Kerem Aktürkoğlu'nun Sözleşmesine Madde: 20 Milyon Euro Serbest Kalma Bedeli - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
@Tuna Köse

az once editlemede sorun oldu simdi duzelttim. Bu Abdulkadir'in sozlesme haberleri basinda cikan.

15.09.2017

Trabzonspor, aylık 4 bin TL kazanan futbolcusu Abdülkadir Ömür'ün maaşını yıllık 250 bin TL'ye çıkardı, şimdi de 5 yıllık yeni sözleşme imzalayacak.

Abdülkadir Ömür ile 2022’ye kadar sözleşme uzatıldı

02.10.2019:

Şanssız bir sakatlık geçiren ve 4-6 ay süresince sahalardan uzak kalacak olan genç yıldızın maaşına yüzde yüzlük bir zam geldi. Trabzonspor’dan 2 milyon 300 bin TL kazanan genç yetenek yeni maaş düzenlemesi sonrası bu sezon Bordo-Mavililer’den yıllık 5 milyon 500 bin TL kazanacak. Genç oyuncunun sakatlığının geçmesinin ardından ise Bordo Mavililer 2022’de bitecek olan sözleşmesini 2025’e kadar uzatmayı planlıyor.

Baska da bilgi bulamadim.

Ya basın komple sallıyor yada abdülkadir sözleşmesi iyileştirildiği halde bildirilmedi tıpkı yusufta olduğu gibi.

150.000 euro yillik neyine yetmiyor?

1.5tl yapar, o yastaki futbolcu icin deli para

7-8-9m euro resmi teklif gelsin, aninda satarim.

Ya basın komple sallıyor yada abdülkadir sözleşmesi iyileştirildiği halde bildirilmedi tıpkı yusufta olduğu gibi.
Basinda cikan haberlere bakinca rakamlar bile degisiyor surekli hangisi dogru artik kim bilecek.

Vallah daha fazla kafa yormayacam buna :D en iyisi resmi kaynaklari baz almak digerleri ne kadar dogru bilemiyorum.

şimdi makro iktisat teorisine çok girmeyelim ama hala profesyonel sporcuların aldıgı parayı maaş zannedenler var.

kulup işveren degildir. futbolcu da işgucu degildir. futbolcu uretim faktoru degil, urunun kendisidir. kulup de futbolcunun müşterisidir. bu bağlamda futbolcunun kazandıgı para rant sınıfına girer.

siz aldıgınız ayakkabı cok rahat cıkınca magazaya gidip ekstra para veriyor musunuz? ya da 500 liraya ayakkabı satan ayakkabıcının morali 5 bin liraya satılan ayakkabıları gorunce bozuluyor mu? motivasyonu mu düşüyor?

futbolcuya zam olayı o kadar saçma ki bunu maaş zammıyla kıyaslayan futbol ekonomisini hiç anlamamış demektir. nba'in en iyi oyuncularından sayılan luka doncic kus kadar caylak sozlesmesiyle oynarken ses etmiyor da kerem mi sikayet edecek?

900 bin tl de az yav şüphesiz. 2 milyona tamamlayın 5 senelikte sözleşme uzatın tamam yeter. 2maç iyi oynadı diyede 5-6 milyon vermeye gerek yok

Taylan'ın 2, Kerem'i 3 yıllık sözleşmeleri var. Taylan 6- Kerem 5 milyon TL ile 5'er yıllık sözleşme uzatılabilir. Ama sözleşme uzatırken kendi gelişimlerini hızlandırmak için kendilerine özel antrenör tarzı bir şey tutmaları sözleşmeye eklenebilir.

Üst Alt