Kerem Aktürkoğlu'nun Sözleşmesine Madde: 20 Milyon Euro Serbest Kalma Bedeli - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Gerçekçi bir rakam olmuş hatta eğer bu şekilde çizgisi hep yukarı ivmeli devam ederse gerçekçi olur bu rakam öyle diyeyim. Nasıl ki buradaki arkadaşlar söz gelimi ‘Romanya liginden birine o paralar verilmez’ diyorsa Morutan veya X kişi için Avrupa ligleri de bize muhtemelen bu gözle bakacaktır. Bazı arkadaşların bu rakama az demesine katılmıyorum. Olası çok çok iyi performansında 15 dolayında bile göndeririz ancak bu fesih bedeli elimizi güçlendirir. Bir Premier lig takımı 15 dolayında bir teklifle gelirse tık diye 20’yi verip uzatmayabilirler meseleyi. Ama bütün bunlar şu an hayal gibi :)

20 milyon gercekten cok az. Kerem’in maasi arttirilmali, en az 30 bence 35-40 koyulmali.

Kerem boyle giderse Barca’ya falan gider Messi’nin yerine. 35-40 onlar icin cerez parasi.

2 sene sonra boyle bir seviyeye gelirse, tekrar maasina zam yapilip daha da yuksek bir fesih bedeli koyulmali, tekrar sozlesmesi uzatilmali.

Ancak boyle astronomik paralar kazanabilirsin. Bir oyuncu top 5 kulubun radarina girerse 50-60 falan pek yuksek rakamlar degil.

Vizyonsuz ve ezik insanlar amma abarttin diyebilir o yuzden onlari pek kaale almamak lazim. Kerem ucabilir de dusebilir de. Ama ucarsa strateji bu olmali.
Bu kisma nasil bir yorum yapayim diye dusundum ama en iyisi yapmamak :asd:

Barcelona'da oynayan 18 yasindaki Pedri, 800 bin euro maas aliyor. Cocuk son 1 senede 70 resmi maca cikmis. Gerci Barcelona son donem malca yonetiliyor ama henuz: Pedri'ye zam yapilmasi gerekir haberleri gormedim duymadim. Bizde 3 aylik performans gosteren oyuncularda hemen zam haberleri cikiyor.

Bir ciksin 70 tane maca Kerem sonra konusuruz bunlari.

Barcelona'da oynayan 18 yasindaki Pedri, 800 bin euro maas aliyor. Cocuk gectigimiz sezon 70 resmi maca cikmis. Gerci Barcelona son donem malca yonetiliyor ama henuz: Pedri'ye zam yapilmasi gerekir haberleri gormedim duymadim. Bizde 3 aylik performans gosteren oyuncularda hemen zam haberleri cikiyor.

Bir ciksin 70 tane maca Kerem sonra konusuruz bunlari.

Evet hemen havaya sokmamak lazim ama bence bu sezonun sonlarina dogru eger performansi artarak devam ederse mutlaka yenilemek lazim sozlesmeyi.

Sent from my iPhone using Tapatalk

KAP bildirimi 1.3.2017:

'Profesyonel futbolcumuz Yusuf Yazıcı ile olan mevcut sözleşmemiz 2021-2022 futbol sezonu sonuna kadar uzatılmıştır.

Sözleşmeye göre oyuncuya her sezon için 250.000.-TL garanti ücret ödenecektir. Ayrıca kulübümüz tarafından oyuncuya bir daire tahsis edilecektir.""

O donem 1 euro 3,9 TL idi.

Yani 62 bin euro ediyor. Daha az almis hatta.
2017'den sonra ben maaşlarında iyileştirme yaptıklarını bizzat trabzon taraflarından duymuştum.
Bu konuda kesin rakamı öğrenip yazacağım. Çünkü ikisinde de sözleşmeleri uzatıp ciddi iyileştirme yapılacaktı diye biliyorum belki kapa bildirmemiş olabilirler çünkü o dönem teklifler geliyordu.

2017'den sonra ben maaşlarında iyileştirme yaptıklarını bizzat trabzon taraflarından duymuştum.
Bu konuda kesin rakamı öğrenip yazacağım. Çünkü ikisinde de sözleşmeleri uzatıp ciddi iyileştirme yapılacaktı diye biliyorum belki kapa bildirmemiş olabilirler çünkü o dönem teklifler geliyordu.
Bu son sozlesmenin KAP bildirimi. KAP'a bildirmeme gibi bir durum soz konusu olamaz. Resmi bilgiler bunlar, bildigim icin soyluyorum. Zaten 2017'de yeni sozlesme yaptilar 2019'da Fransa'ya gitti. Bundan onceki sozlesmesinde senelik 50 bin TL mi ne aliyormus ona zam yapmislar 250 bin TL'ye cekip. Sen bunu diyorsundur. Yusuf Trabzon'da hic bir zaman yuksek bir maas alamadi.

30-40 lar havada ucusuyor lol

8-9m euro resmi teklif geldigi anda, omuzlara tasirim ve elveda derim.

BAY hazirda bekliyor zaten

7-8'i görürsek satma taraftarıyım. Bırakalım zam yapmayı, çıkış opsiyonunu falan. Sonraki satıştan pay koyarız.

Bu son sozlesmenin KAP bildirimi. KAP'a bildirmeme gibi bir durum soz konusu olamaz. Resmi bilgiler bunlar, bildigim icin soyluyorum. Zaten 2017'de yeni sozlesme yaptilar 2019'da Fransa'ya gitti. Bundan onceki sozlesmesinde senelik 50 bin TL mi ne aliyormus ona zam yapmislar 250 bin TL'ye cekip. Sen bunu diyorsundur. Yusuf Trabzon'da hic bir zaman yuksek bir maas alamadi.
Hacı bütün basın üzerine ekstra yazdı ikiside iyileştirildi diye. İyileştirme ayrı şey sözleşme uzatıp bunu resmileştirmek ayrı şey. Yükümlülük vardır bildirimlerin ekstra getirdiği yük vardır sonraya bırakılmıştır. Bunlar yapılmayan işler değil. Trabzonspor yusufla yeni sözleşme imzalamadığı için bildirmemiştir, imzalayacağız zaman satılmıştır.

Şimdi mantıken konuşalım.
Erce kardeşler = 2019/20 futbol sezonu için 1.575.000.-TL garanti ücret
Abdulkadir parmak başlangıç 2019/20 futbol sezonu için 2.600.000.-TL
Yusuf sarı = 2019/20 futbol sezonu için 1.300.000.-TL garanti ücret
Kamil ahmet çörekçi = 2019-20 sezonunda 2.500.000.-TL garanti ücret

Şimdi sen diyorsun ki bu adamlar bu kadar kazanırken yusuf yazıcı 250 bin tl'ye oynuyordu.
Abdulkadir ömür kap bildirimini bulamadım misal hiç yok. Onun da sözleşmesi iyileştirilmişti bildirilmemiş. Yıllardır 250 bin tl'ye mi oynuyor bu çocuk geçen sene mi ne maaşının yarısını da devlete yardım olarak bağışlamıştı 125 bin tl mi yıllık geçindiği para sence de?

Hacı bütün basın üzerine ekstra yazdı ikiside iyileştirildi diye. İyileştirme ayrı şey sözleşme uzatıp bunu resmileştirmek ayrı şey. Yükümlülük vardır bildirimlerin ekstra getirdiği yük vardır sonraya bırakılmıştır. Bunlar yapılmayan işler değil. Trabzonspor yusufla yeni sözleşme imzalamadığı için bildirmemiştir, imzalayacağız zaman satılmıştır.

Şimdi mantıken konuşalım.
Erce kardeşler = 2019/20 futbol sezonu için 1.575.000.-TL garanti ücret
Abdulkadir parmak başlangıç 2019/20 futbol sezonu için 2.600.000.-TL
Yusuf sarı = 2019/20 futbol sezonu için 1.300.000.-TL garanti ücret
Kamil ahmet çörekçi = 2019-20 sezonunda 2.500.000.-TL garanti ücret

Şimdi sen diyorsun ki bu adamlar bu kadar kazanırken yusuf yazıcı 250 bin tl'ye oynuyordu.
Abdulkadir ömür kap bildirimini bulamadım misal hiç yok. Onun da sözleşmesi iyileştirilmişti bildirilmemiş. Yıllardır 250 bin tl'ye mi oynuyor bu çocuk geçen sene mi ne maaşının yarısını da devlete yardım olarak bağışlamıştı 125 bin tl mi yıllık geçindiği para sence de?
Bunlar resmi bilgiler. Yusuf yillardir 250 bin TL almadi, o mesajimi editledim. Daha once 50-60 bin TL aliyordu, cocugu kandirdilar Trabzonun evladi diye ilk baslarda cerez parasina oynadi o donem herkes parasini az buluyordu zaten, sonra Lille'e transfer olmadan once 250 bin TL yaptilar diyorum sana. Zam yaptiklari olay bu. Bunlarin hepsi aciklanmis resmi bilgiler, arsivde haber konulari bile mevcut. :)

Ben o dedigin haberleri biliyorum ama bunlar sadece medyada dillendirildi hic bir zaman resmi olarak zam yapildigina dair bir aciklma gormedim ben Yusuf konusunda. (2017'den sonra)

@Tuna Köse

az once editlemede sorun oldu simdi duzelttim. Bu Abdulkadir'in sozlesme haberleri basinda cikan.

15.09.2017

Trabzonspor, aylık 4 bin TL kazanan futbolcusu Abdülkadir Ömür'ün maaşını yıllık 250 bin TL'ye çıkardı, şimdi de 5 yıllık yeni sözleşme imzalayacak.

Abdülkadir Ömür ile 2022’ye kadar sözleşme uzatıldı

02.10.2019:

Şanssız bir sakatlık geçiren ve 4-6 ay süresince sahalardan uzak kalacak olan genç yıldızın maaşına yüzde yüzlük bir zam geldi. Trabzonspor’dan 2 milyon 300 bin TL kazanan genç yetenek yeni maaş düzenlemesi sonrası bu sezon Bordo-Mavililer’den yıllık 5 milyon 500 bin TL kazanacak. Genç oyuncunun sakatlığının geçmesinin ardından ise Bordo Mavililer 2022’de bitecek olan sözleşmesini 2025’e kadar uzatmayı planlıyor.

Baska da bilgi bulamadim.

fesih bedelleri koyulmasını sonuna kadar doğru buluyorum. 12,13 veren olursa direkt reddediyorsun çünkü bir bedel söz konusu. ya o parayı vereceksin ya da çekileceksin. ha kimse almasa bile biz hayrını görüyoruz her türlü win win

Bunlar resmi bilgiler. Yusuf yillardir 250 bin TL almadi, o mesajimi editledim. Daha once 50-60 bin TL aliyordu, cocugu kandirdilar Trabzonun evladi diye yillardir cerez parasina oynadi o donem herkes parasini az buluyordu zaten, sonra Lille'e transfer olmadan once 250 bin TL yaptilar diyorum sana. Zam yaptiklari olay bu. Bunlarin hepsi aciklanmis resmi bilgiler, arsivde haber konulari bile mevcut. :)

Ben o dedigin haberleri biliyorum ama bunlar sadece medyada dillendirildi hic bir zaman resmi olarak zam yapildigina dair bir aciklma gormedim ben. (2017'den sonra)
Tamam resmi biliyorum tabi ki ama demek istediğim maaş iyileştirilmesi yapılsa bile bir sonraki sözleşme yenilemesinde öğrenebiliyoruz.
Bulabilirsen abdülkadir ömür kap bildirimlerini bul daha sana zahmet ben bulamadım bulamadıkça cinnet geçiresim geldi bu kadar dandik ve karışık bir arşiv olamaz ya.
İsmini yazıyorum 1200 sorgu geliyor içinde içeren bir tane var o da yeni.
En son trabzonsporu arayıp öğreneceğim ya.
Vallahi araştırırken bezdim. :asd: :asd:
Ama söz verdim trabzon cephesinden son sözleşme detayını öğreneceğim.

Üst Alt