Kim Jong İl Öldü - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kim Jong İl Öldü

Cevap: Kim Jong İl Öldü

Terör devletleri varken bu tür dikta rejimlerini tartısmak bence makul değil, adamlar kendi halkına dayatıyor en azından, abd israil gibi insanları katletmiyorlar.

Eee kapali kutu. Tamam bunu kimse inkar etmiyorki. Ordaki adami savundugum falan da yok. Sadece celiskiler yumagi ki anliyorsundur dediklerimi. Rahmetle anilmazmis diktatørmus de diger turlu Iran'a ya da Libya'ya laf edince hemen elestiriler baslar ama medya abartmasi vs. vs. diye. Orda nasil varsa aynisi Kore icin de gecerli. Cunku tanimiyor ABD egemenligini. Ikisini ayirmak gerek. Evet kapali kutu vs. vs. fakat medya oldugundan daha da beter gøsterdi Kore'yi.

ABD'nin bu kadar egemen olduğu bir dünyada -madem- neden bu kadar kapalı kalabilmiş benim irdelemek istediğim nokta burası. ABD'nin egemenliğini reddeden bir toplum bu kadar Dünya'dan bağımsız yaşaması ne kadar ironik değil mi? Ben olayın bahsettiğin gibi abartılmadığını bu yüzden savunuyorum. Bu zamana kadar bir tane bile haber yapılmamışken, bırak da öldükten sonra manşet olsun bari. Ortalama bir ülkede 5 yaşındaki çocuk Kaddafi'yi, Saddam Hüseyin'i bilirken, hangi birimiz Kim Jong'un ismini dahi biliyordu?

Bu olayın kapitalist-anti kapitalist boyutu yok. Ha illa var diyorsak bu işte negatif taraf; kesinlikle anti kapitalist taraftır.

O değilde şimdi bunun yerine 20li yaşlarda bi velet geçecek ülkenin başına.Oraya buraya nükleer başlıklı füze atmasın bunlar. :D

Obama da hemen tırsmış,kuzey kore ile ilişkilerimizi ilerletmek için ne gerekiyorsa yapacağız tarzı laflar etmiş.

Bişi demiyorum K.Kore'ye gidip resim çekmeni istiyorum...

Şu Meşhur Pyongyang'da Juche kulesinin bir resmini çekip gelsene...

:) Alemdar ciddi saptiriyorsun. Iyi ben de o zaman bir bayani alip Arabistan'a gidip bir araba surdursene deyim su meshur Arabistan'da. Tencere dibin kara seninki benden kara ona mi gelecegiz. Aynisi iste. Ben hangi mantiktayim sen hangi mantiktasin. Bahsettigim øyle birsey degil. Halen tencere dibin kara onlarinki daha kara mantigindasin savunacagim diye birseyleri.

ABD'nin bu kadar egemen olduğu bir dünyada -madem- neden bu kadar kapalı kalabilmiş benim irdelemek istediğim nokta burası. ABD'nin egemenliğini reddeden bir toplum bu kadar Dünya'dan bağımsız yaşaması ne kadar ironik değil mi? Ben olayın bahsettiğin gibi abartılmadığını bu yüzden savunuyorum. Bu zamana kadar bir tane bile haber yapılmamışken, bırak da öldükten sonra manşet olsun bari. Ortalama bir ülkede 5 yaşındaki çocuk Kaddafi'yi, Saddam Hüseyin'i bilirken, hangi birimiz Kim Jong'un ismini dahi biliyordu?

Bu olayın kapitalist-anti kapitalist boyutu yok. Ha illa var diyorsak bu işte negatif taraf; kesinlikle anti kapitalist taraftır.

Ben biliyordum bilen de biliyordu Bati medyasinda da yazilar cikti. Oralar sana daha yakin Irak olsun Afganistan olsun ekstra dinsel ayni gøruste olmak vs. vs. de etken. Yanibasinda ve ayni cografyalar birak da haberin olsun. Acik ulke diyelim øteki Kore baskaninin ismini kac kisi biliyor ya da Litvanya devlet baskanini. Ayni mantik. Ya da Singapur. O dedigin ulkeler daha yakin o yuzden bilinir ekstra ayni cografya vs. vs.

Kapali rejimi savundugum yok fakat medya abartisini gøz ardi etmemek gerek. Hele bir de ABD karsiti olmanin bire nasil uc katilip medyaya verildigini es gecmemek gerek.

Madem giripte resim çekilemiyor, bizim super medya nerden biliyor orada bisiklet surmek yasak oldugunu? Mubarek medyamiz uydudanmi bisiklet eksikligini gormus sokaklardada bakin ulkede bisikleti bile yasaklamislar diyor ?

Ulke kendine kapanik, peki neden kapanik? Amerikan ambargosu yuzunden olmasin sakin? Onunuzde yillardir ambargo altinda ezilen bir Kuba ornegi varken, Ulke kendi ustune kapanik demek tek tarafli dusunmektir..

Ben biliyordum bilen de biliyordu Bati medyasinda da yazilar cikti. Oralar sana daha yakin Irak olsun Afganistan olsun ekstra dinsel ayni gøruste olmak vs. vs. de etken. Yanibasinda ve ayni cografyalar birak da haberin olsun. Acik ulke diyelim øteki Kore baskaninin ismini kac kisi biliyor ya da Litvanya devlet baskanini. Ayni mantik. Ya da Singapur. O dedigin ulkeler daha yakin o yuzden bilinir ekstra ayni cografya vs. vs.

Dünya medyasını da takip ederim Selen. :) Gir herhangi bir ünlü tanınmış bir siteye halen Arap yarımadası konuşulur. İnternet çağındayız, bu işin coğrafi boyutu kalmadı artık. Kim Jong'u ben de biliyordum ama şimdi çık bilinen dediğin ülkelerde herhangi bir vatandaşa sor; ilk yorum kesinlikle "futbolcu mu" diye cevap alınır. Ama Kaddafi yahut başka bir Arap lider hakkında yanılma payı Jong'a oranla oldukça düşük.

:) Alemdar ciddi saptiriyorsun. Iyi ben de o zaman bir bayani alip Arabistan'a gidip bir araba surdursene deyim su meshur Arabistan'da. Tencere dibin kara seninki benden kara ona mi gelecegiz. Aynisi iste. Ben hangi mantiktayim sen hangi mantiktasin. Bahsettigim øyle birsey degil. Halen tencere dibin kara onlarinki daha kara mantigindasin savunacagim diye birseyleri.

işte mantığın bu kadar...

ben sana diktatör bir ülke diyorum sen hemen niyetini belli ediyorsun...

saptırma sende bende değil...

mesajları okuyan arkadaşlar kimin saptırdığını görüyor...

Madem giripte resim çekilemiyor, bizim super medya nerden biliyor orada bisiklet surmek yasak oldugunu? Mubarek medyamiz uydudanmi bisiklet eksikligini gormus sokaklardada bakin ulkede bisikleti bile yasaklamislar diyor ?

Ulke kendine kapanik, peki neden kapanik? Amerikan ambargosu yuzunden olmasin sakin? Onunuzde yillardir ambargo altinda ezilen bir Kuba ornegi varken, Ulke kendi ustune kapanik demek tek tarafli dusunmektir..

he yav amerikaya kapalı ama ölen liderinin 20 bin hollywood filmi arşivi var...

dostum dünyaya sadece halk kapalı...

lideri gayetde açık...;)

Dünya medyasını da takip ederim Selen. :) Gir herhangi bir ünlü tanınmış bir siteye halen Arap yarımadası konuşulur. İnternet çağındayız, bu işin coğrafi boyutu kalmadı artık. Kim Jong'u ben de biliyordum ama şimdi çık bilinen dediğin ülkelerde herhangi bir vatandaşa sor; ilk yorum kesinlikle "futbolcu mu" diye cevap alınır. Ama Kaddafi yahut başka bir Arap lider hakkında yanılma payı Jong'a oranla oldukça düşük.

Singapur devlet baskaninin ismini søylesek de futbolcu mu denir hatta Japonya ve Cin baskanlarinin isimleri icin de aynisi olur. :) Cinlilere sormak gerek. Cografi yakinlik falan cok gøz ardi ediyorsunuz. Ekstra Ortadogu su anda kaynayan kazan ve dunya politikasinin merkezlerinden birisi. Yani birakalim da bilinsin biraz. Petrol siyasi dengeler vs. vs. O cografyadaki insanlar da bilir ismini. Siradan birisi ben de dahil Afrika'daki devlet baskanlarini da bilmez. Ayni mantik ki kapali kutu degil demiyorum. Kapali kutu ve ekstra ABD karsitligindan dolayi bire bes katip anlatilmasi oldugundan daha beter gøsterilmesi. Sorun bu. Ki karsit onlarca ørnekte insanlar ABD'nin payini gørur ve bu durum øne cikartilir diger ulkelerdeki sert rejimlerden diktatørluklerden daha cok. Fakat Kore søz konusu olunca nedense sert rejimlere søz ettirmeyenler demokrasi savunucusu cikiyor. Sorun bu.

işte mantığın bu kadar...

ben sana diktatör bir ülke diyorum sen hemen niyetini belli ediyorsun...

saptırma sende bende değil...

mesajları okuyan arkadaşlar kimin saptırdığını görüyor...

Eee ben diktatør degil mi diyorum ? ABD'nin bire bes kattigini dunya medyasinin Kore icin bire bes kattigini søyluyorum. Fakat diger ulkeler søz konusu oldugunda bu durum gørulurken ve daha cok ABD karsitligi øne cikartilirken kendi iclerindeki sert rejimlere karsin Kore icin gørulmuyor diyorum. Bu kadar basit. Ve halen bana Kore'ye git diyorsun. Savunmuyorumki nesine gideyim ne alaka ørnek daha halen anlamadim.

Medya abartiyor diyorum bilincli olarak yaptiklarina bire bes katiyor diyorum sonra gelen cevap evet cok iyi bir insan oluyor ben øyle bir sey demisim gibi. :)

beyler konuyu sabote etmeyin...

kimse Türkiye'yi yada bir başka ülkeyi karıştırmasın...

Açtığımıza açacağımıza pişman etmeyin nolur...

Üst Alt