kedi katiline 3 yıl hapis cezası verilmesi - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

kedi katiline 3 yıl hapis cezası verilmesi

ya aga benim yilanim vardi eskiden
ozamanlari 19 yasindaydim fransadan getirtmistim
öldügünde cok üzülmüstüm
o üzüntüyü yasayan bilir ki normal sartlardada ölmedi hala daha kim bilmiyorum ama arkadaslarimdan biri kellesini kesmisti
kim oldugunu bilseydim agzini burnunu kirardim
ama yinede yani hapis yatacak kadar degil
okadarda degil yani

Bunu duyan katilin ilk tepkisi muhtemelen "bu ne kardeşim ya, adam mı öldürdük?" olmuştur.

Takdir ettiğim bir karar olmuş. 5 yıl verip düz hesap yapsalardı keşke.

Kedi ve köpek ile sevgi alışverişi yapabilirsin, iki taraflı duygusal ilişki kurabilirsin ama sinekle kuramazsın, bu kadar basit. Ayrıca yılan,domuz (Ki Samsunda vuku bulan olaya da tepki gösterildi ) fare gibi hayvanlara'da eziyet, işkence edilmesine hiç bir hayvanseverin onay verdiğini sanmıyorum. Aynı şekilde hayatımda hiç fok görmemiş olmama rağmen, fok katliamına da tepki gösteriyorum. Tam olarak ne bekleniyor anlamadım açıkçası...
Vaay Mehmet ağabeyim böyle yabancıymış gibi alıntılamadan filan haberim yokmuş gibi giydirmişsin bana:D Neden bu kadar celallendin ve bireysel algıladın anlam veremedim açıkçası, sen dediğin gibisindir inanırım ancak ben ülkenin geneli hakkımdaki algımı dile getirdim yoksa senin gibi düşünen de çoktur muhakkak tam aksini düşünenler de mevcuttur. Ben arada kalan ve çoğunluğa değindim tabii bana göre.

Domuza yılana fareye duygusal bağ konusunda şans vermelisin bence ağabey:D

Haklisin ugur

Bak sana bir ornek vereyim burada yasadigim yerde hayvan farketmiyor (bocek turleri haric)
5000 eurodan 50000 duroya degisen para cezasi alirsin...

Bu yeterli bir cezadir

Kedi oldurdu diye insan hapis cezasimi alir arkadas

Ha baktin cok sadist akil hastaliklarina sokarsin bu kadar...

Para cezası kişiyi o eylemi bir daha yapmamaya sevk edebilir, buna tamam. Ama hayvanın karnını deşen birisinden söz ediyoruz. Bu başlıkta da daha önce söylendiği gibi hapis+tedavi daha makul olacaktır. Bunun Türkiye'nin koşulları düşünüldüğünde eleştirilebilecek yanları var elbet. (Breivik idi zannediyorsam. 21 yıl hapis yatacak, şu Norveç'teki katliamı yapan. Bu adamı onun kaldığı gibi bir hapishaneye koymayacaklar mesela. Yani gerçek manada çevresine zarar vermeyecek bir birey olmasını sağlamak için azami gayret gösterilmeyecek.)

Burada önemli olan husus kişinin şiddeti kafasından silmesi, para cezası yüzünden yapmaktan vazgeçmesi değil.

Ayrıca bu tedavi alkol tedavisi değil. Alkol tedavisi başarılı olmazsa en kötü ne oluyor? Alkolik oluyor adam yine. Ama bu adamın tedavisi sürerken dışarıda olması demek yine aynı şeyleri yapabileceği anlamına gelir. Bu yüzden hapis diyorum.

Son düzenleme:
Para cezası kişiyi o eylemi bir daha yapmamaya sevk edebilir, buna tamam. Ama hayvanın karnını deşen birisinden söz ediyoruz. Bu başlıkta da daha önce söylendiği gibi hapis+tedavi daha makul olacaktır. Bunun Türkiye'nin koşulları düşünüldüğünde eleştirilebilecek yanları var elbet.

Breivik idi zannediyorsam. 21 yıl hapis yatacak, şu Norveç'teki katliamı yapan. Bu adamı onun kaldığı gibi bir hapishaneye koymayacaklar mesela. Yani gerçek manada çevresine zarar vermeyecek bir birey olmasını sağlamak için azami gayret gösterilmeyecek.

Burada önemli olan husus kişinin şiddeti kafasından silmesi, para cezası yüzünden yapmaktan vazgeçmesi değil.

Ayrıca bu tedavi alkol tedavisi değil. Alkol tedavisi başarılı olmazsa en kötü ne oluyor? Alkolik oluyor adam yine. Ama bu tedavisi sürerken adamın dışarıda olması demek yine aynı şeyleri yapabileceği anlamına gelir. Bu yüzden hapis diyorum.

3 sene sonra ciktiginda yapmayacagini nerden biliyorsun ve bunun ulke sartlariyla alakasi ne ki sevgili kardesim

mesajimda belirttigim gibi ha baktin cok sadist bir insan ki bunu belirleyebilirsin yaptigi hareketlerden
sokarsin akil hastaliklarina doktorlara emanet edersin

zaten sadist biri ise hapise girip cikarsa kedi oldurecegine bu sefer insan öldürür

Ben videoyu izlemedim (izleyemedim daha doğrusu dayanamam acı çeken hayvanlara) ama milletin söylediğine göre herif psikopatın tekiymiş. Bildiğin işkence yapmış hayvana. Sana hiçbir zararı olmayan hayvancağıza bunu yapan başkasına kim bilir neler yapar? Bu cezayı almasının sebebi canavarca hisle davranması yani 3 yıl az bile. Beter olsun şerefsiz.

3 sene sonra ciktiginda yapmayacagini nerden biliyorsun ve bunun ulke sartlariyla alakasi ne ki sevgili kardesim

mesajimda belirttigim gibi ha baktin cok sadist bir insan ki bunu belirleyebilirsin yaptigi hareketlerden
sokarsin akil hastaliklarina doktorlara emanet edersin

zaten sadist biri ise hapise girip cikarsa kedi oldurecegine bu sefer insan öldürür

Mesajı okumadınız sanırım?

1. 3 sene sonra çıktığında yapmaması için tedavi göreceğini zaten belirttim.
2. Zaten amaç başka bir canlıya zarar verememesi. Hapse girip çıktıktan sonra insan öldürmek aklına gelmeyecek. Zaten bu tehlikeyi taşıyan birinden söz ediyoruz.
3. Breivik ve hapishanesinin koşulları birkaç sene önce bayağı detaylı bir şekilde haber olmuştu. Bu örneği bu yüzden verdim. Onlarca insanın katilini koydukları hapishaneye bakmanızı öneririm. Onun bile zararsız bir birey olarak topluma dönmesini sağlamaya çalışıyor herifler. (Bence saçma ya neyse.) Böyle bir hapishane Türkiye'de bilmiyorum. Dolayısıyla koşullarla doğrudan alakalı.

Vaay Mehmet ağabeyim böyle yabancıymış gibi alıntılamadan filan haberim yokmuş gibi giydirmişsin bana:D Neden bu kadar celallendin ve bireysel algıladın anlam veremedim açıkçası, sen dediğin gibisindir inanırım ancak ben ülkenin geneli hakkımdaki algımı dile getirdim yoksa senin gibi düşünen de çoktur muhakkak tam aksini düşünenler de mevcuttur. Ben arada kalan ve çoğunluğa değindim tabii bana göre.

Domuza yılana fareye duygusal bağ konusunda şans vermelisin bence ağabey:D

Velev ki bir insan sadece kedi ve köpeğe karşı şiddete tepki veriyor, diğerleriyle ilgilenmiyor (ki hayvansever bir insan böyle yapmaz genelde) bunun kime ne zararı var ? Sinek severlerde, sinekleri korumak için çalışma yapar olur biter. Böyle bir başlık altında, sanki temel hayvan hakları sorununu çözmüşüzde; işin felsefi boyutu kalmış gibi bunu tartışmamız tuhaf geldi bana...

Yolda yılan görünce arabayı yılana doğru sürüp ezmeye çalışanları konuşmak yerine, neden insanların kedi ve köpeği daha fazla sahiplenmesini tartışalım? Bahsettiğin konuda tartışılmalı elbet ama bu başlık altında değil, zira bu ve bunun gibi olayları hafife almak anlamına gelir bu.

Olayı kişiselleştirmem oldukça normal, çünkü sokak hayvanları ve genel olarak hayvanlar, hayatımda önemli bir yer tutuyor.

Kedinin karnını deşen yaratık bugün-yarın kedi köpek karnı deşmekten zevk almayınca ne olacak?Açıkçası o ruh halindeki insanın özgür olmasını istemem.

sevgili kardesim hapis cozum degil
böyle bir konuda
insan öldürürsün bir turlu cikar ortaya
ama kediyi öldürürsen kimsenin umurunda olmaz
videoya cekilmese kimsenin haberi olmayacakti yani fark var

o 3 sene sen hapisde tamam artik daha yapmam diyecegini dusunuyorsan buyuk yaniliyorsun
3 senemi harcadi diye daha beter olur hayvanlara karsi

bu is anca psychiatrik cozumlerle hal olur eger sadist biriyse!
Buda onemli her kedi öldüren sadist degildir (videoyu izlemedim)
cok normal bir insanin tersinede gelebilir
ozamanda para ile cezalandirirsin sadece

Kedi Köpek seviyorsunuz, tamamda, bunlari yigen ve besin olarak kullanan milletler de mevcut. Nasil biz koyun, inek yigorsak, adamlar da zevk ile kedi ve köpek yiyorlar. Sunu bilelim ki, yedigimiz etlerin, hayvanlara yapilan bir zulümün sonucu oldugunu.

url

Biz nasil kuzu ceviriyorsak, köpek cevirenler de var mesela. Kuzu ve koyunlarda sonucta bir can sahibi hayvanlar.

Son düzenleme:
Velev ki bir insan sadece kedi ve köpeğe karşı şiddete tepki veriyor, diğerleriyle ilgilenmiyor (ki hayvansever bir insan böyle yapmaz genelde) bunun kime ne zararı var ? Sinek severlerde, sinekleri korumak için çalışma yapar olur biter. Böyle bir başlık altında, sanki temel hayvan hakları sorununu çözmüşüzde; işin felsefi boyutu kalmış gibi bunu tartışmamız tuhaf geldi bana...

Yolda yılan görünce arabayı yılana doğru sürüp ezmeye çalışanları konuşmak yerine, neden insanların kedi ve köpeği daha fazla sahiplenmesini tartışalım? Bahsettiğin konuda tartışılmalı elbet ama bu başlık altında değil, zira bu ve bunun gibi olayları hafife almak anlamına gelir bu.

Olayı kişiselleştirmem oldukça normal, çünkü sokak hayvanları ve genel olarak hayvanlar, hayatımda önemli bir yer tutuyor.
Tutarsızlık diye cevap vereyim. Kimseye zararı olduklarını iddia etmedim. Peki ağabey, ben başlık hakkındaki görüşümü belirtip onun bana yaptığı çağrışımı veya sorunu dile getirmek istedim bu sana göre gereksiz veya burada konuşulmaması gereken bi konudur, saygı duyarım.

Üzülerek beni anlamadığını veya benim seni anladığımı belirteyim tam da söylediğin gibi kişiler hedefim değil eğer dediğin gibi biriysen söylediklerime bu denli taraf olmanı gerektirecek veya olayı bireyselleştirecek durum yok ortada.

Eğer konuyu hafife alsam bakar ve geçerdim üstünde konuşmak yerine neyse daha fazla uzatmak istemem bu benim adıma manasız olan tartışmayı.

Son düzenleme:
Üst Alt