Kendini Mafya Babası 'Tony Montana' Sanıyordu - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kendini Mafya Babası 'Tony Montana' Sanıyordu

Nusret'te çalışan bir garson güncel kurla demek pilottan fazla kazanıyor vay arkadaş, işe bak sen. 4 çubuklu, başlangıç seviyesi filan mı oluyor ağabey? Umarım olur bu arada, bol şans şimdiden.
Manhattan'da 8k bir garson için çok ekstrem değildir diye tahmin ediyorum. 1+0 stüdyo dairede yaşasan 2.5-3ksı kiraya gider zaten. Gerçi oralarda oturduklarını sanmıyorum Bronx-Brooklyn'e falan giderler.
Ama garsonlar bu tip muhabbetinden ötürü sağlam para kazanıyorlar lüks bir mekanda çalışıyorlarsa özellikle. Müşteriler genelde %15'ini veriyorlar ödedikleri hesabın tip olarak. Bu Nusret'in fiyatlarını bilmiyorum ama bulunduğu konum itibariyle baya tuzludur diye tahmin ediyorum. Garsonların ağlamaları da bu yüzden muhtemelen, tip kavgası.

Manhattan'da 8k bir garson için çok ekstrem değildir diye tahmin ediyorum. 1+0 stüdyo dairede yaşasan 2.5-3ksı kiraya gider zaten. Gerçi oralarda oturduklarını sanmıyorum Bronx-Brooklyn'e falan giderler.
Ama garsonlar bu tip muhabbetinden ötürü sağlam para kazanıyorlar lüks bir mekanda çalışıyorlarsa özellikle. Müşteriler genelde %15'ini veriyorlar ödedikleri hesabın tip olarak. Bu Nusret'in fiyatlarını bilmiyorum ama bulunduğu konum itibariyle baya tuzludur diye tahmin ediyorum. Garsonların ağlamaları da bu yüzden muhtemelen, tip kavgası.
günde 130 bın dolar ciro yapıyormus

25 sene yani gerçi o uçuş saati ile hesaplanıyor ama, aşağı yukarı 25 sene yapıyor. Vallahi Uğur çok zor sınav ama bakalım yeterlilik aldım. Kurum içi olması da elbette bizim için biraz daha avantaj oluyor.
Vay arkadaş ben daha çok kazandıklarını sanıyordum ağabey giriş seviyesi olarak bu paralar, sonra ki aşamalarda 70-80 k filan kazanıyorlar diye okumuştum ama muhtemelen birden çok değişken vardır, yani yine bir şekilde mümkün olabilir sanırım. Ne zaman ağabey sınav merak ettim şimdi ben sonucunu takip etmek isterim, sektörün başka bir çalışma alanında bulunman bile bir avantaj sağlıyor yani ağabey o da ilginçmiş, belli bir yaş sınırı vs var mı bu işin yoksa salt yeterlilik üzerine mi kurulu hem ne yaparak alıyorsun yeterliliği böyle bir geçiş için? Ağabey darlanıyorsan salabilirsin ben öyle konu ilgimi çekince soru tufanına tuttum gibi seni de sen kafana göre cevap verebilirsin, istersen hiç verme hatta :D

Beni de korkunç rahatsız eder, özellikle yemek yiyeceğim yerde cıvıklık olsun istemem. Yani bilmiyorum bizler mi çok geri kafalıyız bunlar mı tuhaf ama gerek şu saçma sapan hareketler olsun gerek yediğin şeyin fotoğrafını paylaşmak olsun hayatta yapamayacağım şeyler, yapmak istesem bile bir şekilde bilinçaltı engeller beni. Bu kadar fakir fukaranın olduğu yerde yemekle oyun oynamanın, yediğin şeyi milletin gözüne sokmanın alemi yok.
Sanmıyorum ağabey gerikafalılık ile ilgisi yok bence sonuçta yemek yemekteki motivasyonumuz beslenmek, görsel olarak iyi görünmesi en fazla bizi alakadar eder sanırım, yemekten alacağımız tat ve keyif açısından ama tutup da bunu açlıktan ve yokluktan bağımsız biri veya birileriyle paylaşmaktaki motivasyonun nedenini ben göremiyorum açıkçası. Bakın ben ne yiyorum? Lan fakir köpekler bakın sizin hayatta yiyemeyeceğiniz bir şey yiyorum veya işte dahil olmak istediği bir sınıf varsa ve kendince onu yiyerek oraya kabul veya dahil olacağını sanıyorsa vs vs gibi ahmakça fikirlerle olabilir bence çok kafa yormayalım ağabey bu boş eyleme, boş insan işi deyip geçmek hususunda fikir 1liğine varmalıyız diyerek forum standartlarında bir cümle ile son vermek isterim.

Tamam ama işletmeler ve çalışan arasında bu tip hakkında yazılı sözleşmeler var mı acaba veya devlet koruması altında mı? Eğer işletme sahibinin inisiyatifinde ise yapacak bir şey yok veya sözleşmede belirtilmiş ise şartlar ama böyle olmayıp, kafasına göre davranıyorsa zaten illegal bir iş yaptığı için cezalandırılır muhakkak.

Bu nusreti bir yandan takdir ediyorum bı yandan sovuyorum bir insan bukadar ezik olupta nasıl bukadar egosu olurunun vücut bulmuş halı
Eti show yaparak sattığı için milleti normalden 2 kat fazla silkiyor o da ayrı konu 😄

Vay arkadaş ben daha çok kazandıklarını sanıyordum ağabey giriş seviyesi olarak bu paralar, sonra ki aşamalarda 70-80 k filan kazanıyorlar diye okumuştum ama muhtemelen birden çok değişken vardır, yani yine bir şekilde mümkün olabilir sanırım. Ne zaman ağabey sınav merak ettim şimdi ben sonucunu takip etmek isterim, sektörün başka bir çalışma alanında bulunman bile bir avantaj sağlıyor yani ağabey o da ilginçmiş, belli bir yaş sınırı vs var mı bu işin yoksa salt yeterlilik üzerine mi kurulu hem ne yaparak alıyorsun yeterliliği böyle bir geçiş için? Ağabey darlanıyorsan salabilirsin ben öyle konu ilgimi çekince soru tufanına tuttum gibi seni de sen kafana göre cevap verebilirsin, istersen hiç verme hatta :D
Mesleki yeterlilik için, sadece kurum için bir teste tabii oluyorsun. Bu Dynet sınavı ve tabii bir de yükleme ve boşaltma prosedürlerini takip etme sayesinde oluyor. Genelde yolcu hizmetleri memurları bu sınava girmez. Ben harekat görevlisi geçmişine sahip olduğumdan dolayı Load opsiyonlarını biliyorum. Bundan dolayı sınava girme hakkına sahibim, bir nevi Kargo operasyonundan uçakların yükleme ve boşaltma senkronizasyonun yöneticisi olmuş oluyorum.
Gelecek ay sınav olacak. THY Genel müdürlükte, bakalım ne olacak. Geçebilirsem artık ofis yerine Pilotlar gibi uçaklarda ömrümüzü geçireceğiz. :)

Aynen dediğin gibi olsun abi de kulübe başkan yapalım seni taraftarın içinden Arap sevmeyen gerçek Galatasaraylı başkanımız olur 😀
Arap sevmem diyemem yanlış anlaşılmasın. Dindar değilim çağımızın anladığı gibi ama ben Müslüman bir bireyim. Kul ile Allah'ın arasına girilmemesi taraftarı olan Seküler ve Laik bir Müslüman birisiyim. Araplardan nefret etmem. Hem insanlığıma hem de inancıma aykırıdır. Neyse fazla siyasete girmek istemem.

Tamam ama işletmeler ve çalışan arasında bu tip hakkında yazılı sözleşmeler var mı acaba veya devlet koruması altında mı? Eğer işletme sahibinin inisiyatifinde ise yapacak bir şey yok veya sözleşmede belirtilmiş ise şartlar ama böyle olmayıp, kafasına göre davranıyorsa zaten illegal bir iş yaptığı için cezalandırılır muhakkak.

Zaten ceza almış Nusret. Gerçi işten çıkarttığı için de almış olabilir ayrıntısını öğrenmek lazım. Valla resmi statüsünü tam bilmiyorum ama ben work and travella gittiğimde çalıştığım restaurantta direkt hizmet bedeli olarak ekleniyordu hesaba diye biliyorum tip bedeli. Garsonlar saatlik 2 dolara çalışıyorlardı, asıl parayı tipten alıyorlardı.

garsonlar leslik yapmis tbh
adam sizi turksunuz diye ise almis ayda 8-10 bin para kazanirken daha fazla ver dedin diye isten cikarmis
ben olsam ben de kovarim git baska yerde kazan 8-10 bini derim

Kusura bakma ağabey harbiden de ne bileyim o kadar para alınca bir meziyet sandım ben de ne bileyim biri yiyeceğim şeye bunu yapsa tokatlamak zorunda kalabilirim, kaç yaşına gelmiş adamlarız bu ne böyle bebeklere aç oğlum ağzını uçak geliyor kıvamında çocuk çocuk hareketler te allam bak gerildim şu an durduk yere.

Müşterinin arzusu olabilir. Çiki çikili baklava istemiş adamcağız.

İnsan bazen Garson olmak istiyor...

Üst Alt