, porsiyonlar da tırt

Tapata

Üst Alt