kedi katiline 3 yıl hapis cezası verilmesi - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

kedi katiline 3 yıl hapis cezası verilmesi

Bir canlıya böyle bir zulmü reva gören biri nasıl ben insanım diye dolaşabilir bundan sonra? Ceza az bile olmuş şerefsize!! Özgürlüğünü almayın demiş birileri de :red: Böylesine aşağılık bir yaratığın özgürlüğü olmak zorunda mıymış? Bugün kediye köpeğe yarın Özgecan'larımıza...

Milletin anlamadığı zaten o... Benim için hayvana yapılan zulüm bile ağır ceza için yeterlidir; bunu önemsemeyenlerin yarın bu tiplerin çocuklara, kadınlara yönelebileceğini artık anlaması lazım.

Empati yeteneği yok bunlarda, bu sebeple rehabilite edilene kadar tecrit edilmeleri gerekiyor. Tamamen tecrit edemiyorsanda bir şekilde gözetim altında tutulmalı, kontrol edilmeli.

Hapis cezası bence olumlu ancak bu konularda madem bir yaptırım oluşturulmak isteniyor bence birçok hayvan koruma derneği var birçok imkansızlıklar içinde hayvanları korumaya beslemeye ve barınak imkanı sağlamaya çalışıyorlar bu derneklere para bağışı yapılmasına zorlanması bence daha iyi bir yaptırım olurdu.Onun 3 yıl yatmasının o hayvanlara faydası ne.

Milletin anlamadığı zaten o... Benim için hayvana yapılan zulüm bile ağır ceza için yeterlidir; bunu önemsemeyenlerin yarın bu tiplerin çocuklara, kadınlara yönelebileceğini artık anlaması lazım.

Empati yeteneği yok bunlarda, bu sebeple rehabilite edilene kadar tecrit edilmeleri gerekiyor. Tamamen tecrit edemiyorsanda bir şekilde gözetim altında tutulmalı, kontrol edilmeli.
Aynen öyle! Sonuç olarak anayollardan birinde araba kullanırken bir anda önüne atlayan kedi veya köpeği ezmeye 3 yıl hapis verilsin demiyoruz. Kazalar olabilir ve oluyor da malesef... Ona yapacak birşey yok :( Ama bile isteye bir canlının karnını deşmek nedir aga? Bu nasıl bir vicdansızlıktır? Asıl buna 3 yıl ceza verilmezse bu eleman ne yaptığını hiçbir zaman bilmeyecek anlamayacak ve dolayısı ile ilerleyen yıllarda belki çocuklara belki Özgecan'lara niyetlenecek ve ömür boyu hapis yiyecek... Bence 3 yıl hapis bu caniliği yapana iyiliktir... Daha sonra alacağı muhtemel ömür boyu hapis cezalarından kurtaracak belki de...

Bunun anlaşılmayacak bir tarafı olduğunu düşünmüyorum...

Hapis cezası bence olumlu ancak bu konularda madem bir yaptırım oluşturulmak isteniyor bence birçok hayvan koruma derneği var birçok imkansızlıklar içinde hayvanları korumaya beslemeye ve barınak imkanı sağlamaya çalışıyorlar bu derneklere para bağışı yapılmasına zorlanması bence daha iyi bir yaptırım olurdu.Onun 3 yıl yatmasının o hayvanlara faydası ne.

Adam mala zarar vermiş ne bileyim hırsızlık yapmış olsa bu mantıklı olabilir. Verdiği zarar maddidir çünkü. Ancak adam katil. Yani bu yapı meselesi onu rahatlıkla yapan sokakta tipini beğenmedi diye adam da öldürür. O yüzden böyle adamları sokaklarda barındırmamak mümkün olduğunda kilitli tutmak lazım. Yani hayvanlara yardım etsin güzel de dönüş yolunda gözü üstünde kaşı var diye birini keserse ne yapacağız?

Burada eleştirilecek nokta şu olabilir, kısa süreli kilitli tutmak zaten cani güdülere sahip bir adamı hepten delirtebilir. O yüzden sadece kilitli tutmayıp aynı anda tedavi edilme gayreti de gösterilmeli.

Adam mala zarar vermiş ne bileyim hırsızlık yapmış olsa bu mantıklı olabilir. Verdiği zarar maddidir çünkü. Ancak adam katil. Yani bu yapı meselesi onu rahatlıkla yapan sokakta tipini beğenmedi diye adam da öldürür. O yüzden böyle adamları sokaklarda barındırmamak mümkün olduğunda kilitli tutmak lazım. Yani hayvanlara yardım etsin güzel de dönüş yolunda gözü üstünde kaşı var diye birini keserse ne yapacağız?

Burada eleştirilecek nokta şu olabilir, kısa süreli kilitli tutmak zaten cani güdülere sahip bir adamı hepten delirtebilir. O yüzden sadece kilitli tutmayıp aynı anda tedavi edilme gayreti de gösterilmeli.

Bu konuda söyledikleriniz gerçekten gözden kaçmaması gereken hususlar dedikleriniz çok doğru.Ben sadece belki hayvanlara bir faydası olur diye düşünmüştüm ama insan hayatı bakımından hiç düşünmedim belkide bana zarar veremeyeceğini düşündüğüm içindir.Çok haklısınız.

Özgür ağabeyin belirttiği gibi tedavi edilme hususu önemli. Bunun atlanacağını sanmıyorum. Hapisten çıktıktan sonra yalnızca tekrar yatmamak için değil, içinden gelmediği için canlılara zarar vermemesi lazım.

Önceki mesajlarda bana ceza aldırtacak mesajlar gördüm. Şu an sakinim.

Herhangi bir hayvanın can tehlikesi dışında öldürülmesine karşıyım, böyle sadist boyutlar ayrı bir dünya zaten isabet olmuş bence.

Yalnız Türkiye'de hayvanseverlik "kedi köpek" duyarlılığı gibi geliyor bana aramızda sinek öldürmeyen yoktur sanırım, semt ilaçlamaları cabası, korunmak için sürdüğümüz veya sıktığımız kimyasallar sinek ısırmasından çok mu masum? Evet görüntüsü kedi köpek kadar sevimli veya masum gelmeyebilir ya da o "vızzzz" sesi "miyav" etkisi bırakmaz bünyelerde bu yüzden öldürülmeleri daha mı kabul edilebilir geliyor anlamıyorum. Türkiye'de bu kategoriye böcek türleri, fareler, yılanlar, domuz türleri ve olağandışı görünüme sahip envai çeşit hayvan dahil edilebilir gördüğüm kadarıyla. Birileri bu konudaki algımın yanlışlığını veya doğruluğunu izah ederse sevinirim. Nedir yani ekosistemde mi yeri yoktur yoksa sadece "sevimsizdirler" ve tüm sorun budur.

Haklisin ugur

Bak sana bir ornek vereyim burada yasadigim yerde hayvan farketmiyor (bocek turleri haric)
5000 eurodan 50000 euroya degisen para cezasi alirsin...

Bu yeterli bir cezadir

Kedi oldurdu diye insan hapis cezasimi alir arkadas

Ha baktin cok sadist akil hastaliklarina sokarsin bu kadar...

Son düzenleme:
Haklisin ugur

Bak sana bir ornek vereyim burada yasadigim yerde hayvan farketmiyor (bocek turleri haric)
5000 eurodan 50000 duroya degisen para cezasi alirsin...

Bu yeterli bir cezadir

Kedi oldurdu diye insan hapis cezasimi alir arkadas

Ha baktin cok sadist akil hastaliklarina sokarsin bu kadar...

biz 1 tane duraoyla baş edemedik 50000 duro nedir ya harbi ağır cezaymış

Herhangi bir hayvanın can tehlikesi dışında öldürülmesine karşıyım, böyle sadist boyutlar ayrı bir dünya zaten isabet olmuş bence.

Yalnız Türkiye'de hayvanseverlik "kedi köpek" duyarlılığı gibi geliyor bana aramızda sinek öldürmeyen yoktur sanırım, semt ilaçlamaları cabası, korunmak için sürdüğümüz veya sıktığımız kimyasallar sinek ısırmasından çok mu masum? Evet görüntüsü kedi köpek kadar sevimli veya masum gelmeyebilir ya da o "vızzzz" sesi "miyav" etkisi bırakmaz bünyelerde bu yüzden öldürülmeleri daha mı kabul edilebilir geliyor anlamıyorum. Türkiye'de bu kategoriye böcek türleri, fareler, yılanlar, domuz türleri ve olağandışı görünüme sahip envai çeşit hayvan dahil edilebilir gördüğüm kadarıyla. Birileri bu konudaki algımın yanlışlığını veya doğruluğunu izah ederse sevinirim. Nedir yani ekosistemde mi yeri yoktur yoksa sadece "sevimsizdirler" ve tüm sorun budur.

Çok doğru bir husus. Ülkemizdeki çoğu hayvansever olduğunu düşünen kişi böyle.

JB malzemesi olabilir ama;

Odamı ve evin 2 odasını daha karıncalar sarmış, 1 haftadır toplayıp toplayıp evin bahçesine bırakıyorum. Ama azalmıyorlar efendim durduramıyoruz. :p Annem mesela geçen seneye kadar bir yerde çok birikmişlerse süpürgeyle dalardı. Şimdi arada o da topluyor. Kedimi zaten olabildiğince uzak tutmaya çalışıyorum fast-food niyetine götürüyor hayvanları. :D

Kedi ve köpek ile sevgi alışverişi yapabilirsin, iki taraflı duygusal ilişki kurabilirsin ama sinekle kuramazsın, bu kadar basit. Ayrıca yılan,domuz (Ki Samsunda vuku bulan olaya da tepki gösterildi ) fare gibi hayvanlara'da eziyet, işkence edilmesine hiç bir hayvanseverin onay verdiğini sanmıyorum. Aynı şekilde hayatımda hiç fok görmemiş olmama rağmen, fok katliamına da tepki gösteriyorum. Tam olarak ne bekleniyor anlamadım açıkçası...

Üst Alt