Kedi Almayı Düşünüyorum [ Yardim ] - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kedi Almayı Düşünüyorum [ Yardim ]

Cevap: Kedi'ye ne dersiniz ? [ Yardim ]

Ben on küsür yıl besledim, bok kokusunu ilk defa duydum :D Biz alıştırmıştık tuvalete yapıyordu. Yapıyordu derken gidip tuvaletin kapısında miyavlıyordu biz de kapıyı açıp ortamı ayarlıyorduk o da yapıyordu. Yaptığı yer de küçük bir leğendi. Sonra leğeni, patilerini falan yıkıyorsun o kadar. Zaten günde bir defa kaka, bir iki defa da çiş yapıyorlar. Genelde saatleri de aynı oluyor(sabahları). Önceleri leğene kum koyuyorduk sonradan kumu da kaldırmıştık boş leğene yapıyordu.

Bazen ortalığa çiş yaptığı da oluyordu. Bu da psikolojisiyle falan alakalıymış galiba. Ama ortalığa kaka yaptığını hiç görmedim.

Kısa tüylü bir kedi alırsan tüy sorunu da fazla olmaz. Arada sırada tüylerini fırçalaman gerekir tabi.

Kötü tarafları da var. Evde çiçek falan besleyemezsin mesela. Biz kediyi almadan önce ev çiçek bahçesiydi, birkaç ay içinde evde çiçek kalmadı :) Toprağını eşeliyor, dağıtıyor falan. Perdeleri, mobilyaları delik deşik eder, bazı geceler uyutmaz vb.

Ben kedimi bebekken almıştım on küsür yıl baktım sonra da hastalanıp öldü. Şimdi yeni bir tane daha alsam mı diye düşünüyorum. Dünyanın en tatlı ve eğlenceli hayvanları bence.

Kedinin belli dönemler tüy dökme olayı var. Yıl da 2-3 defa. Gerçekten ev çok tüy oluyor. Onun dışında çok temiz hayvandır. Kum olmadığı sürece tuvaletini sağa sola yapmaz.

Oldukça miskin de hayvandır. Kaloriferin yanına koy bir yastık üstüne de koy kediyi sürekli uyur. Yemek seçmez herşeyi yiyebilir genelde. Sosis, ciğer, sulu yemeklere ekmek bandırıp at fln...

Tek problem tüy. Evde çocuk varsa, çocuklara sıkıntı olur zarar verir o tüyler.

Bende tavsanda vardı iki tane bahcede oynarlardı falan bi gün bi tanesi kayboldu diğeride bi kaç gün sonra.Aradan 1 hafta sonra evin arka tarafında hayvanların kulaklarını buldum.Sanırım sokak kedilerinin mezesi olmuşlar.

Bende tavsanda vardı iki tane bahcede oynarlardı falan bi gün bi tanesi kayboldu diğeride bi kaç gün sonra.Aradan 1 hafta sonra evin arka tarafında hayvanların kulaklarını buldum.Sanırım sokak kedilerinin mezesi olmuşlar.

Sokak kedilerinin mezesi mi yoksa komşun rakıyla görütümüverdi afiyetle:asd:

Ayy ne kadar üzücü. Ben Çiko'mu bahçeye indirdiğimde asla yalnız bırakmazdım adım adım peşinde gezerdim. Sizinkide iyi cesaret yani. Geçmiş olsun yinede..

Cocuklara oyuncak arıyorsanız, hayvan degil oyuncak alınız. Hayvansever iseniz, hayvanlara bakınız. İSTİRHAM EDİYORUM.

Uzun tüylü kedi alma evde çocuk varsa sıkıntı olmasın, cinside o kadar önemli değil ama çok yavru olmasın psikolojileri bozuk olur. Imkanın varsa kedi besleyen ve yeni yavrulayan birinden al annesinden erken ayrılmamış olsun. Minimum 2,5 aylık olsun ;)

Muhabbet kuşu al o kadar ötmez.

:haha: emin misin? eger evet diyorsan adresini ver benim muhabbet kuşunu göndercem :D :D

Arkadaş bir kuş bukadar mı düşük çeneli olur yahu anlamadım ki gecenin 4ünde ansızın ortalığı ayağa kaldırıyor. :D

Bir de söylemesi ayıp inanılmaz sapık, el bulmasın affetmiyor :D

O yüzden muhabbet kuşu almayın sakın renktaşlar yavruları çok narin oluyor aşırı ilgi verip 2 gün ilgiyi keserseniz küsüp ölebiliyor. Çok değişik hayvanlar onları anlamak gerekiyor, suyunu yemini eksik etmeyip kafesini temiz tutmalısınız.(Dikkat edin kuş eğer dişi ise kafeste yuva yapmış olabilir bu ne pislik diyip temizlerseniz yine küsüp ölebiliyorlar)

Not: Bizim muhabbet kuşunun sapıklığı tamamen benim yüzümden'dir hayvana top musun lan diye çok yüklendim de :D :D ama maşallahı var kasımdan beri 17 adet yavru aldık(sizce normal değil mi? :D )

Yine kararsiz kaliyo insan, kediyi kardeslerime hediye etmek istiyordum (4 ve 7 yasindakiler) çunku benim kuçuk yaslarimda amcam bana bir Jack russel hediye etmisti ve super anilarim oldu, hayvan olsa bile, insan baglaniyordu kopege ama evdekiler istemeyince satmak mecburiyetinde kaldik ama çok insana bagli yeminle.

Kopek evde olmaz arkadaslar, muslumanlar evde kopek beslemesi harammis, Kedi'de kardeslerime uymaz, Tavsan'da olmuyo

Hamster nasil acaba ?

Üst Alt