Kedi Almayı Düşünüyorum [ Yardim ] - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kedi Almayı Düşünüyorum [ Yardim ]

Cevap: Kedi'ye ne dersiniz ? [ Yardim ]

image.jpg

my cat :ka23:

ay bu cok tatliii yerim onu ben :D

Benim erkek muhabbet kuşum dişisi ölünce kafasını tellerin arasına soktu inthar etti :coffee:

Papaganin fiyattina baktim, 2500 euro .. yuh o fiyatta kusmu olur

insan ister istemez baglaniyo Leyla napalim :)

[video=youtube;z8GHf-aELjY]https://www.youtube.com/watch?v=z8GHf-aELjY&feature=related[/video]

Şu yaratığı görünce benim de kedi besleyesim geliyor.Yerim lan ben bunu!

Ay insan videoyu gorunce kedi almasi geliyo yaa çok sirin :D ama bu kedi cinsi en azindan 700 € burda bakmistim, papagan internetten baktim, millet 2500-3500 € civari diyor fransada vallah abi

İnek Besleyeceksin...

Eti-Sütü-Tezeği yediği içtiği herşeyi para para para...

Benim bir küçük kızım var. İki üç günlükken almıştım sokaktan annesi terk etmişti.

1-Doğru mamalar ile beslersen çok fazla tüy sorunun olmaz kesinlikle, ayrıca engelleyici aşılar ve ilaçlarla desteklediğinde ne sağlık açısından tehlike oluşturabilecek ne de temizlik sıkıntısı olacak şekilde tüy dökme olmaz.

2-Kediye çişini bir kere öğretmen yeterlidir nereye yapacağını bilirlerse yerini değiştirsen dahi asla başka yere yapmıyorlar. Sanılanın aksine ortalık yere asla çiş yapamazlar, zira çişlerini gömmek gibi bir otomatik reflekse sahipler ve kum havuzu dışında bir yerde asla çiş yapmazlar.

3-Bir yaşına kadar iki haftada bir kum havuzu değişikliği yeterli ama bir yaşından sonra süre bir haftaya iniyor.

4-Kum değiştirmeden havuzdaki dışıkıları günlük olarak atarsanız evde koku olması söz konusu olmuyor.

5-Erkek kediler *******me dönemlerinde dişi bulmak için evin çeşitli yerlerine idrar yoluyla izlerini bırakırlar.

6-Dişiler *******me sorunu yaşadıklarından kısırlaştırılması durumunda zaman içerisinde işlevselliklerini kaybederek kızışma dönemi geçirmelerinin önüne geçilebiliyor.

7-Kediler sürekli olarak tırnaklarını ve kemiklerini açmak için egzersiz yaparlar, bu egzersizleri evde ugun gereç olmazlarsa mabilyalar üzerinde yaparar ve zamanla mobilyaları yırtacak duruma kadar gelebilir. Bunu önlemek için petshop larda ekzersiz

için ağaçlar var onlardan aldığında mobilyalara asla zarar veremezler.

8-Evde akşama kadar da yalnız kalsalar alıştıktan sonra asla sorun olmaz.

9-Tırnaklarını düzenli olarak kesebileceğin makaslar vardır iki haftada bir kestiğinde sorun oluşmasını önlersin.

10-Kışları 2 haftada bir yazları ise haftada bir sıcak su ile banyo yapabilirisiniz, alışıncaya kadar huysuzluk yaparlar ama sevgi ile bir süre sonra neredeyse kendisi suya girecek duruma gelebilirler.

Şimdilik bunlar geldi aklıma alırsanız konuşuruz.

Ay insan videoyu gorunce kedi almasi geliyo yaa çok sirin :D ama bu kedi cinsi en azindan 700 € burda bakmistim, papagan internetten baktim, millet 2500-3500 € civari diyor fransada vallah abi

O dev papağanlar öyle.Ben 10 yıl önce onları 50 Lira falan sanıyordum.Girdim kuşçuya dedim ne kadar bunlar 50 Lira falan mı kadın güldü.2500 Lira dedi.Peki hayırlı işler dedim çıktım:)

Ben 13 yıldır muhabbet kuşu besliyorum,3 yıldır da kanarya-saka kırması var.Ben kanaryaları robot gibi sanırdım tepkisiz,ilgisiz bir hayvan diye düşünüyordum(Fenerliler yanlış intiba bırakmış).Bu bendeki soytarı öyle bir hayvan ki muhabbet kuşlarıdan daha fazla muhabbeti var bizimle.İnanılmaz ilgi bekliyor,bir şey söylüyorsun senin sesini taklit edercesine cevap veriyor.Bir de bülbül ötüşlü al koy yanına tam bir doğa ortamı inletiyor ortalığı:D

Dertsiz başına neden dert alıyorsun kardeşim.:) Valla ne kedi ne köpek nede kuşlarla uğraşılmaz.

Üst Alt