kedi sahipleri - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

kedi sahipleri

norvec orman kedisi muhtesem asil bir hayvan bolgeci vahsi bir kedi
İlk 3 ay koltukta otururken ayakları yere koyamiyorduk. Doğuştan avcı tipler, heme ayağa saldırıyordu hiç beklemedigin bı anda😄 satın almadım, sahiplendim. Cinsini bilmeden sahiplendim hatta, sonrasında aslında bir canavar sahiplendiğimi 8. Ay anladım😄😄 çok özlüyorum hiyartoyu. Eşim ilgilense hemen bır daha sahiplenirim.

1. sene sonu mulayimlesiyor hayvan, evin ağası o, biz marabalariyiz, ama sıcak bir hayvandi. Kaç kez güvercin avlayıp yatağıma getirmisligi var aç kalmayayim diye😂 yattığı koltuğa en fazla bir kişi daha oturabiliyordu büyüklüğünden dolayı. Çocuklara asla zarar vermezdi ilk 3 ay bile. Bize sinirlendiğinde hafif dislerdi şerefsiz, illa akşam onla oynayacaktık. En büyük sevdası gece gelip üstüne yatmak. Karabasan gibi üstüme çöker öyle uyurdu. Severdim keratayi

Son düzenleme:
Lafı geçmişken geçen başımdan geçeni anlatayım.

Geçen bizim Kasımpaşa maçının olduğu gün (5 Eylül'de) mahalleden sokak kedileriyle ilgilenen abim beni aradı akşam saat 7'den sonra. Dedi bir tane yavru kedi var sıkışmış bir yere çıkaramıyorum tek başıma. Tabii dedim gittim, boş bir arazide bir sürü keresteler var üst üste yığılı, nasıl olmuşsa bayağı bir yığının en altına girmiş, oradan sesi geliyor. Telefonun ışığını tuttum küçücük bir delikten gördüm hayvanı. Altta kalan kereste parçalarını çekip orada bir delik açalım sonra da uzanır alırız dedim. Üst üste yığıldığı için zar zor ikimiz aynı çektik çıkardık bazı parçaları her neyse uzanabilecek kadar boşluk oldu uzandım aldım hayvanı. Avuç içinden biraz büyük, 2 haftalık yoktur yani gözleri yeni yeni açılmış. Hayvan yolda parmaklarımı, ellerimi falan emmeye başladı. Olamaz böyle bir tatlılık :giggle:

İlk günlerden resmini de koyayım da güzelliği görün (ikinci resimdeki hali biraz büyümüş hali oradan hesap edin).

1-min.png
2 (2).png

En başta şunu söyleyeyim; Kedileri seven erkeklere ılık diyenler, benim nazarımda vurduruyordur. Alınma gücenme olmasın.

Sonrasında da başımdan geçen ve hala yaşadığım bir hikayeyi sizlerle paylaşayım;

Ben bir sitede zemin katta oturuyorum yüksek zemin. Temmuz ayı başlarında bir tane sarman dişi kedi dadandı bana. Balkon kapısı açıkken bazen içeri girdiğini görüyorum falan beni görüyor kaçmıyor falan evi sahiplenme niyeti var gibi. Giriyor çıkarıyorum giriyor çıkarıyorum. Sahiplenmemi istiyor gibi ama bunun için müsait değilim ayrıca evde muhabbet kuşu var. Sonradan fark ettim ki kedinin karnında şişlik var. Hamile olduğunu anladım ve kıyamadım. Bana sığınmaya çalıştığını hissettim, doğacak yavruları için güvenli bir yer aradığını fark ettim ve balkon kedim olarak kısmen sahiplendim. Kedisi olan arkadaşlardan kuru mama alıp balkona koydum suyunu koydum. Arada ona yaş mama aldım. Zaman zaman eve girmesine müsaade ettim. Ona balkonumda kutularla güvenli bölge yaptım. Derken zaman geçti ve 10 Ağustos gecesi eve girdiğinde fark ettim ki karnında kasılmalar başlamış, acı acı ağlıyor. Hemen balkona çıkardım ve kutunun yanına koydum. O gece tam 4 tane yumurcak doğurdu güzel kızım ve tüm yavruların doğumunu videoya bile aldım. Yavrular şu an neredeyse 2 aylık olacaklar ve anneleri ile beraber hala daha balkonumda yaşıyorlar. Anne gezip gezip geliyor ama yavrular hep balkonda tabi ayrılamıyorlar, mama yemeye başladılar ama hala daha meme emmeye devam ediyorlar. Balkondan ayrılamadıkları için onlara kedi kumu aldım bir kutuya koyup balkona yerleştirdim. Hiçbir eğitim vermedim ve direkt olarak kuma gidip yapıyor yavrular.

Çok sevimli sıpalar bir görseniz :love: Kedileri zaten severim (Ayrıca köpek de severim) ama yavru kedi sevimliliği diye bir gerçek var onu anladım. Severken elinde kalır öyle sevimli keratalar. Bir görseniz dedim ama bu vesile ile birkaç tane foto paylaşayım madem;

01.jpg
02.jpg

03.jpg
04.jpg

05.jpg
06.jpg
07.jpg
08.jpg
09.jpg
10.jpg

Ekli dosyalar

• 03.jpg
    03.jpg
    85.2 KB · Görüntüleme: 15
En başta şunu söyleyeyim; Kedileri seven erkeklere ılık diyenler, benim nazarımda vurduruyordur. Alınma gücenme olmasın.

Sonrasında da başımdan geçen ve hala yaşadığım bir hikayeyi sizlerle paylaşayım;

Ben bir sitede zemin katta oturuyorum yüksek zemin. Temmuz ayı başlarında bir tane sarman dişi kedi dadandı bana. Balkon kapısı açıkken bazen içeri girdiğini görüyorum falan beni görüyor kaçmıyor falan evi sahiplenme niyeti var gibi. Giriyor çıkarıyorum giriyor çıkarıyorum. Sahiplenmemi istiyor gibi ama bunun için müsait değilim ayrıca evde muhabbet kuşu var. Sonradan fark ettim ki kedinin karnında şişlik var. Hamile olduğunu anladım ve kıyamadım. Bana sığınmaya çalıştığını hissettim, doğacak yavruları için güvenli bir yer aradığını fark ettim ve balkon kedim olarak kısmen sahiplendim. Kedisi olan arkadaşlardan kuru mama alıp balkona koydum suyunu koydum. Arada ona yaş mama aldım. Zaman zaman eve girmesine müsaade ettim. Ona balkonumda kutularla güvenli bölge yaptım. Derken zaman geçti ve 10 Ağustos gecesi eve girdiğinde fark ettim ki karnında kasılmalar başlamış, acı acı ağlıyor. Hemen balkona çıkardım ve kutunun yanına koydum. O gece tam 4 tane yumurcak doğurdu güzel kızım ve tüm yavruların doğumunu videoya bile aldım. Yavrular şu an neredeyse 2 aylık olacaklar ve anneleri ile beraber hala daha balkonumda yaşıyorlar. Anne gezip gezip geliyor ama yavrular hep balkonda tabi ayrılamıyorlar, mama yemeye başladılar ama hala daha meme emmeye devam ediyorlar. Balkondan ayrılamadıkları için onlara kedi kumu aldım bir kutuya koyup balkona yerleştirdim. Hiçbir eğitim vermedim ve direkt olarak kuma gidip yapıyor yavrular.

Çok sevimli sıpalar bir görseniz :love: Kedileri zaten severim (Ayrıca köpek de severim) ama yavru kedi sevimliliği diye bir gerçek var onu anladım. Severken elinde kalır öyle sevimli keratalar. Bir görseniz dedim ama bu vesile ile birkaç tane foto paylaşayım madem;

hay maşallah baya sevimliler.
anayı kısırlaştırmayı düşünüyor musun üstat? bir akrabam başta kısırlaştırmaya kıyamadı ama yavru sayısı çift haneyi görünce mecburen kısırlaştırdı. yavru sayısı artınca baya problem oluyor

hay maşallah baya sevimliler.
anayı kısırlaştırmayı düşünüyor musun üstat? bir akrabam başta kısırlaştırmaya kıyamadı ama yavru sayısı çift haneyi görünce mecburen kısırlaştırdı. yavru sayısı artınca baya problem oluyor
Düşünüyorum da kardeşim hala daha emziriyor yavruları. Şu an olmaz sanırım. Emzirmeyi bırakınca bir çözüm üretmeye çalışacağım.

Üst Alt