Üye Görüşü - Kerem Aktürkoğlu'nun En Büyük Eksiği - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Üye Görüşü Kerem Aktürkoğlu'nun En Büyük Eksiği

Su anda en buyuk eksikligi yerli olmasi ve hic iyi oynamadigi bir pozisyonda oynanmaya zorlanmasi. Hem kendisine hem kulube hem de taraftara iskence. Zaha Ziyech Tete'ymis. Ucunu toplasan Kerem etmez. Transfer bagimlisi taraftara mustehak.

Soğukkanlılik sıfır, beyin beden koordinasyonu yok. Biri diğerinden mutlaka daha hızlı çalışıyor. Onu tamamlayacak çok zeki ve çevik forvet olması lazım ondan hızlı dusunecek. İcardi fit olduğunda hallediyordu bu isleri

Kerem kötü bir oyuncu değil. Sadece 10 numarada oynayacak bir tekniği yok. Snijeder'i, Lincoln'ü, Hagi'yi izlemiş bir Galatasaray'da on numara oynayacak bir isim değil. Yeri kesinlikle kanat.

Zaha sağa, Ziyech ortaya, kerem yerine geçmeli

SM-S901E cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Bu dediğini okan hoca kesinlikle yapmaz.
Hocanın kafasına koyduğu tek şey 10 numara oynayan adama deli gibi pres yaptırması.
Geçen sezon mertens şimdi kerem adamlar bitti koşmaktan o yüzden ziyech in bu haliyle orda şansı yok.

Zaha sağa, Ziyech ortaya, kerem yerine geçmeli

SM-S901E cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Şu rotasyonu maç oynanırken bile yapmadı. Hadi Zaha'nın prime mevkisi orası, sadece Ziyech ve Kerem değişse de bir 15-20 dakika en kötü görseydik.

Orta sahanın hücum çıkışları olmadığı için, Ziyech'in tercihleri baya baya kısır döngüye giriyor. Bir noktadan sonra rakip çözüyor.

özgüven heralde. lig bu oğlanın yaptıklarının çeyreğini yaptı diye kral gibi artistlenen türk oyuncu kaynıyor. kendisinin ne takım arkadaşları, ne taraftar ne de takımın 2. kaptanı olarak hakemler üstünde bi ağırlığı var. milli takımda zaten ondan çok çekiyodu, takım biraz isimli heriflerle dolunca bizde de çok ezik kaldı. bi tane danışman filan mı tutuyo napıyo bilmem de bu zihinsel kırılmayı yaşaması şart. yoksa yaşı da yavaş yavaş gelirken daha fazlasını yapabilirdi denilen bi oyuncu olarak kalacak.

Bu çocuk bitirici rolde olmamalı.. Geçen sezon ligin 2.yarisinda sadece 3 gol attı ve sürekli asiste dönük oynadı ve iş yaptı fakat bu sezon oynadığı pozisyon gereği çok daha fazla pozisyona giriyor ve atamiyor çünkü çok kotu bir bitirici bu durum çok düzelmez maalesef evet bir takıma patlar fakat sonra kaldığı yerden devam eder

Altyapı eksikliği ve özellikle zorla oynatıldığı ya da devşirildiği yeni bölgesindeki hem teknik hem de bitiricilik/incecilik yeteneklerinin olmayışı olda bile altyapı olarak aldığı eğitimin bu konuda yetersiz hatta az oluşu. Kısacası, Kerem’e haksızlık yapmış oluyoruz. İdare ediyor gibi gözüküyor büyük takımlara karşı çünkü seri bir oyuncu ve çalışkan bir isim. Modern futbol gereksinimlerini karşıladığı özellikleri var ve zaten onu bizde tutanda bu. İroniktir, altyapı eksikliğinden ötürü de onu bizde tutan şeyde geride bahsettiğim eksiklikler. First touch, bitiricilik, topsuz oyun vs.. oynadığı bölge futbolun orta-ofans bölgesinde en değerli ve teknik kalite isteyen bölgesi. Eldeki en uygun isim Mertens ve Ziyech hatta ikisi de net değil biri yaşlı ve 20dk performans verebiliyor diğeri de hantallaşmış ve yeni toparlıyor ama tekniği çok iyi ve topsuz oyunu iyi yapıyor. Seçim hocanın. Ya taktiksel değişim gerekecek ya da dönüşümlü bu üç oyuncuyu kullanacak. Kerem çok net kanat oyuncusu ya da yardımcı forvettir. Ortasaha ya da forvet arkası değil. Birşeyleri yapar ama çok şeyi de yapamaz. Yapamadığı da ortada. Ona da yazık bize de.

Trt Spor'da Tugay kaptan ben Kerem'in tecrübesiz 1 oyuncuyken kaptan yapılmasına karşı çıktığım için Galatasaraylı taraftarlar bana sosyal medyadan laflar atmıştı.Kaptanlığı her oyuncuya veremezsin Galatasaray'ın sahada sayabileceğimiz çok yıldız ismi var.Ve bu isimler hep başka takımlarda kaptanlık yapmışlar.Sen bu takımda İcardi-Mertens gibi yıldız oyuncuların varken kaptanlığı Kerem'e veriyosan bu takıma yapacağı kaptanlığı oyuncular kendi içerisinde kabul etmez.Kerem de takımda kaptanlık yapmaya çalışırken takım arkadaşlarına çok el kol hareketi yapıyo ki bu diğer oyuncular tarafından hoş karşılanmaz.Takım arkadaşı gol kaçırdığında veya başka 1 hata yaptığında Kerem'in yanına gittiğini gördünüz mü ben görmedim ama İcardi ve Mertens'te bu durumu görebiliyoz.Muslera'yı saymıyorum onun ne kaptanlığına ne kaleciliğine lafımız olamaz.Formsuz olur eleştiririz orası ayrı dedi gülerek :D Kerem'in de Galatasaray takımı büyük 1 takım ama başka 1 takımda da olsa kaptanlık için tecrübesiz olan 1 oyuncuyu kaptan olarak seçmezler.Kerem de kaptanlık için tecrübesiz 1 futbolcu olduğu için bu kaptanlığı kaldıramadı dedi.Tugay kaptanın değindiği yerler çok önemli..

Trt Spor'da Tugay kaptan ben Kerem'in tecrübesiz 1 oyuncuyken kaptan yapılmasına karşı çıktığım için Galatasaraylı taraftarlar bana sosyal medyadan laflar atmıştı.Kaptanlığı her oyuncuya veremezsin Galatasaray'ın sahada sayabileceğimiz çok yıldız ismi var.Ve bu isimler hep başka takımlarda kaptanlık yapmışlar.Sen bu takımda İcardi-Mertens gibi yıldız oyuncuların varken kaptanlığı Kerem'e veriyosan bu takıma yapacağı kaptanlığı oyuncular kendi içerisinde kabul etmez.Kerem de takımda kaptanlık yapmaya çalışırken takım arkadaşlarına çok el kol hareketi yapıyo ki bu diğer oyuncular tarafından hoş karşılanmaz.Takım arkadaşı gol kaçırdığında veya başka 1 hata yaptığında Kerem'in yanına gittiğini gördünüz mü ben görmedim ama İcardi ve Mertens'te bu durumu görebiliyoz.Muslera'yı saymıyorum onun ne kaptanlığına ne kaleciliğine lafımız olamaz.Formsuz olur eleştiririz orası ayrı dedi gülerek :D Kerem'in de Galatasaray takımı büyük 1 takım ama başka 1 takımda da olsa kaptanlık için tecrübesiz olan 1 oyuncuyu kaptan olarak seçmezler.Kerem de kaptanlık için tecrübesiz 1 futbolcu olduğu için bu kaptanlığı kaldıramadı dedi.Tugay kaptanın değindiği yerler çok önemli..

Hoca olsam seni kaptan yapardim Muradim

First Touch eksik
Her topu alip donup gitme isteginden kaynakli asiri top kaybetmesi Basit oynamayi becerememesi
Topa vurus acisi ve vurusa kendini hazirlamasi bu yuzden topu kale agzindan havaya dikiyor

Zaten bu ucunu duzeltebilse Avrupa yapar

Futbol oynamayı tek başına öğrendiği için pas işini çözememiş

Bir türlü ayarını oturtamıyor

Ne açısı doğru ne sertliği ne de kararları

En basit pası bile yanlış atmanın yolunu buluyor

Zor arkadaslar dile kolay ama yapmasi zordur bazi seylerin..

Bunu hayata geride ve rekabet ettigi kisilere karsi dezavantajli baslayan kisiler iyi bilir..!

Bu kardesimiz daha 6 sene once hali sahalarda mac yapiyordu..

Galatasaraya kadar tirmandi

Sampiyonluk yasadi

Sampiyonlar liginde oynadi

Caliskan biri olmasa basari basamaklarini boylesine tirmanamazdi..

Hepimiz gibi onun da defolari var.

Bence o defolari da calisarak kesinlikle kapatir.

Bitiricilik vesaire.

Gerekirse kendine ozel bir koc tutmali.

Bitiriciligi ile nam salmis eski bir futbolcuyla ile calisma sansi olursa eminim ki o defosunu da kapatir.

Üst Alt