Kebap mı, Pizza mı? - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kebap mı, Pizza mı?

@Mehmet Arslaner hocam avrupa da yemek kültürü zaten yok denecek kadar az. Herşeyi saçma sapan soslara buluyorlar.. Bu bile bireyleri ört bas etme cabasi gibi geliyor bana. Üniv. 1 de ev arkadasim pilav yapardi lapa bisey ayip olmasin diye ketçap mayonez silip yerdim bence avrupa daki mantikta benzeri şekilde.. Pizza en özel en evrensel yemekleri bence bu bile ne kadar geride olduklarinin göstergesi. Ha lezzetini zaten kiyaslamam ama pizza çok daha klas bir yemek bu acidan ülkemizde biraz da özenti seklinde yayildi..

mpu94.gif

Tapata

@Mehmet Arslaner hocam avrupa da yemek kültürü zaten yok denecek kadar az. Herşeyi saçma sapan soslara buluyorlar.. Bu bile bireyleri ört bas etme cabasi gibi geliyor bana. Üniv. 1 de ev arkadasim pilav yapardi lapa bisey ayip olmasin diye ketçap mayonez silip yerdim bence avrupa daki mantikta benzeri şekilde.. Pizza en özel en evrensel yemekleri bence bu bile ne kadar geride olduklarinin göstergesi. Ha lezzetini zaten kiyaslamam ama pizza çok daha klas bir yemek bu acidan ülkemizde biraz da özenti seklinde yayildi..

Avrupadan tam olarak nereyi kastediyorsun bilmiyorum sanırım Almanya'dan bahsediyorsun, valla orayla alakalı pek bir fikrim yok kendim gidip görmedim ancak gurbetçi bir kaç arkadaşım var onların anlattığı da aynen senin söylediğin gibi yemek kültürleri olmadığıydı lakin fransa için mesela aynı şeyleri söyleyemeyiz gerek sunum açısından gerek lezzet açısından çok geniş yelpazeye sahip bir mutfak ve bence dünyanın 1 numaralı mutfağı yemek değil sanat yapıyorlar resmen tabi hayli yüksek bir ücret karşılığında :D mutlaka ucuz yerleri vardır ama ben verdiğim parayı iyi biliyorum evlat acısı gibi koymuştu. İtalya'da da benzer bir durum var sadece pizza olarak bakmamak lazım adamlar su,yumurta ve un'dan harikalar çıkartıyorlar makarna'yı o kadar ayıla bayıla yiyeceğim aklımın ucundan geçmezdi açıkçası. Aslında bizim Türk mutfağı dediğimiz şey kebaplar değil, Ortadoğu menşeli çoğu kebap mesela Lübnan'da farklı farklı isimlerle bizde ki çoğu kebap türü var. habertürk'teki tarihin arka odası programına bu konuyla alakalı bir prof çıkmıştı orda baya enteresan şeyler öğrenmiştim bulabilirsem link koyarım.

Pizzanin evrenselliği tamamen hikaye.. Bu ecnebiler bir kebaba alissa pizzanin yüzüne bakmaz. Ama sağ olsun bizim europdaki kebapci ve donerciler b.k gibi yaptigi için adamlar kebabin tadini bilemiyor.. İkisini de anavataninda yedim diyebilirim damak tadi cart curt farki demeyin burada damak tadina saygi duyamiyorum maalesef.. Kebap ezer geçer pizzayi

Almanya´da "Döner Kebab" adi ile satilan ekmek arasi Döner "Galileo" programinin verilerine göre Almanya´da Mc´Donalds´daki Burger´lerden daha fazla satmaktadir.

Ne kebap ne pizza. Kebap yerli ama bizi sattı, pizza İtalyan ama bize uymadı.. Kısaca kilit..Şakşuka olsa..(Şaktardaki hani..)

Ben kildan bahsetmistim ama sen kil ve ter karisik menuyu seviyorsan saygi duyarim.

Olayin özelligi zaten o konuda yatiyor. Ocak basinda terlemeden Kebab yapilmaz, yapilirsa bile terlemeden onun adi kebab olamaz. Lezzetinden ödünc vermicek ise, ozaman tabiki alin teri ve kilin zarari olmaz.

He, sen tabiki farkli düsünebilirsin.

kebap sahibinin sesidir nereye çekersen oraya bugün bakmışsın adana kebap yarın olmuş urfa kebap ertesi gün olmuş iskender kebap o yüzden pizza iyidir candır. ;)

Üst Alt